PDA

Zobacz pełną wersję : Kotłownia z instalacją gazową a otwór wentylacyjny



Cooldude
22-05-2020, 09:43
Cześć,
mam pytanie dotyczące wentylacji przy instalacji gazowej.
W niedługim czasie będę przechodził na ogrzewanie ze zbiornika na gaz płynny. W chwili obecnej mam kotłownie przystosowaną do ogrzewania paliwem stałym. Wiem, że muszę zaślepić kratkę ściekową w posadzce i wykonać otwór na poziomie posadzki który odprowadzi gaz w razie rozszczelnienia instalacji.
Problem polega na tym, że kotłownia jest dość wąska i umieszczenie takiego otworu na ścianie to ciężka sprawa (z jednej strony drzwi 10cm od ściany, a z drugiej strony stoi hydrofor... :bash:

Nie mogłem doszukać się za bardzo informacji na ten temat, więc moje pytanie brzmi, czy takową wentylację mogę wykonać w drzwiach kotłowni, które są jednocześnie drzwiami zewnętrznymi :confused:

Drugie pytanie. Jak odprowadzacie kondensat z pieca? Z kotłowni kratka ściekowa była wyprowadzona tylko na zewnątrz (nie podłączona do układu kanalizacji) :oops:

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

BrodowskiG
22-05-2020, 10:26
możesz podłączyć pompkę kondensatu
nie spotkałem sie z wymaganiami w czym ma być wentylacja, po prostu ma być i żeby nie można było jej zamknąć

Cooldude
22-05-2020, 10:51
możesz podłączyć pompkę kondensatu
nie spotkałem sie z wymaganiami w czym ma być wentylacja, po prostu ma być i żeby nie można było jej zamknąć

No właśnie też nie mogłem doszukać się jakiegoś zakazu dotyczącego wentylacji w drzwiach, ale wolę się upewnić i zapytać oblatanych w temacie.
Dzięki za informację odnośnie pompki kondensatu - nie wiedziałem wcześniej o istnieniu czegoś takiego :wiggle: