PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk na OSB



Deny12
22-05-2020, 21:34
Witam,

Potrzebuje porady w sprawie tynkowania zew na płytach OSB.
Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem Płyty OSB na grunt szczepny Permuro klej + siatka.
Dzisiaj zauważyłem kilka miejsc gdzie odspoiło siatkę z klejem więc postanowiłem to zerwać w całości żeby nie zmarnować tynku.
Nie wiem czy popełniłem gdzieś błąd czy po prostu sama metoda okazała się nieskuteczna.
Teraz planuje albo zastosować siatkę leduchowskiego (ale tutaj zalecają jakiś papier bitumizowany, którego nigdzie nie mogę znaleźć) lub styropian 10mm na klej poliuretanowy (lub zwykły klej) + siatka + klej + tynk akrylowy (pozostaje jeszcze kwestia kołków potrzebne czy nie ?)
Płyty osb zamierzam oczyścić i wyszlifować (wcześniej tego nie zrobiłem) i ponownie zagruntować gruntem szczepnym permuro.


Z góry dziękuje za wszystkie rady

jar.os
22-05-2020, 21:57
Jak będziesz miał zagruntowane to styro na klej z pistoletu , a potem wszystko jak przy metodzie lekkiej mokrej.

cezary.pl
22-05-2020, 23:02
Przygotowanie pod tynkowanie płyty OSB polega na ich przeszlifowaniu i zagruntowaniu. Następnie klej i wtopiona siatka.
Powierzchnia klejenia zwiększa się kilkukrotnie.

fighter1983
23-05-2020, 06:07
ile razy by nie pisac - nie rob tego na osb
to zawsze , zawsze jest "aa bo ktos tam tak robil"
no nie ... nie nie nie
zrobiles - masz
i dobrze Ci tak !!! nikomu zle nie zycze ale ile k... mozna !

plyta cementowo wloknowa tylko i wylacznie
a nie jakies osb mfp itp...

wycieranie tylka szklem tak sie konczy... bo osb tanie a fermacell drogi. to masz. rob 2-3-10ty raz az wreszcie zmadrzejesz

ile razy ja jechalem po kilkadzisiat-kilkaset km lub ile godzin spedzonych na sporzadzeniu oferty na podstawie wyliczen z projektu i brak odzewu z powodu tego ze podsufitka w tynku wyszla drogo z powodu tego ze zamiast osb wpisana plyta cementowo wloknowa.
i zawsze to samo - bo za drogo, a czemu nie osb ?

ostatnio nawet bylo - Pan zrobi ! Pan zrobi bedzie dobrze...
a pozniej jak popeka "Pan naprawi albo spotkamy sie w sadzie !"

wlasnie dlatemu... jak dziecku 3 letniemu trzeba odpowiadac a i tak do pustego lba nie dociera.

odpadalo i bedzie odpadac, a jak odpadnie to bedzie puchnac i pekac.
OSB do tego sie nie nadaje i juz.

jak bylo na poczatku, teraz i zawsze i na wieki wiekow amen

key1
23-05-2020, 10:10
Podłączę się pod pytanie:
a gdybym na płytę musiał dać ciężki tynk, zamiast cięnkowarstwowego? (wymóg konserwatora)
jakieś sprawdzone patenty?