PDA

Zobacz pełną wersję : Pandemia koronawirusa - jak uzyskać pozwolenie na budowę domu (może lepiej złoszenie)



Pablitto
22-04-2020, 16:27
Uszanowanko,
chciałem zapytać się co robicie z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego w czasie pandemii koronawirusa. Starostwa/urzędy są zamknięte ale można podesłać wniosek online przez profil zaufany. Ale czy projekt budowlany też (coś czytałem ostatnio,że ma to być możliwe)? Czy dobrą i szybszą opcją byłoby zgłoszenie budowy domu? Dzwoniłem do Starostwa i powiedzieli mi, że wniosek o pozwolenie na budowę mogę złożyć, projekt przysłać pocztą ale oni i tak tego nie przeprocesują do odwołania (czyli nie wiadomo kiedy..) Czy możecie mi poradzić jak mógłbym to załatwić?
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł

jeżu89
25-04-2020, 08:05
U nas wygląda to tak...:
papiery co prawda składaliśmy z projektami jeszcze przed zaostrzeniem przepisów i dostaliśmy pozwolenie na budowe ale pojawił się innym problem.

Normalnie - wysyłano do sąsiadów pismo, że chcemy sie budować i sąsiedzi działki mają 14 dni na wniesienie uwag... jeśli tego nie zrobią sprawa jest prosta. Nasze starostwo natomiast zażyczyło sobie, żebyśmy sami udali się do sąsiadów i dostali od nich na piśmie potwierdzenie braku uwag z ich strony... DEBILIZM. Jedna sąsiadka nie wiadomo gdzie jest bo to łąką, z drugiej strony facet ma kawałek lasu a mieszka od dawna w UK...
Kopiemy się z koniem... tym bardziej, że naszemu kier budowi projektantowi mówią, że bez tego też można a jak dzwonimy do starostwa osobiście to każą nam załatwiać te oswiadczenia... Kabaret ;)

Bertha
25-04-2020, 11:02
U nas wygląda to tak...:
papiery co prawda składaliśmy z projektami jeszcze przed zaostrzeniem przepisów i dostaliśmy pozwolenie na budowe ale pojawił się innym problem.

Normalnie - wysyłano do sąsiadów pismo, że chcemy sie budować i sąsiedzi działki mają 14 dni na wniesienie uwag...

Hmmm... Do sąsiadów wysłano zawiadomienie o wydaniu decyzji w sprawie pozwolenia na budowę.... Uwagi można wnosic w terminie 14dni... .

Po upływie 14 dni decyzja podlega uprawomocnieniu z mocy prawa. Termin się przedłuża gdy czekają nawet miesiąc ma powrót żółtych/pomarńczowych zwrotek. Jęsli zwrotka nie wróci, to nadawca składa reklamację na PP, dostaje zwrotkę z datą po reklamacji lub gdy z zagranicy to przychodzi fax/skan pokwitowania z tamtego kraju z dnia pokwitowania. Tak przychodzilo z Niemiec gdy kilka lat temu reklamowałem braki zwrotek.

Johna
27-04-2020, 16:16
Bez najmniejszego problemu - wniosek złożony wraz z projektem przez skrzynkę podawczą (wyszła z budynku pani), odebranie pozwolenie osobiste (telefoniczne umówienie się) już po uprawomocnieniu się, dziennik budowy wysłali pocztą. Jakoś teraz sprawniej funkcjonują niż przed pandemią :D