PDA

Zobacz pełną wersję : Panele Sunport MWT



wojtek64
30-04-2020, 09:41
Co sądzicie o panelach Sunport? Z tego co czytałem to dzięki tej technologii mwt są bardziej wydajne. Mają też długą gwarancję ze ta wydajnosc nie spadnie i po 30 latach dalej ma być 80%. Zastanawiam się nad ich montażem. Ma ktoś u siebie? Jakieś opinie?

MariuszPol
30-04-2020, 12:47
Ja mam Sunporty, długo się zastanawiałem co wybrać, z jakiej firmy, jaki sprzęt no i wziąłem właśnie te z MWT. Przekonało mnie miedzy innymi kilka kwestii. Raz ze zwiekszona wydajność, dwa dobrze wyglądają, a nie chciałem szpecić sobie dachu, trzy długa gwarancja. Jak coś nie wiesz to pytaj albo pisz na priv to podseślę Ci foto moich paneli i wykresy jak sie sprawuje instalacja.

wojtek64
05-05-2020, 08:10
No właśnie te kwestie też mnie zainteresowały. Piszę na priv :)

Rafamat
06-05-2020, 08:46
Sunporty to bardzo dobre panele, mają ubezpieczenie Lloydsa a to już o czymś świadczy. No i warto je brać ze względu na MWT bo to wiekszą wydajność i lepsza wytrzymałość bo nie ma tych wszystkich lutów

jacek_kuski
14-05-2020, 08:38
Chętnie dowiem się wiecej

MariuszPol
18-05-2020, 11:51
Chętnie dowiem się wiecej

Pytaj o co chcesz to odpowiem ze swojego doswiadczenia :) od siebie dodam, że przez dlugi czas działają bardzo sprawnie, z tego co pamiętam to jest to 82% wydajności początkowej po 30 latach. Inna istotna rzecz to to że produkują prąd przy bardzo małym promieniowaniu tzn. bardzo szybko startują. Podórwnywałem wykresy do sąsiada (on ma tez czarne tyle ze z tymi pasami pionowymi, nie MWT) no i u mnie szybciej zaczyna sie produkcja. Nie wiem co Cie jeszcze ciekawi

wojtek64
19-05-2020, 13:12
Pytaj o co chcesz to odpowiem ze swojego doswiadczenia :) od siebie dodam, że przez dlugi czas działają bardzo sprawnie, z tego co pamiętam to jest to 82% wydajności początkowej po 30 latach. Inna istotna rzecz to to że produkują prąd przy bardzo małym promieniowaniu tzn. bardzo szybko startują. Podórwnywałem wykresy do sąsiada (on ma tez czarne tyle ze z tymi pasami pionowymi, nie MWT) no i u mnie szybciej zaczyna sie produkcja. Nie wiem co Cie jeszcze ciekawi

Tak pytajcie, Mariusz bardzo fajnie mi doradził. Ładna instalacja i dobre uzyski. Dzięki!

A i jeszcze dziś na muratorze pojawiło się coś o MWT to wrzucam, moze komuś się przyda
https://muratordom.pl/instalacje/fotowoltaika/panele-fotowoltaiczne-mwt-jak-zwiekszyc-wydajnosc-fotowoltaiki-aa-CpTM-j9Rf-HYy5.html