PDA

Zobacz pełną wersję : Odprowadzenia kondensatu



Kondensat
14-05-2020, 12:26
Witam

W nowo budowanym domu jednorodzinnym planowana jest klimatyzacja w postaci multisplita.Niestety instalacja kanalizacyjna jest znacznie oddalona od pomieszczeń w których będą jednostki wewn.oraz od samej jednostki zewn.która będzie zlokalizowana na balkonie.Jakieś sprawdzone antykoncepcje;) "odprowadzenia się;) " odprowadzenia skroplin od powiedzmy dwóch,trzech jednostek wewn.i jednostki zewnętrznej?

Dziękuję za porady

_John
15-05-2020, 08:21
Jednostka zewnętrzna produkuje skropliny wyłącznie gdy jednostki wewnętrzne grzeją - jeśli ta funkcja nie będzie nadmiernie używana, nie masz co martwić się skroplinami z jednostki zewnętrznej.
Z jednostki zewnętrznej, skropliny najlepiej odprowadzić na tacę i do rynny lub do drenażu pod jednostką.

W przypadku jednostek wewnętrznych, za wszelką cenę zrób do nich kanalizację.
Nie ma innych NIEZAWODNYCH rozwiązań.

bartus01
15-05-2020, 18:13
John,
Planując instalacje na nieużytkowym poddaszu w kanałówce muszę mieć pompkę?
Rozważam kanałówkę do 3 sypialni i niezależnego splita w salonie.
Chcę uniknąć pompki ale grawitacyjnie nie mam jak odprowadzić skroplin.
Jestem laikiem niestety , rozeznaję temat,,,
Dzieki !

_John
15-05-2020, 23:00
Naprawdę nie ma takiej opcji, by kanałówkę umieścić w pobliżu pionu kanalizacyjnego?
Pompka działa.
Ale lubi paść w najmniej oczekiwanym momencie.
W przypadku splta masz zalaną ścianę.
W przypadku kanałówki masz zalane wszystko pod klimatyzatorem.

Gdybym był zmuszony do pompki, instalował bym ją w miejscu łatwo dostępnym i wybrałbym coś znanego producenta.

mibas
30-05-2020, 22:55
planuję w przyszłości zainstalować klimatyzację i przewiduję jednostkę wewnętrzną na ścianie, za którą jest łazienka, jeszcze nie zrobiona, ale niedługo będzie. Póki mogę chciałem więc przeciągnąć sobie przez tę scianę do kanalizacji w łazience odpływ kondensatu. W jakiej odległości od sufitu sugerowałbyś wyprowadzić ze ściany rurkę odpływu?

_John
31-05-2020, 21:54
Pół metra od sufitu.
Po drodze nie zapomnij o syfonie.

mibas
01-06-2020, 15:01
ślicznie dziękuję