PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C77 ZRĘCZNY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Renia33
23-05-2005, 09:23
Czy ktoś zaczął budowę domu Zręczny z Muratora.

ogrod-NIK
25-05-2005, 09:21
Zdaje się,ze budują patrz>
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38547&highlight=c77a

Renia33
25-05-2005, 10:33
Witam!

Dziękuje bardzo za podpowiedź. Jestem w trakcie budowy domu
c77a, etap budowy to strop. Interesowało mnie czy ktoś jest może dalej. Jesli chodzi o dach to robimy na 35 głownie ze wzgledu na położenie okien. O ile zwiększy sie powierzchnia, tego dokładnie nie wiem. Z projektu wyrzucilismy drewniane belki podtrzymujące strop i zastąpiliśmy je dodatkowym wieńcem i okragłymi kolumnami.Jedyne, co mi sie nie podoba to zbyt mały wiatrołap. Tego nie zmieniliśmy. :)

agacia
16-08-2006, 11:34
szukam kogoś kto już jest szczęśliwym posiadaczem zręcznego!bardzo chętnie obejrzelibyśmy te włości bo własnie zamierzamy kupić projekt i się zacząć budować . :lol: :) :) :)

kasia w
17-08-2006, 21:58
witaj Agacia, zanim zapytasz, poszukaj odpowiedzi :roll:
zobacz sobie:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38547&postdays=0&postorder=asc&highlight=barwny&start=0&sid=cfe590b33adcf30085423ba598f9b7d4

Pozdrawiam kasia

agacia
11-09-2006, 20:59
:) właśnie dziś zakupilismy działkę 8,5 ara i tam zamierzamy postawić zręcznego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
teraz troszku załatwiania a w przyszłym roku dołanczamy do was zręczniaki!hihih

majka_tychy
16-09-2006, 18:57
moge sprzedac za okazyjna cene projekt kompletny
poniewaz buduje jednak troche inny domek
i lezy :)

okko
24-02-2007, 18:51
Witam przymierzam się do zakupu projektu.Mam troche wachania między Natalią z Mgprojektu a Zręczny z muratora.Chodzi mi szczególnie o Pieniądze.Jaka może wchodzić różnica w gre.W postawieniu takich domków

Szkrab
17-04-2007, 11:17
Witajcie Zręczni!

Zapraszam do dyskusji na temat projektów z rodziny C77.

Jest to kontynuacja wątków:
"Projekt C77 a - odezwij się!." (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38547&postdays=0&postorder=asc&start=0), założonego przez MMD (http://forum.muratordom.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=13031) oraz
"Zręczny - C77C" (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=69799&postdays=0&postorder=asc&start=0), założonego przez Habiera (http://forum.muratordom.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=5905)
Użytkownicy obu wątków postanowili się połączyć w jedną "zręczną" rodzinę.
Tutaj będziemy nadal wymieniać się doświadczeniem i uwagami.

Dotychczas powstał projekt C77 i jego trzy warianty: a,b,c (http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=zr%C4%99czny&symbol=&x=0&y=0).
Być może, dzięki naszym propozycjom i zmianom, jakie wnosimy do swoich domków, powstaną kolejne warianty?

Serdecznie pozdrawiam
szkrab

Walaciki
17-04-2007, 12:14
Będę pierwsza :D
trzeba będzie teraz uważać, żeby sie do starych wątków nie dopisac przypadkiem :)

Szkrab
17-04-2007, 14:45
Będę pierwsza :D
trzeba będzie teraz uważać, żeby sie do starych wątków nie dopisac przypadkiem :)
Super, że trafiłaś :D
W dodatku bez linka, którego dopiero co EDZIA wstawiła na końcu obu wątków!
Przy okazji je zamknęła, więc nikt już się nie dopisze :D

Habier
17-04-2007, 14:54
Przy okazji je zamknęła, więc nikt już się nie dopisze :D

okrutne :(

Szkrab
17-04-2007, 15:00
Habier, przepraszam!
EDZIA bardzo chciała pomóc w połączeniu obu wątków, ale okazało się to niemożliwe :cry:
Podjęliśmy więc decyzję o zamknięciu starych i otwarciu nowego, który będzie kontynuacją.
Bardzo się gniewasz?

