PDA

Zobacz pełną wersję : Folia kubełkowa,listwa, ziemia, cokół.



Ewrc
07-05-2020, 11:48
Cześć wszystkim.

Chce wykonać cokół budynku na wysokości pierwszego bloczka ściany nośnej. Bloczek chce pomalować dysperbitem i naklejić na niego styropian grafitowy 12cm aby się zlicował z ociepleniem fundamentu na to siatka klej i w przyszłości marmolit. Dodatkowo będe montował folie kubełkowa wraz z listwą. Moje pytanie brzmi do jakiego poziomu mogę nawieźć ziemie aby wilgoć nie wchodziła mi na ściany oraz czy listwa od foli kubełkowej powinna być pod ziemią. Pozdrawiam.

Kaizen
07-05-2020, 12:05
Zły pomysł. Nie połączysz dysperbitu (nawet, jak uznać go za hydroizolację) trwale szczelnie z izolacją pod ścianami.
Chcesz spać spokojnie - zostaw poziom terenu znacząco poniżej poziomu na której masz hydroizolację poziomą ścian.
Masz ogrzewanie podłogowe? Jeżeli tak, to chcesz na wysokości wylewki grzewczej co w głębi ma temperaturę znacznie wyższą, niż temperatura powietrza w domu, cieńszą izolację, niż wyżej? To nielogiczne. Szybciej by tu należało pogrubić - ale ze względów estetycznych się tego nie robi.

Folia kubełkowa na tym etapie nie ma sensu - dajesz ją na XPS dla jego ochrony mechanicznej i zapewnienie wentylacji, żeby mógł wyschnąć, gdyby dostała się tam woda. Daj tylko kapinos z siatką na EPSa.

Ewrc
07-05-2020, 12:14
Poziom terenu chce zostawić 10-15cm poniżej izolacji poziomej. Posadzka w domu wraz z ogrzewaniem podłogowym będzie na wysokości pierwszego bloczka sciany nośnej. W takim razie jak jest to rozwiązane jak ktoś ma poziom posadzki na równi z gruntem ?