PDA

Zobacz pełną wersję : Ptaki niszczą elewacje



Tomek225577
23-05-2020, 15:21
Pomocy. Dom otynkowanu tynkiem silikonowym dekoral 2 tyg temu. Jasny kolor beż ecru. Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.

Elfir
23-05-2020, 19:24
Deszcz zmyje.

Już lubię tego sąsiada.

Stermaj
23-05-2020, 19:40
A tak z ciekawości jakie to ptaki, może jerzyki. One wypróżniają się w locie. Czy te ptaki siadają gdzieś na Twój dom i stąd dopiero bombardują elewację.
Jak to są jerzyki to jeszcze podziękujesz temu sąsiadowi i sam zainwestujesz w budki. Poczytaj dlaczego.

Bertha
23-05-2020, 20:24
Chyba wszystkie ptaki defekują się w locie? Zresztą na siedząco też. Gołąbki sąsiada gdy podrywają się do lotu to zaraz stają się lżejsze ;)

d7d
23-05-2020, 21:14
Pomocy. Dom otynkowanu tynkiem silikonowym dekoral 2 tyg temu. Jasny kolor beż ecru. Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.

Nic nie robić.
Co to znaczy "sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie" ??
Kupowałeś działkę (chyba że nie kupowałeś) to sąsiad wtedy też hodował dzikie ptaki?

Paragraf?? Realna szkoda?? Może tak skoro jest to problem.

Tomek225577
23-05-2020, 22:37
1. Kosy, jeżyki, widziałem tez spacerujacego po ogrodzie dudka.

2. Jeśli od deszczu zejdzie to nie mam problemu.

3. Nie kupiłem działki. Mieszkam tu od lat. Ptaszki byly od dawna ale w tym roku pojawily sie nowe np. Kosy.

4. Odkrylem ze pod dachem kosy zrobily sobie gniazdo. Dlatego sa tak zainteresowane naszym domem. Pewnie wypróżniają sie jak wylatuja z gniazda. Choć ślady sa na wszyatkich 4 ścianach. Widac ze przesiaduja na rynnach.

W tym roku nie dam rady zrobić podbitki ale dziury sie jakos zatka i mam nadzieje ze znajda inne miejsce na gniazdo. Nie u nas.

Bertha
24-05-2020, 20:26
Powieś domki lęgowe na pobliskich drzewach pod konkretne ptaszki.

d7d
24-05-2020, 21:27
Tomek225577 Zmieniłeś zdanie?
Bo pisałeś

Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.
Jeżeli tak to ładnie.

PS Sąsiad raczej nie hoduje sobie a ma ogród w którym mieszkają ptaki.

jajmar
29-05-2020, 00:00
Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.




4. Odkrylem ze pod dachem kosy zrobily sobie gniazdo. Dlatego sa tak zainteresowane naszym domem. Pewnie wypróżniają sie jak wylatuja z gniazda. Choć ślady sa na wszyatkich 4 ścianach. Widac ze przesiaduja na rynnach.



Szukasz paragrafów na sąsiad a ptaki żyją u Ciebie? A co jak sąsiad znajdzie paragrafy ?