PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł węglowy i gazowy



kietad
21-05-2020, 15:07
Proszę o pomoc; Mam kotłownię węglową z kotłem z nawiewem z którego zasilane jest CO system otwarty i CWU Zasobnik 300l z jedną wężownicą . Zamierzam zainstalować kocioł gazowy i zostawić węglowy.. Jak połączyć? kocioł gazowy pracuje w systemie zamkniętym Czy zasobnik CWU j.w będzie ekonomiczny Czy zastosować jakieś inne rozwiązanie? Proszę o poradę, gdyż moja wiedza z tego zakresu jest równa 0

Janekk1234
21-05-2020, 16:56
Nic nie łączyć. Zrobić kocioł gazowy z własnym zasobnikiem termet silver z zasobnikiem jednofunkcyjny kosztuje 4 tys nie kombinuj z podłączaniem tego starocia.
Jak bardzo chcesz zostawić weglaka choć nie wiem po co (w razie wojny ludzie niby zostawiają) to w razie czego ruszysz z weglakiem ale na czas pracy kotła gazowego nic nie łącz.

kietad
21-05-2020, 19:31
Nic nie łączyć. Zrobić kocioł gazowy z własnym zasobnikiem termet silver z zasobnikiem jednofunkcyjny kosztuje 4 tys nie kombinuj z podłączaniem tego starocia.
Jak bardzo chcesz zostawić weglaka choć nie wiem po co (w razie wojny ludzie niby zostawiają) to w razie czego ruszysz z weglakiem ale na czas pracy kotła gazowego nic nie łącz.

Dziękuję Co nieco jaśniej!

BrodowskiG
21-05-2020, 19:52
Producenci kotłów mają gotowe schematy, wystarczy poszukac i dopasować. Musisz dać wymiennik płytowy.

Bertha
23-05-2020, 15:49
I co kilka sezonów regeneracja, bo zapycha się kamieniem kotłowym. :o

romano78
23-05-2020, 16:59
I co kilka sezonów regeneracja, bo zapycha się kamieniem kotłowym. :o

To zalać instalacjie deszczowka lub wodą demirelizowana i po problemie zresztą przy takiej ilości zladu to nie wiem czy jest sens chyba żeby był bufor z 1000l.

BrodowskiG
23-05-2020, 17:18
I co kilka sezonów regeneracja, bo zapycha się kamieniem kotłowym. :o

wymiennik? co za problem odkamienić?

Bertha
23-05-2020, 20:11
Nie mój problem, wiem że ludzie zlecają.

kaju
23-05-2020, 20:12
Zamontuj ACV Kompakta i będzie pracował w systemie otwartym - ma jako jedyny dopuszczenie i żadnych wymienników płytowych.
Pozdrawiam

BrodowskiG
23-05-2020, 20:49
Zamontuj ACV Kompakta i będzie pracował w systemie otwartym - ma jako jedyny dopuszczenie i żadnych wymienników płytowych.
Pozdrawiam

wymiennik płytowy łatwo odkamienić a wymiennik spaliny-woda kotła już nie tak łatwo, albo rozbierać kocioł albo układ instalację tak zrobić, żeby płukać. Można też kupić wodę demineralizowana

kietad
24-05-2020, 19:52
Dziękuję za rozjaśnienie co nie co szarych komórek.
Jak macie rozwiązane w Waszych domach, czy rozwiązania sprawdzają się. Bardzo proszę, pomóżcie mi pokonać tę barierę za nim przyjdą fachowcy.

Janekk1234
24-05-2020, 21:38
Podłączyć węglaka do zasilania grzejników i zamknąć takie podłączenie zaworem jeśli ma węglak zostać.
A reszta niech hula na kotle gazowym spiętym z zasobnikiem.
Termet silver ma mocną pompę więc nie daj aby hydraulik cudował z dodatkową pompą czy sprzęglem.

Konsultant Viessmann
25-05-2020, 09:32
Proszę o pomoc; Mam kotłownię węglową z kotłem z nawiewem z którego zasilane jest CO system otwarty i CWU Zasobnik 300l z jedną wężownicą . Zamierzam zainstalować kocioł gazowy i zostawić węglowy.. Jak połączyć? kocioł gazowy pracuje w systemie zamkniętym Czy zasobnik CWU j.w będzie ekonomiczny Czy zastosować jakieś inne rozwiązanie? Proszę o poradę, gdyż moja wiedza z tego zakresu jest równa 0

Witam, ja podtrzymuję jak najbardziej zdanie kolegów.
Ponadto pamiętaj, że na likwidację kopciucha i montaż nowoczesnego kotła gazowego możesz otrzymać dotacje z programu Czyste Powietrze, a tak czy inaczej, kocioł gazowy w zupełności wystarczy do zapewnienia podstawowych funkcji: co i cwu!

Pamiętaj tez, że ogrzewanie stałopalne jest nieco ryzykowne, wchodzą kolejne uchwały antysmogowe i w wielu regionach prędzej czy później nie będzie można ich używać. Jak planujesz modernizację, zrób to raz a dobrze.
Jak masz określony budżet na modernizację, podaj orientacyjną kwotę, możemy coś zaproponować.
Podaj też parametry budynku, OZC, dotychczasową moc kotła.
Pozdrawiam!