PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięta ściana



sosenka3
03-05-2020, 18:57
443684

Witam!!

Jak widać na załączonym zdjęciu ściana pękła....

Ścianka jest wykonana z betonu komórkowego 500 12cm, w momencie układania belek dachu wspomniana ściana pękła.....budowlańcy stwierdzili, że to nic złego i "zamaskowali" resztą zaprawy/kleju. po zimie jak widać łata puściła, ściana jest prosta nie wybrzusza się ani tym podobne.
Zostały wykonane tynki cementowo wapienne i zamontowane drzwi i tynki zaczęły pękać a to poziomo, a to pionowo.
Sam nie wiem czy panikować , martwić się tym, jest to ściana w wiatrołapie na zewnątrz na to pójdzie jeszcze ocieplenie.

Dziękuję za podpowiedzi.

jajmar
03-05-2020, 19:52
Pokaż konstrukcje tego fotki , rysunki.

sosenka3
03-05-2020, 19:59
nie posiadam w obecnej chwili, plany zostały na budowie , jedynie skrócona wersja na stronie https://www.mgprojekt.com.pl/media/catalog/product/files/p/s/ps_sosenka3.pdf

Dulin7
03-05-2020, 20:36
Moim zdaniem krokwie zostaly niedokladnie zaciete i zamiast opierac sie glownie na wiencu sciany nosnej budynku to oparly sie o wieniec wiatrolapu i ja rozparly. Tak przychodzi mi do glowy na szybko patrzac w link ktory zamiesciles. Pamietaj tez ze o ogledziny w pierwszej kolejnosci powinienes poprosic kierownika budowy.

esteta 2
03-05-2020, 23:06
Moim zdaniem jest się czym martwić. Ściana pękła pod wpływem obciążenia konstrukcją dachu. Beton komórkowy jest kruchy, dlatego murłata powinna spoczywać na żelbetonowym wieńcu. Na dachu nie ma jeszcze ostatecznego pokrycia, zimą może dodatkowo dojść obciążenie śniegiem. Będą problemy.

jajmar
04-05-2020, 00:45
Beton komórkowy jest kruchy, dlatego murłata powinna spoczywać na żelbetonowym wieńcu.

A na czym sie opiera?

Pytanie co trzyma wieniec ?

esteta 2
04-05-2020, 01:05
Jak widać na fotografii nie ma tam wieńca. Wieniec nic nie trzyma, wzmacnia ścianę zapobiegając takim sytuacją.

jar.os
04-05-2020, 08:12
Wieniec z pod murłaty powinien być pociągnięty na tą ścianę czołową , wtedy nic by się nie stało .Bedzie nadal pękać ...niestety .

Slyder
04-05-2020, 08:50
Wieniec z pod murłaty powinien być pociągnięty na tą ścianę czołową , wtedy nic by się nie stało .Bedzie nadal pękać ...niestety .

+1

esteta 2
04-05-2020, 22:34
Wydaje mi się, że tam nie ma wieńca. To tylko bloczek pomazany zaprawą.