Habier
17-04-2007, 15:04
Habier, przepraszam!
EDZIA bardzo chciała pomóc w połączeniu obu wątków, ale okazało się to niemożliwe :cry:
Podjęliśmy więc decyzję o zamknięciu starych i otwarciu nowego, który będzie kontynuacją.
Mocno się gniewasz?

jak cholera!!!!

nie, no spoko - żartuje :)

myslę że to dobre i jedyne rozwiązanie...

...ale tak jakoś smutno mi się zrobiło jak pomyslałem, że nie będziemy pisać w starych wątkach.

szwd77
17-04-2007, 16:25
No cóż tamte forum mi też się bardzo podobało ;-)

Ale i w tym będziemy aktywnie uczestniczyć ;-)

No i jak zastanowiliście się nad moją propozycją wykończenia kominów?? ;-)

Habier
17-04-2007, 21:18
to się pochwalę troszkę :)


http://www.albumik.pl/albumy/habier/Sciany/66980.jpg




chłopaki pracują od 7 do 19tej. Nawet nie mam czasu sprawdzać czy wszystko jest OK :P

Habier
17-04-2007, 21:20
No cóż tamte forum mi też się bardzo podobało ;-)

Ale i w tym będziemy aktywnie uczestniczyć ;-)


oczywiście :)




No i jak zastanowiliście się nad moją propozycją wykończenia kominów?? ;-)

ja pozostaje przy klinkierze

Rom
18-04-2007, 07:02
No to ja też się zapisuje do nowego wątku :lol: :lol:

Szkrab
18-04-2007, 08:32
Habier
Ale Ci drzewo wyrosło! :o

Rom
Jakie postępy?

Rom
18-04-2007, 08:37
Habier
Ale Ci drzewo wyrosło! :o

Rom
Jakie postępy?

Postępy na razie bardziej ogrodowe niż budowlane - zrobiłem grządkę i posadziłem na niej po trochu - rzodkiewki, szpinaku,groszku, sałaty :lol:
Stwierdziłem że fajnie tak sobie jeść z własnego ogródka i nie nastawiłem sie tylko na trawę i iglaki ale znalazło się też miejsce na jedną małą grządkę.

A co do budowy - ruszyliśmy z łazienką ( wreszcie no bo ile można myć sie na w wannie na betonach), na początek idzie sufit podwieszany., potem płytki i cała reszta :lol:
Pozdrawiam
Rom-ek

Szkrab
18-04-2007, 09:25
Postępy na razie bardziej ogrodowe niż budowlane - zrobiłem grządkę i posadziłem na niej po trochu - rzodkiewki, szpinaku,groszku, sałaty :lol:
Stwierdziłem że fajnie tak sobie jeść z własnego ogródka i nie nastawiłem sie tylko na trawę i iglaki ale znalazło się też miejsce na jedną małą grządkę.

A co do budowy - ruszyliśmy z łazienką ( wreszcie no bo ile można myć sie na w wannie na betonach), na początek idzie sufit podwieszany., potem płytki i cała reszta :lol:
Pozdrawiam
Rom-ek Ogródek... ogródek... Moja żonka już nie może się doczekać!

Po miesięcznym urlopie ekipy znów pracujemy. Rura gazowa jest zakopana!!! Sambo zaizolowane. Teren jest sprzątany i przygotowywany do nawiezienia ziemi, bo na tej glinie to nic nie posadzimy. Wczoraj zaczęliśmy montaż drzwi wewnętrznych. Plac pod taras jest już odeskowany i czeka na zagęszczenie i zalanie. Podobnie jest z wejściem przed domem.

Niestety, żeby nie było tak pięknie mamy kolejny problem.
W naszej drodze dojazdowej (część działki) jest położone szambo sąsiadki.
Wbrew zapewnieniom, że "wchodzi" ono "troszeczkę" na naszą drogę, okazało się, że zajmuje tyle miejsca, że nie mamy gdzie położyć kabla energetycznego!
Teraz musimy poczekać, aż sąsiedzi postawią drugie szambo. Obiecali uwinąć się w dwa tygodnie (stąd moje pytanie na priv).

