PDA

Zobacz pełną wersję : obudowa komina systemowego blachą



jacogi
10-05-2020, 11:00
Witam, mam komin systemowy z przewodem dymowym i wentylacyjnym. Na szczycie jest nasada betonowa. Dekarz chce obudować komin (też od góry)blachą, a z uwagi na to, że nasada jest ok 5 cm szersza i dłuższa od wymiarów komina, to po obudowaniu między blachą a ścianami komina będzie przestrzeń. Mam obawy czy tam nie nastąpi skraplanie się wody. Czy ewentualne wypełnienie tej przestrzeni wełną lub styropianem zapobiegnie temu skraplaniu. Proszę o jak najszybszą odpowiedź, jutro dekarz ma zacząć robotę. Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
10-05-2020, 14:38
Witam, mam komin systemowy z przewodem dymowym i wentylacyjnym. Na szczycie jest nasada betonowa. Dekarz chce obudować komin (też od góry)blachą, a z uwagi na to, że nasada jest ok 5 cm szersza i dłuższa od wymiarów komina, to po obudowaniu między blachą a ścianami komina będzie przestrzeń. Mam obawy czy tam nie nastąpi skraplanie się wody. Czy ewentualne wypełnienie tej przestrzeni wełną lub styropianem zapobiegnie temu skraplaniu. Proszę o jak najszybszą odpowiedź, jutro dekarz ma zacząć robotę. Pozdrawiam.Ważne, by dekarz nie był idiotą (styropian tez jest materiałem palnym).....http://blog.kominki-batura.pl/nowa-moda/

jacogi
10-05-2020, 14:57
Dziękuję za zainteresowanie tematem, ale bardziej chodzi mi o problem skraplania się wody w tej przestrzeni która powstanie między bokiem komina a blachą obudowy, Czy lepiej będzie jak obuduje blachą tylko boki (górą przykrywa systemowa betonowa czapa) - wtedy nie będzie tam pustki i problem skraplania się nie powinien występować. Czy dobrze kombinuję?

Kominki Piotr Batura
10-05-2020, 22:57
Moim zdaniem za dużo kombinujesz. Nawet jak tam się skrapla, pod każda blachą na dachu powinno być coś co wyłapuje tą wilgoć. Oczywiście tradycyjne dechy i papa, są o niebo pewniejsze od wszelkiej maści folii (lub partactwa foliowych instalatorów). Nie namawiam oczywiście do obijania komina dechami i oklejania papą! :cool:

jacogi
11-05-2020, 12:26
OK, będzie tak jak napisałem, czyli blacha tylko z boku. Jeszcze jedno, bo różnie piszą.. Czy ocieplać komin, jeżeli jest wata dookoła całego wkładu ceramicznego?

Kominki Piotr Batura
11-05-2020, 17:12
Dodatkowe ocieplanie komina, pomaga jak umarłemu kadzidło....

jacogi
11-05-2020, 22:31
I to miód na moje rany..������