PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa pompa brak wody w studni



Kuji123
07-05-2020, 11:24
Witam ,
Zakładam automatyczne nawodnienie i miałem pompę jy1000+hydrofor 50l I studnie Abisynia doprowadzone rurkami 16mm. (Instalacja od okolo 5 lat) Przy dwóch zraszaczach pompa cały czas pracowała do około 2,5 bar nie przekraczała tej granicy po jakiejś godzinie pracy wydajność spadała do 0.
Zadzwoniłem do specjalisty który wymienił mi na nowa pompę multi hwa 3000 z automatycznym wyłącznikiem bez hydroforu (podłączył do studni rurkami 25mm). I teraz woda wogole nie leci , napoczatku wskazywała 5 bar po odkręceniu kranu spadło do 0 i woda nie leci . Stwierdził ze trzeba nowa studnie robić .
Czy napewno czy szukać gdzieś indziej przyczyny a może lepiej podłączyć się do wodociągów?

kryzys
07-05-2020, 12:13
Wywierć sobie nową studnię to nic trudnego , w sieci masz pełno poradników u mnie też w kopanej zaczynało wody brakować po 10-ciu minutach podlewania i z mety wierciłem sobie nową studnię i teraz mogę lać nawet rok bez przerwy a woda jest stale . lewych rąk nie masz pewnie to dasz radę .

riken88
07-05-2020, 19:44
Lepiej nową studnię kopać jak poprzednik radzi, choc teraz z wodami może być problem przez suszę

Kuji123
09-05-2020, 16:02
Czyli nie ściemniał :) , samemu nie chce robić . 1200zl tylko chcą za cała robotę wykopanie studni i podłączenie Do istniejącej rury w garażu.