Rom
18-04-2007, 09:53
No No prace ostro idą do przodu. Wysłałem Ci na priv namiary
Daj znac czy coś załatwiłeś
Pozdrawiam

Habier
18-04-2007, 09:59
Habier
Ale Ci drzewo wyrosło! :o


hihi, a działkę mam dopiero od kilku miesięcy :)
to tak działa specjalny nawóz - mikstura jak u Asterixa :-)


To drzewo to chyba świerk - ma chyba kilkanascie (kilakdziesiąt?) lat. Jest ogromne.
Mogę sie pochwalić, że na działce mam jeszcze: Morelę, Orzech, Gruszki, Jabłoń i chyba wisienkę :)


p.s. tam w moim albumiku jest galeria - jak wygłądała działka gdy ją przejmowałem (horror).

Szkrab
18-04-2007, 10:10
Habier a menele, po pijaku, nie zachodzą, z przyzwyczajenia, na "swoją" działkę? :wink:

Habier
18-04-2007, 11:07
Habier a menele, po pijaku, nie zachodzą, z przyzwyczajenia, na "swoją" działkę? :wink:

hihi, nie - na szczęście działka była "zamieszkana" przez pewną staruszkę. Po jej odejsciu rodzina postanowiła sprzedać ziemię i od tego czasu my się opiekujemy działką. Nikt tam nie włazi bez pozwolenia.

Szkrab
19-04-2007, 07:39
Z naszych postępów:
http://img413.imageshack.us/img413/8566/a1yk1.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/1371/a2tz6.jpg
drzwi dre (poddasze)

http://img373.imageshack.us/img373/2630/a3qw9.jpg
taras przed zalaniem

Rom
19-04-2007, 08:32
Szkrabie piknie tam u Ciebie :D

Szkrab
19-04-2007, 08:42
Szkrabie piknie tam u Ciebie :D Dzięki! Nam też się bardzo podoba! Mam nadzieję, że będzie tak dalej. Oby!!!
A u Ciebie, jak? Daj jakieś fotki!

świercz
19-04-2007, 08:48
Szkrab drzwi w tym zestawieniu wyglądają super!

Szkrab
19-04-2007, 09:20
Szkrab drzwi w tym zestawieniu wyglądają super! Bardzo dziękuję :oops: :D

justynap13
19-04-2007, 09:22
no Zreczniaki ale tu zmian...ho ho ho :lol:

smutno ze nam watek zmieniliscie. ale chyba trzeba sie przyzwyczaic :D zawsze na poczatku jakos tak dziwnie

Habier ale eksploatujesztych swoich murarzy :D

u mnie bedzie maly przestuj bo ciesla prawdopodobnie wejdzie dopiero po koniec maja :( mam jednak nadzieje, ze cos wszesniej wykombinuje.

zaraz Wam sie pochwale poestepami.
kominy oczywiscie jeszcze nie dojechaly. od zeszlej srody jada :evil: jutro rano maja byc.
jednak zostawiamy komin w kuchni ale za to nie bedziemy miec kominka.
no i dzisiaj ostatecznie podjelismy decyzje ze robimy betonowe schody z tego wzgledu ze ladnie sobie wykorzystamy przestrzen pod nimi. bo jednak ten zreczny to az taki wielki nie jest a kazde didatkowe wolne miejsce bardzo sie przyda.

pozdrawiam

http://images20.fotosik.pl/241/3b01625e4bbf6eca.jpg (www.fotosik.pl)

http://images20.fotosik.pl/241/e856720210703220.jpg (www.fotosik.pl)

Habier
19-04-2007, 10:12
no Zreczniaki ale tu zmian...ho ho ho :lol:


dzieje się, dzieje :-) teraz wszyscy przyspieszą chyba, żeby przed EURO2012 zdążyć :)



Habier ale eksploatujesztych swoich murarzy :D


sami się eksploatują :) ja ich nie gonie do roboty



no i dzisiaj ostatecznie podjelismy decyzje ze robimy betonowe schody z tego wzgledu ze ladnie sobie wykorzystamy przestrzen pod nimi. bo jednak ten zreczny to az taki wielki nie jest a kazde didatkowe wolne miejsce bardzo sie przyda.



u nas też będa lane schody.

