PDA

Zobacz pełną wersję : panele PV na poliwęglanie falistym



weasel123
01-05-2020, 23:15
cześć

Mam wiatę z dachem pokrytym poliwęglanem falistym.
Czy jest jakieś przeciwskazanie do montażu na tym paneli PV? Nie znalazłem nigdzie zdjęć z takich realizacji toteż może ktoś widział lub wie.
Załóżmy że konstrukcja dachu wytrzyma.

CityMatic
02-05-2020, 22:31
Jeśli zrobisz to obciążając konstrukcję dachu, a nie poliwęglanu - to nie widzę problemu. W innym przypadku - montując do poliwęglanu wydaje się wręcz śmieszne - to tak jakbyś montował do pokrycia dachu, a nie więźby więc w czym problem.
Ja mam dachówkę i konstrukcja jest zamocowana do konstrukcji dachu-więźby, ktoś inny ma pokrycie blachą i instalacja również jest przymocowana do konstrukcji dachu więźby, w Twoim przypadku masz dach pokryty poliwęglanem, a panele będą mocowane do konstrukcji dachu. Gdy nie będzie żadnego pokrycia - panele również będą mocowane do konstrukcji.
Gdy ktoś montuje na ziemi - to nie wbija czy kładzie paneli na trawę (chociaż to jest możliwe) ale montuje je na elementach - stelażu osadzonych w gruncie w sposób trwały i stabilny.

weasel123
03-05-2020, 09:43
Oczywiście chodzi mi o mocowanie do konstrukcji a nie do płyt.
Pytanie dotyczyło obaw czy to się da potem jakoś uszczelnić itp.

CityMatic
03-05-2020, 11:54
Wszystko zależy od doboru podkładek i materiału uszczelniającego. Wyobraź sobie podkładki z taśmy butylowej pod podkładką z taśmy ołowianej - wielkości wieczka od słoika:-) wszystko dopasujesz, wyprofilujesz i uszczelnisz. (to oczywiście porównanie). Ale np wprowadzenie rur instalacji klimatyzacji czy solarnych trzeba nieraz tak zrobić.

Robinson74
26-07-2023, 12:16
Oczywiście chodzi mi o mocowanie do konstrukcji a nie do płyt.
Pytanie dotyczyło obaw czy to się da potem jakoś uszczelnić itp.

I jak? Zrobiłeś to w ten sposób?
Masz jakieś zdjęcia z realizacji?
A może usunąłeś poliwęglan pod panelami i same panele stanowią zadaszenie? Nie wiem tylko, czy może to być tak szczelne jak poliwęglan.