PDA

Zobacz pełną wersję : Promienniki podczerwieni Oxyly do małej łazienki



zachariasz
30-04-2020, 00:40
Witajcie. Mam prośbe o opinie. Remontuje mieszkanie dla córki, szukam rozwiazania w kwestii ogrzania małej łazienki. Ekonomicznego najlepiej. Zrobiłem sobie rozeznanie rynku i przymierzam sie do zakupu promiennika podczerwieni z firmy Oxyly. fajną maja oferte , poza tym po przejrzeniu wielu artykułow wyczytałem że to dość tanie rozwiazanie. Szczególnie że nie cały rok t trzeba grzac. Pytanie do Was - czy montować panel na ścianie czy na suficie? Przy ich panelach jest i jedna i druga możliwosć bo panele są lekie. Kusi mnie sufit bo nie zajmie miejsca na ścianie a córka nie zdecydowała jeszcze jak chce łazienke zabudować , to juz zostawiam jej. Pytanie czy taki panel tak samo ogrzeje szybko pomieszczenie jak wisi na ścianie i na suficie? I czy kts ma promienniki z tej firmy? Jak sie sprawdzają? Jeszcze nie kupiłem wiec chętie poczytam opinie. Pozdrawiam Z.

cuuube
30-04-2020, 17:04
W zeszłym roku testowałem w swojej łaźience promiennik z wifi... skończyło sie tak, że zwróciłem do sklepu.

Z opisu 450W promiennika wynikało, że da radę ogrzac 12m2, mam do ogrzania 8m2 i nie spełnił oczekiwań, zresztą dopiero po zakupie i przeczytaniu instrukcji okazało się, że nie może być stosowany w pomieszczeniach wilgotnych- do tego są inne.. oczywiście droższe i wieksze mocą oraz wymiarami.
Zakup rok temu opiewał na 280zł za taki promiennik, w tym roku ten sam kosztuje 370zł, a ten droższy łaźienkowy rok temu kosztował 540zł, także go oddpuściłem.

Prądu swoje zjadał, żadna osczędność.

Kaizen
30-04-2020, 23:27
I czy kts ma promienniki z tej firmy? Jak sie sprawdzają? Jeszcze nie kupiłem wiec chętie poczytam opinie. Pozdrawiam Z.

2,4kW za 3600PLN?

To za to masz matę do podłogi i zostaje na prąd do niej na 10 lat. A ciepła podłoga przyjemniejsza i można trochę ciepła zakumulować w taniej strefie.
Klima też wyjdzie taniej.

ooksana
01-09-2020, 23:50
Ja mam w pokojach dzieciaków promienniki z Oxyly dekoracyjne ze zdjęciami dzieciaków
Spokojnie ogrzewają pokoje , czasem nawet za ciepło jest Więc działaja ok no i ładne zarazem
Ale wiem jedno, koleżanka kupiła jakieś chińskie jak sie okazało i nie grzal jej jak oczekiwała
Dlatego jakosć promiennika chyba ma znaczenie