PDA

Zobacz pełną wersję : Dom bez barier



karola
14-01-2002, 21:15
Murator oglosił piękny program wspomagający budownictwo dla niepełnosprawnych.
Mój syn ma porazenie dziecięce dlatego nasz dom ma być parterowy i dostosowany pod każdym względem do jego niepełnosprawności.
Chciałabym wiedzieć na czym będzie polegała faktyczna akcja Muratora?
Czy wiecie Państwo, że realizujący program likwidacji barier architektonicznych PFRON tak naprawdę niewielu pomaga.
Dzis dowiedziałam sie, że rocznie wpływa w naszym powiecie 20 wniosków z czego ostatnie czekaja w kolejce cztery lata.
:sad:
Powiem szczerze - ręce mi opadły. Mamy niewielkie dochody i nasz dom ma być skromny i zaspokajający potrzeby syna przede wszystkim. Liczyłam na dofinansowanie PFRON-u (szumnie głoszą, że 35 tysięcy)
Dlatego proszę o zainteresowanie sie problemem i wskazanie kto i w jaki sposób korzysta z "likwidacji barier"
Na czym będzie polegała akcja Muratora?

Pozdrawiam

Jeśli ktoś z was skorzystał z dofinansowania PFRON - napiszcie

Agnicha1704
15-01-2002, 14:43
Karola - piszę pracę magisterską na temat zadań jednostek samorządu terytorialnego w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym. Za dwa miesiące powinna być gotowa. Ujmuję tam również PFRON (zasady działania, dofinansowania, etc.), mam też cały rozdział poświęcony likwidacji barier architektonicznych. Muszę przyznać, że niewiele jest materiałów na ten temat. Mogę przesłać Ci kopię pracy po jej zakończeniu jeśli będziesz zainteresowana.
pozdrowienia :smile:
Agnicha

karola
16-01-2002, 17:09
Dzięki Agnicha, chetnie poczytam.
Proponuję ci jednak jeszcze przed jej złożeniem dołączyć rozdział zatytułowany
"Przepisy a rzeczywistość" i tam wiele szczegółów dotyczących wypaełniania owych zadań.
Wiele by mozna.....