PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja komin systemowy



GPa
02-05-2020, 09:51
Witam szanownych forumowiczów.

Mam problem z usytuowaniem kratek wylotowych w wentylacji grawitacyjnej. Mam komin systemowy, a w zasadzie dwa moduły ustawione jak na załączonym obrazku:

443620

Rozstawienie pomieszczeń wymusiło u mnie takie ustawienie kominów i teraz zastanawiam się w jaki sposób umieścić kratki przy nasadzie komina? Teoretycznie powinny być po przeciwległych stronach kanałów wentylacyjnych, zaślepione na górze ale u mnie nie ma takiej możliwości. Więc czy jest dopuszczalne połączenie kanału 1+2 oraz 3+4 i montaż kratek pod kątem 90 stopni (tzn w kanale 1 i 2 oraz 2 i 3). Będzie to spełniać swoją funkcję? Czy może należałoby zastosować nasady kominowe? Jednak te byłyby w sąsiedztwie daszków kanałów spalinowych, czy to nie problem?
Liczę na wasze doświadczenie :D

Kominki Piotr Batura
03-05-2020, 08:14
Witam szanownych forumowiczów.

Mam problem z usytuowaniem kratek wylotowych w wentylacji grawitacyjnej. Mam komin systemowy, a w zasadzie dwa moduły ustawione jak na załączonym obrazku:

443620

Rozstawienie pomieszczeń wymusiło u mnie takie ustawienie kominów i teraz zastanawiam się w jaki sposób umieścić kratki przy nasadzie komina? Teoretycznie powinny być po przeciwległych stronach kanałów wentylacyjnych, zaślepione na górze ale u mnie nie ma takiej możliwości. Więc czy jest dopuszczalne połączenie kanału 1+2 oraz 3+4 i montaż kratek pod kątem 90 stopni (tzn w kanale 1 i 2 oraz 2 i 3). Będzie to spełniać swoją funkcję? Czy może należałoby zastosować nasady kominowe? Jednak te byłyby w sąsiedztwie daszków kanałów spalinowych, czy to nie problem?
Liczę na wasze doświadczenie :DWygląda na to, że to co wymyśliłeś będzie lepsze od tego co na rysunku. Niemniej weź to pod uwagę, że umieszczanie w jednym kominie szachtów spalinowych i wentylacyjnych, jest idiotyzmem rodzącym późniejsze problemy zaciągania dymu w różnych dziwnych miejscach budynku. Zrób przynajmniej 50 cm różnicy poziomów otworów dymowych i wentylacyjnych. To pomoże ograniczyć ewentualne problemy o których wspomniałem.

GPa
05-05-2020, 11:37
Od początku wiedziałem, że taki układ będzie problemowy ale nie było wyjścia w moim przypadku. Czyli lepszym rozwiązaniem będą nasady kominowe na kanały wentylacyjne?