PDA

Zobacz pełną wersję : Szczelina pod parapetem wewnętrznym #fuszerka



plota
11-05-2020, 13:04
Witam,

padłem ofiarą swojej niewiedzy oraz elementu, za który odpowiedzialne były dwie, niezależne ekipy - przez co odpowiedzialności za efekt końcowy nie wziął nikt, a ja zostałem z fuszerką.

Ekipa, która robiła wykończeniówkę w całym domu zakończyła już swoje prace i pozostał tylko montaż kuchni. Jako, że mam poziome okno nad blatem w kuchnii to chciałem, aby blat kuchenny został przedłużony i służył również jako parapet.

Niestety monter mebli kuchennych tylko osadził blat tak, aby był właściwy poziom, jednak nie udało mi się go przekonać / zmusić do estetycznego wykończenia całej operacji z parapetem (to już nie ich temat), a poprzedniej ekipy już nie było w tym województwie.

Pytanie:
Co z tym zrobić?

443944

finlandia
11-05-2020, 13:53
To nie fuszerka, a nie skończone prace wykończeniowe.

Obciąć pianę, zaszpachlować, pomalować.

Punkt drugi można znacznie bardziej rozwinąć (kłania się doświadczenie, czyli wiedza i technika).
Domyślnie montaż parapetu a jego obróbki to dwie różne czynności, także można mówić o zawodzie, a nie o oszukaniu.

Moja rada co do ekip: dobrze jest mieć je z okolicy a nie szukać po kraju. Potem, w razie byle awarii czy wypadku łatwiej o poprawki.