Szkrab
19-04-2007, 10:19
justynap13 wreszcie się odezwałaś!
Co do miejsca, to racja, trzeba je maksymalnie wykorzystywać.
U nas będzie mało miejsca w pom. gosp. na ubrania i buty. A planowaliśmy jeszcze urządzić tam prasowalnię :cry:

Kiedy strop?

Szkrab
19-04-2007, 10:36
A tak wykorzystujemy miejsce.
W garderobie na poddaszu jest przejście 65cm:
http://img218.imageshack.us/img218/4222/d02vi4.jpg http://img218.imageshack.us/img218/4200/d01tt5.jpg

justynap13
19-04-2007, 15:02
justynap13 wreszcie się odezwałaś!
no tak a wszystko przez ten slub. juz piec dni jestem mezata :lol:

Szkrabie my tez bedziemy sie starali wykorzystac wszystko jak najlepiej.

dzisiaj zalewali filary. zminilismy na kwadratowe 35*35cm. jutro pewnie kominy wiec szczerze powiem nie mam pojecia kiedy ten strop. ale na dniach pewnie.

no i brakuje nam jeszcze piec belek bo zle wyliczyli. w kazdym razie maja jak na razie co robic :D

pozdrawiam w ten sloneczny acz chlodnawy dzionek:)[/quote]

Habier
20-04-2007, 11:21
Hejka,



justynap13 wreszcie się odezwałaś!
no tak a wszystko przez ten slub. juz piec dni jestem mezata :lol:


i jak tam życie ?? :P



dzisiaj zalewali filary. zminilismy na kwadratowe 35*35cm. jutro pewnie kominy wiec szczerze powiem nie mam pojecia kiedy ten strop. ale na dniach pewnie.


my bedziemy mieć filary 40cm srednicy - ale jeszcze muszę obgadać ten temat - może rzeczywiście kwadratowe zrobimy? Tuby 40cm srednicy są po 200PLN



no i brakuje nam jeszcze piec belek bo zle wyliczyli. w kazdym razie maja jak na razie co robic :D


u nas troszke zmienili strop - wyszło 37 belek dł 5,4 i 670 pustaków keramzytowych - własnie go układają.
Drogo placiliście za belki i pustaki?

pzdr
Habier

justynap13
20-04-2007, 14:42
witajcie!
odrazu biore sie za dopowiedzi na pytania Habiera :D

i jak tam życie ??
:lol: niczym kraina miodem i mlekiem plynaca. z tym ze ja w domku narazie siostre zabawiam bo przyjechala na 2 tygodnie z USA :D a maz pracuje ciezko niestety :(


u nas troszke zmienili strop - wyszło 37 belek dł 5,4 i 670 pustaków keramzytowych - własnie go układają.
Drogo placiliście za belki i pustaki?


u nas wychodzi 35 belek dlugosc 5,4 a pustakow: 650 szt (525 pustych i 125 pelnych)

za 30 belek zaplacilismy: 2923,76 a za pustaki nie pamietam za ile sztuk wiec nie powiem niestety.

smiac mi sie chce bo kazdemu co innego wychodzi :D tylko ze u mnie strop jeszcze nie zrobiony wiec sie moze okazac ze trzeba bedzie cos dobierac.

a poza tym to zalamana jestem bo nigdie rockwoola nie ma na poddasze. ze tez musze w takich kretynskich czasach budowac :evil: towaru nie ma i trzeba sie zapisywac.
chyba na to poddasze Paroca wezmiemy. 20 cm + 5cm. tylko podobno paroc 5cm nieciekawy jest troche. wiecie cos na ten temat?

martkaw1
21-04-2007, 16:20
Szkrab-ie po jakiemu cichu?? Jak mozesz to wroc do watku C77c od drugiej strony. Wszystkich etapow niestety nie moge udokumentowac bo domek kupowalismy od dewelopera w stanie (wtedy) surowym zamknietym. Teraz wlasciwie czekamy az dol calkiem wyschnie i wolniutko zaczynamy lazienke na gorze. Co do naszych slupow to wydaje mi sie ze sa takie jak w projekcie ale nastepnym razem postaram sie sprawdzic. pozdrawiam serdecznie.

