PDA

Zobacz pełną wersję : Teriva panel .



Dragon7820
30-04-2020, 19:59
Witajcie , czy może ktoś posiada strop teriva panel?
Szukam info na temat tego stropu i cisza , w planach mam lany na mokro ale zastanawiam się właśnie na teriva panel lub filigram czy może ktoś mógł by coś powiedzieć co jest wytrzymalsze?

donvitobandito
02-05-2020, 13:23
Każdy dobry byle nie drewniany ;)

Ja powiem Ci, że mam zwykłą Terive z pustakami z keramzytu i nie widzę minusów tego stropu, pomimo, że uważany jest za jeden z gorszych. Moi murarze głównie taki robili, taki zrobiliśmy w projekcie i na 100% bym go nie zmienił.

Tetiva panel wydaje się jeszcze lepszym rozwiązaniem. Więc bez problemu możesz go zastosować. Lany natomiast wykonany poprawnie również wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ma jednak największe ryzyko błędów wykonawczych, jest stropem najzimniejszym i najbardziej dudni podczas chodzenia. No i masz wtedy tą zabawę co i jak miałem, czyli podlewanie przez kilka tygodni i wstrzymanie prac ja okres pełnego miesiąca.

jajmar
02-05-2020, 15:15
Witajcie , czy może ktoś posiada strop teriva panel?
Szukam info na temat tego stropu i cisza , w planach mam lany na mokro ale zastanawiam się właśnie na teriva panel lub filigram czy może ktoś mógł by coś powiedzieć co jest wytrzymalsze?

Wytrzymałość stropu nie zależny od jego rodzaju z podanych przez Ciebie można powiedzieć że teriva ma najmniejszą wytrzymałość bo pozostałe można dowolnie zbroić i dobierać grubość co pozwala zwiększać wytrzymałość. Przy domku wszystkie spełnia swoja rolę.

Co do uwagi że przy monolicie potrzebna pielęgnacja i wstrzymanie robót , każdy strop zalewany tego wymaga. Roboty można kontynuować po 5-7 dniach od wylania dowolnego stropu.

Dragon7820
03-05-2020, 06:42
No a czy twój nie pęka? Nie robią się rysy? Jest bardziej wyciszony? Bo ogólnie do terivy tradycyjnej mam uprzedzenia że niby ma bardzo małą wytrzymałość na metr kwadratowy i cały czas myślę czy panel ma ten sam problem.....

Dragon7820
03-05-2020, 06:44
Tak wiem ale czekanie nie stanowi problemu tylko czy np ta teriva jest choć w połowie tak wytrzymała jak tradycyjny?

jajmar
03-05-2020, 14:37
Jeżeli nie chcesz widzieć pęknięć na stropach typu gęsto żebrowego należy wykonać je zgodnie z kartami technicznymi a nie "tak aby było łatwiej ekipie". Opuszczony wieniec - brak jego to częsty błąd , bo łatwiej położyć belki na ściania a nie an szalunku, inny to brak kompletnego zbrojenia np nad podporami a potem, ludzie narzekaj a ze strop pęka.

Dragon7820
03-05-2020, 17:35
Czyli rozumiem teriva panel nie sprawi problemu?

jajmar
03-05-2020, 19:56
Czyli rozumiem teriva panel nie sprawi problemu?

Nie wiem skąd taki wniosek po mojej wypowiedzi?

Nie znam tego stropu. Tam też łączeń jest masa jak to będzie pracować - nie wiem.

Dragon7820
04-05-2020, 12:46
Skoro nie znasz tego stropu to w jakim celu się wypowiadasz? Poszukuje info o tym bo cisza nic nie mogę znaleźć i myślałem że może ktoś tu coś wie więcej . A co do zrobienia zbrojenia to nie będzie z tym problem i będzie robione zgodnie z sztuka , bo sam go będę robił jeśli nie znajdę info o terivie.

donvitobandito
04-05-2020, 16:31
No a czy twój nie pęka? Nie robią się rysy? Jest bardziej wyciszony? Bo ogólnie do terivy tradycyjnej mam uprzedzenia że niby ma bardzo małą wytrzymałość na metr kwadratowy i cały czas myślę czy panel ma ten sam problem.....

