PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejnik drabinkowy - podłączenie grzałki, grzejnik nie chce grzać z CO



mikaxx
22-04-2020, 23:27
Witam, mam problem z grzejnikiem drabinkowym. Grzejnik ten mam od niedawna. Wcześniej był zwykły żeberkowy na innej ścianie. Został on przeniesiony na przeciwległą ścianę a rurki zostały puszczone podłogą.
Jak widać na załączonym zdjęciu jest on podłączony od dołu.
Moje pierwsze pytanie jest takie:
Po zamontowaniu grzałki u dołu i zalaniu grzejnika wodą, nie chce on grzać z CO. Mimo iż wcześniej działał. Z instalacji została najpierw spuszczona woda a następnie instalacja została zalana ponownie wodą. Grzejnik łazienkowy i pozostałe grzejniki zostały odpowietrzone, ale mimo to rurka z ciepłą wodą idąca na zasilanie grzejnika była cały czas zimna. (pompka z pieca CO jest cały czas włączona). Nie wiem co może być problemem. Czy gdzieś w instalacji w środku jest zapowietrzenie ? A może trzeba nagrzać piec do 80 stopni, żeby ta temperatura została "przepchana" dalej? Grzejnik odpowietrzałam przez odpowietrznik i ciekła z niego juz cały czas woda, więc jak dla mnie powinno być ok...

Drugie pytanie: Czy nie lepiej będzie gdy ten grzejnik zostanie podłączony krzyżowo? Czyli zasilanie przeniesione w lewy górny róg (poprzez przedłużenie rurki zasilającej w górę), a powrót tam gdzie jest teraz czyli prawy dolny róg. A jeśli tak, to gdzie miałaby iść grzałka? w lewy dolny róg czy ona musi być zawsze na powrocie?

romano78
23-04-2020, 05:47
Sprawdź czy zawor przy grzalce na imbulsa jest otwarty jeśli tak to dla próby zakrec wszystkie grzejniki jakie się da aby pompka pchala tylko na ten jeden może być tak ze pompka pcha tam gdzie ma lżej w starą instalacjie o grubych rurach a tu doszła jeszcze grzalka która dosyć mocno tłumi przepływ.

mikaxx
23-04-2020, 06:49
Hmm ok dzięki, to musiałabym to też sprawdzić w taki sposób. Czy Ty może wiesz czy jak zasilanie zostanie przeniesione w lewy górny rog to grzałka musi zostać tak jak jest czy może być w lewym dolnym rogu gdzie teraz było zasilanie ? Nie umiem znaleźć takiej informacji w Google. A wtedy nie tłumiłaby przepływu?

Pomka w piwnicy jest ustawiona na 2 a widziałam, że można jeszcze ustawić na 3. Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne, bo ona od początku chodzi na 2.