Szkrab
23-04-2007, 07:35
Szkrab-ie po jakiemu cichu?? Jak mozesz to wroc do watku C77c od drugiej strony. Wszystkich etapow niestety nie moge udokumentowac bo domek kupowalismy od dewelopera w stanie (wtedy) surowym zamknietym. Teraz wlasciwie czekamy az dol calkiem wyschnie i wolniutko zaczynamy lazienke na gorze. Co do naszych slupow to wydaje mi sie ze sa takie jak w projekcie ale nastepnym razem postaram sie sprawdzic. pozdrawiam serdecznie.
Ja tylko żartowałem. :oops:
A chodziło mi o to, że przez te dwa miesiące "po cichutku" ale jakże szybko prace postępowały. W lutym początek poddasza, a w kwietniu ukończona elewacja. :o
Gratuluję ekipy! :D

justynap13
23-04-2007, 14:44
witajcie Zreczniaki!
oto postepy z soboty. zaraz jade zobaczyc co dzisiaj zrobili.

http://images20.fotosik.pl/258/786d414f98818ebe.jpg (www.fotosik.pl)

powiedzcie mi ile Wy welny na dach zamawiacie?? i jakiej??
generalnie jest u nas w Gorzowie problem z rockwoolem. trzeba czekac ok 2 miesiace :evil:

justynap13
23-04-2007, 14:46
zapomnialam wyjasnic co zrobic :lol:
strop zaczeli i wylali podciag nad garazem :D

Walaciki
24-04-2007, 09:31
rzadko ostatnio sie odzywamy, zmeczyly nas strasznie zmagania z bankiem, ostatnie tygodnie rozmow na temat kredytu byly chyba gorsze niz Proces Kafki, od zeszlego tygodnia mamy 1sza transze na rachunku, ale czekamy az nas wykonawca skonczy obecna budowe, juz wylewa stropy, także lada dzień zacznie u nas, pod warunkeim, ze materialy, ktore zamowil juz beda :(

po dlugim weekendzie wchodzi do nas miejscowy spec od ogrodzen...ze znalezieniem kogos z krotkim terminem i w miare niskimi cenami tez nie bylo latwo

patrzac na umowe z wykonawca - mamy juz 2 miesiace opoznienia, najpierw czekalismy na ZE az podlaczy prad, potem walka o kredyt, wykonawca w miedzyczasie zaczal cos innego budowac :( .... chyba nie uda nam się w tym tempie zamieszkać na Boże Narodzenie :(

z tego co widze obserwujac wszystkich Zreczniakow postawienie domu do stanu surowego idzie w miare szybko, za to wykańczanie trwa całe wieki :(

w zeszlym tygodniu byliśmy juz tak zniechęceni, że mieliśmy nawet takie myśli, żeby wstrzymać się z budową aż do jesieni, może sytuacja na rynku materiałów i wykonawców jakoś by się ustabilizowała...ale skoro mamy juz kasę to jednak zaczniemy--choć jak widać z tonu posta chwilowo zapału u nas brak :(

Habier
24-04-2007, 09:38
rzadko ostatnio sie odzywamy, zmeczyly nas strasznie zmagania z bankiem, ostatnie tygodnie rozmow na temat kredytu byly chyba gorsze niz Proces Kafki, od zeszlego tygodnia mamy 1sza transze na rachunku,

ehh, nie przejmuj się - to dopiero początek "przygody" z bankiem :P




w zeszlym tygodniu byliśmy juz tak zniechęceni, że mieliśmy nawet takie myśli, żeby wstrzymać się z budową aż do jesieni, może sytuacja na rynku materiałów i wykonawców jakoś by się ustabilizowała...ale skoro mamy juz kasę to jednak zaczniemy--choć jak widać z tonu posta chwilowo zapału u nas brak :(

myslę, ze przędzej czy później każdego dopada taki kryzys - trzeba sie pogodzić z tym, że budowa to nie bajka - a poważne przedsięwzięcie i sa lepsze i gorsze chwile.

Ja tez juz przeżywałem "budowlaną deprechę" :)

pzdr
Habier

Szkrab
24-04-2007, 10:39
Walaciki, odradzam odkładanie budowy na później.
Budowę ciągniecie (jak i my) z kredytu a ceny materiałów stale rosną, więc jesienią może zabraknąć na wykończenie.
Lepiej teraz kupić materiały, a nawet je zamówić, żeby tylko uniknąć późniejszych podwyżek.