Nie mam żadnych, nawet mikropęknięć. Dobry beton, zbrojenie tak jak trzeba i nie ma prawa pękać.
Ja uważam, że ważne jest też z czego budujesz dom, bo wszystko jest tak mocne jak jego najsłabszy element. Ja np. mam dom z Porothermu, więc Teriva z pustakami keramzytowymi, wydawała mi się naturalnym wyborem. Gdybym budował się z silikatów, zastosował bym lany strop lub coś podobnego. Gdybym budował się z BK to chyba tylko drewniany, ewentualnie też Teriva.
Co do wytrzymałośi to realna klasycznej Terivy wynosi 600kg/M2. Co chcesz tam stawiać, że uważasz, że to dla Ciebie za mało?

Dragon7820
04-05-2020, 18:27
No właśnie mam z silikatów , ogólnie mam dom z podaszem mieszkalnym i ściany na górze nie opierają się na ścianach nośnych , wiesz kiedyś czytałem właśnie o zwykłej terivie i ktoś dawał przykład wanny z wodą gdzie ciężar był większy i miał jakieś rysy itp . A szukam info bo raczej ta teriva panel to nowość skoro nigdzie nie ma info , jeszcze jest filigran i struno beton . Sam już nie wiem na co się decydować .

jajmar
04-05-2020, 19:08
Skoro nie znasz tego stropu to w jakim celu się wypowiadasz?

Zapytałeś o kilka stropów różnych. Tego jednego nie znam.


No właśnie mam z silikatów , ogólnie mam dom z podaszem mieszkalnym i ściany na górze nie opierają się na ścianach nośnych , .

Ściany nośne czy działowe ?

Strop powinieneś zrobić zgodnie z projektem. Jeżeli masz nietypowe rozwiązania skonsultuj zmianę z jakimś konstruktorem.

Strop filigran to taki bardziej zaawansowany monolit, wg mnie jego cena nie rekompensuje braku szalunku.

Dragon7820
05-05-2020, 10:07
Nośne i działowe . Wiesz co w projekcie mam wylewany na budowie tylko mam 18cm grubości i do tego nie mam od tego rysunku bo firma która mi robiła projekt jest dość problematyczna i naprawdę już mam serdecznie dosyć , po ostatniej rozmowie stwierdził żebym zrobił jaki chce bo i tak sam muszę kupić projekt na strop bo on tego nie zrobi. Dlatego zastanawiam się nad innymi . No filigran jest dość drogi ale przyspiesza sprace na budowie i jest prawie tak wytrzymały jak żelbet . Najbardziej mnie dziwi to że wszędzie gdzie wysyłałem zapytanie o filigran to mówili żebym brał terive panel bo jest lżejszy i tak samo wytrzymały ale nie mógł mi nikt z nich podać wytrzymałość na metr kwadratowy

jajmar
05-05-2020, 19:04
Nośne i działowe . Wiesz co w projekcie mam wylewany na budowie tylko mam 18cm grubości i do tego nie mam od tego rysunku bo firma która mi robiła projekt jest dość problematyczna i naprawdę już mam serdecznie dosyć , po ostatniej rozmowie stwierdził żebym zrobił jaki chce bo i tak sam muszę kupić projekt na strop bo on tego nie zrobi. Dlatego zastanawiam się nad innymi . No filigran jest dość drogi ale przyspiesza sprace na budowie i jest prawie tak wytrzymały jak żelbet . Najbardziej mnie dziwi to że wszędzie gdzie wysyłałem zapytanie o filigran to mówili żebym brał terive panel bo jest lżejszy i tak samo wytrzymały ale nie mógł mi nikt z nich podać wytrzymałość na metr kwadratowy

Filigran przyspiesza, no może zyskasz ze 4 dni....... chyba że masz naprawdę kiepską ekipę to deko więcej. Ale np często potrzeba dźwigu bo hds nie zawsze dostanie. Filigrany też wymagaja dozbrajania górą. Do tego wieńce.

Co do podawania wytrzymałości na metr kwadrat - tego nikt nie poda bo z tych samych elementów (ten sam przekroj nośny to samo zbrojenie) wykonuje się strop o rozpiętości np 3 metry i 5 czy 6 metrów. Oczywiści czasem producent stopniuje średnicę zbrojenia ale nadal ten sam element występuje w kilku długościach. I tak na 3 metrach masz całkiem inną nośność jak na innej rozpiętości.

Pokaż rzut stropu latwie bedzie coś podpowiadać.

A taki strop jak SMART brałeś pod uwagę? To płyty kanałowe sprężone, całkiem fajny strop. Produkcja gdzieś pod Poznaniem, transport by Cię nie zabił.

Dragon7820
05-05-2020, 21:10
Wiem że trzeba ale wydaje mi się dosyć twardym. Nie , nawet nie słyszałem o tym mógł byś powiedzieć coś więcej?wiesz co mam tylko coś takiego.......

443784