PDA

Zobacz pełną wersję : Warszatat ze starego budynku



JacekPlacek66
24-05-2020, 19:04
Witam wszystkich,
Mam do dyspozycji stary budynek gospodarczy (jedno spore pomieszczenie) i chciałbym przerobić go na warsztat dla siebie. Budynek dawno nieużywany, nie ocieplony, sam tynk i odpadająca farba. Co można dać na ściany żeby to jakoś wyglądało i nie niszczyło się. Raczej z pomieszczenia będę korzystał sporadycznie, raz w tygodniu lub mniej więc dobrze by było zrobić to tanim kosztem. Może OSB ?
Proszę o poradę na pewno macie większe doświadczenie ode mnie i coś mi poradzicie.
Dziękuję i pozdrawiam.

CityMatic
25-05-2020, 21:48
Zeskrobać wszystkie luźne fragmenty starych powłok malarskich, całość przeszlifować , ubytki wyrównać i odpylić. Zagruntować np gruntem kwarcowym.
Całość pomalować farbą emulsyjną w kolorze off white ściany i sufit a do wysokości 1,5 m pomalować lakierem lamperyjnym satynowym np DEKORAL-a .
W nieogrzewanych i nieocieplonych ścianach nic innego na zbyt długo się nie nadaje. z
Zawsze można umieścić jakąś "kozę" na drewno i nawet zimą zrobi się przyjemnie - a nie stworzysz sobie większego niż chcesz zagrożenia pożarowego.
Pamiętaj, że atmosferę takich warsztatów tworzy oświetlenie - ma być jasno i widno!!! to podstawa dobrego warsztatu.
Pozdrawiam

JacekPlacek66
26-05-2020, 20:52
Tylko czym najlepiej przeszlifować całość nie posiadam żadnego specjalistycznego sprzętu do szlifowania ?
Myślałem o wstawieniu "kozy" bo dobrze wiem jak jest miło pracować w ciepłym jednak ogrzanie wnętrza raz na jakiś czas pewnie cudów nie zdziała.
A co do oświetlenia to dobra uwaga będzie trzeba przeprowadzić nową elektrykę także i o porządne oświetlenie się zadba.

CityMatic
26-05-2020, 21:22
Szlifuje si~ zazwyczaj papierem lub siatką ścierną i raczej to się nie zmienia. Można to zrobić ręcznie, można maszynowo tzw żyrafą.

E-Rzecznik Śnieżka
28-05-2020, 11:53
Szanowny Panie,
Jeżeli pomieszczenie nie jest ogrzewane, to montaż okładzin (takich jak np. płyty OSB) nie jest dobrym rozwiązaniem. Po usunięciu luźno związanych powłok malarskich i dokładnym oczyszczeniu podłoża, do jego zagruntowania może Pan wykorzystać np. grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Ubytki może Pan uzupełnić gładzią wapienną Śnieżka Acryl-Putz® RV13 Renova. Do malowania rekomenduję Śnieżkę Extra Fasadowa.