Co do nerwów na budowie, to trzeba się przyzwyczaić. Mieliśmy obiecaną przeprowadzkę na grudzień 2007. Możesz sobie tylko wyobrazić naszą wściekłość, kiedy na budowie ciągle pod górkę, a święta tuż tuż. Telefony, pretensje, złość.
Zaczęło się od dachówki, której zabrakło w hurtowniach. Ta, która już była położona musieliśmy zdjąć. Po nowym roku we wszystkich hurtowniach do połowy stycznia trwały... inwentaryzacje. A więc znowu postój na budowie.
Pod koniec marca zrozumieliśmy, że i kolejnych świąt nie spędzimy w nowym domu. I chyba dopiero wtedy odpuściliśmy naciskanie.

W zwolnionym tempie zostało wykończone wnętrze budynku a ja w tym czasie zrobiłem regały w garderobie i prawie skończyłem łazienkę na górze.
Pozostało jeszcze trochę drobnej roboty wewnątrz, ale już widać koniec!
Jeżeli sąsiad szybko przeniesie szambo, to nasz poślizg będzie "tylko" 5-miesięczny, więc głowa do góry, Walaciki

Habier
24-04-2007, 12:27
Walaciki, odradzam odkładanie budowy na później.
Budowę ciągniecie (jak i my) z kredytu a ceny materiałów stale rosną, więc jesienią może zabraknąć na wykończenie.
Lepiej teraz kupić materiały, a nawet je zamówić, żeby tylko uniknąć późniejszych podwyżek.

Szkrab ma racje - bedzie coraz drozej.

Wczoraj mój majster robił rozeznanie w okolicznych hurtowniach - bo ich nastepna robota bedzie z ich materialami - i powiedzial ze jest kosmos. Cena BK 24 dochodzi do 14 zlotych i cięzko go dostac - generalnie nie ma. A jeszcze niedawno jak mu opowiadlalem ze tak cizeko jest z materialami - to na mnie patrzyl jak na wariata. Teraz sam sie przekonuje jak to jest.

Swoją drogą, jak się czymś martwię albo denerwuję, to "majstry" mi mówią: eee, Pan sie nie martwi, to dopiero początek... :evil:

Walaciki
24-04-2007, 12:41
Swoją drogą, jak się czymś martwię albo denerwuję, to "majstry" mi mówią: eee, Pan sie nie martwi, to dopiero początek... :evil:

:D :D :D
...początek...
no trudno, trzeba naładować akumulatory w długi weekend i do roboty

Wy, budujący pewnie będziecie czynnie odpoczywać na budowie, zazdroszczę, u nas działeczka przygotowana, nic tylko budować, ale na razie możemy tylko podreptać w miejscu

Habier
24-04-2007, 13:04
Swoją drogą, jak się czymś martwię albo denerwuję, to "majstry" mi mówią: eee, Pan sie nie martwi, to dopiero początek... :evil:

:D :D :D
...początek...
no trudno, trzeba naładować akumulatory w długi weekend i do roboty

Wy, budujący pewnie będziecie czynnie odpoczywać na budowie, zazdroszczę, u nas działeczka przygotowana, nic tylko budować, ale na razie możemy tylko podreptać w miejscu

ja tam wiele nie moge porobic - bo nie mam miejsca - działka od frontu jest maksymalnie zawalona towarem - piach, cegły, cement, BK, betoniara, przyczepa chłopaków - że tak naprawde niewiele moge zrobic. Jedynie humus moge sobie porozwozic po działce (humus). Ale tak naprawde to po 5-10 przejzadach taczkami mam dosyś i plecy mnie strasznie bolą. Generalnie nie ma lekko.

