PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o identyfikację wyjścia na sterowniku



andrre
16-05-2020, 14:54
Witam, posiadam 4-letni piec na ekogroszek ze sterownikiem Optima Eco 3. Do tej pory piec chodził na starej instalacji z jedną pompą Grundfosa (starszego typu). Nadszedł czas remontu i zmian. W tej chwili mam nową pomp Grundfosa Alpha 1L (obsługuje grzejniki), pompę cyrkulacyjną do wody użytkowej, rozdzielacz z całym zespołem mieszającym do podłogówki a stara pompa napędza CWU. Po instalacji zauważyłem, że hydraulik podłączył pompę od podłogówki oraz pompę cyrkulacyjną CWU bezpośrednio do gniazdka w ścianie a nie do pieca. Czy warto podłączać obie pompy do pieca w wolne gniazda, które są widoczne na zdjęciu, czy zostawić je w zasilaniu z sieci? Jakie to przyniesie korzyści? Czy dobrze sądzę, że wolne gniazdo po lewej stronie jest od pompki cyrkulacyjnej CWU a to po prawo od podłogówki?

Gdzie można zakupić (poza allegro) kable do tych wejść?

CityMatic
17-05-2020, 20:15
Tak jedno od ogrzewania podłogowego , drugie od cyrkulacji - co zyskasz - wyłączy się pompa z chwilą zakończenia sezonu grzewczego, jeśli jest opcja można sterować załączeniem cyrkulacji w zależności od temperatury.
Przewody to typowa komputerów-ka i jeśli nie na portalu to w każdym sklepie elektrycznym/elektronicznym, lub komputerowym (taniej gdzie są komputery używane bo kabli tam mają pod dostatkiem - sam mam ok 10 sztuk tego typu - zebrało się z przedłużaczy do drukarek i komputerów) oczywiście typ tzw"męski".
Pozdrawiam

CityMatic
17-05-2020, 20:18
Najlepsze dla Ciebie to coś takiego :yes:
W sklepie/portalu można nabyć za niecałe 10 zł.
444236