Ola i Jacek
24-04-2007, 21:58
Witam wszystkich,
Wiem że nieczęsto tu piszę ale za to staram się czytać wszystkie wypowiedzi. Niestety walka z przygotowaniem sie do budowy zabiera nam mnóstwo czasu.Myślę że nie ma się co martwić bankiem, oni zawsze mówią że "to potrwa tydzień i będa pieniądze" a potem co co chwilę wymyślają jakieś papiery. My właśnie skończyliśmy robic prąd (robiliśmy na własną rękę) i walkę z gościem który sprzedał nam działkę, o to, żeby zrobił nam wreszcie drogę, bo jutro przyjeżdzą grucha z betonem (lejemy 4,5 kubika 12). Mam nadzieję że do końca tyg. będą fundamenty. Po długim weekendzie chcemy stawiać ściankę, a potem izolować.
EEEEch zobaczymy jak to będzie
Pozdrawiam wszystkich "Zręczniaków"
Jacek[/code]

Rom
25-04-2007, 08:54
Ale się nowy wątek rozwinął :lol: Pozdrawiam wszystkim Zręczniaków :D

Habier
26-04-2007, 13:55
hej,

mam ku...wa dosyc tej budowy.

Wczoraj zalewalismy strop - beton mial byc miedzy 14 a 16 tą. Urwałem sie z roboty coby wszystkiego "dopilnować" i wogóle.. :)
Beton przyjechał o 19:30!!!! Chłopaki kończyli po ciemku o 21:30 - porażka.

Więźba miała być u mnie na budowie wczoraj - ale jakies tam opóźnienia - będzie w czwartek rano - mówie dobra - nie ma ciśnienia niech będzie jutro. Dziś od rana mi mówią, że będzie ok 14 na budowie. Mówie ok. Chłopaki w poniedziałek zaczyanją dach - więc OK, luz i wogóle. Godzina 14:30 - telefon z hurtowni - pani pyta: "a ta więźba miała być impregnowana czy nie?" !!!!!!! No żesz ku..wa. Mam dosyć....

Walaciki
26-04-2007, 14:34
hej,

mam ku...wa dosyc tej budowy.....

he,he,he
cytuję: "a to dopiero poczatek",
wczoraj na tydzień przed planowanym rozpoczeciem budowy moją kolezankę z pracy wystawila ekipa, nie bedą u niej budowac....

trzeba sie przygotowac jak na wojne....
pamietajmy: co nas nie zabije to nas wzmocni :D [/b]

Walaciki
26-04-2007, 14:37
teraz to nie inwestor rządzi bo ma kasę tylko budowlańcy i producenci, zanim skończymy te nasze budowy będziemy im wszyscy jeść z ręki

Habier
26-04-2007, 15:09
hej,

mam ku...wa dosyc tej budowy.....

he,he,he
cytuję: "a to dopiero poczatek",


no niestety - dlatego mam dosyć



wczoraj na tydzień przed planowanym rozpoczeciem budowy moją kolezankę z pracy wystawila ekipa, nie bedą u niej budowac....


oj, to najgorsze co mogło sie stać - kurcze - bardzo mi przykro. :(




trzeba sie przygotowac jak na wojne....
pamietajmy: co nas nie zabije to nas wzmocni :D [/b]

cos w tym jest.

Najgorsze jest to, że człowiek nie ma na większość rzeczy wpływu. Wygląda wszystko OK, że jest załatwione na cacy - a tu takie kwiatki. Ekipa czeka - a tu nie ma towaru (beton / więźba) - a ja mogę tylko dzwonić i poganiać - straszne.

Habier
26-04-2007, 15:11
teraz to nie inwestor rządzi bo ma kasę tylko budowlańcy i producenci, zanim skończymy te nasze budowy będziemy im wszyscy jeść z ręki

No ja juz mam ich wszystkich dosyć.

Wykończeniówkę zrobie sobie sam :P

justynap13
26-04-2007, 16:50
oj Habier strasznie mi przykro ze sie musiales denerwowac. ale niestety znam to z autopsji choc (odpukac) na budowie nic sie mi takiego nie przytrafilo. mielismy kilka poslizgow ale jakos tak sie zlozylo, ze mieli murarze co innego do roboty wiec przeszlo bez echa.
Habier glowa do gory :D

aa u nas strop zalewaja w srode 2 maja. a 7 maja maja przywiezc siporeks na dzialowki.

wiecie co te ceny mnie przerazaja. porothon teraz kkosztuje ponad 7zl a my placilismy 4,3 :evil:

buziaki Zreczniaki

Rom
27-04-2007, 08:39
oj Habier strasznie mi przykro ze sie musiales denerwowac. ale niestety znam to z autopsji choc (odpukac) na budowie nic sie mi takiego nie przytrafilo. mielismy kilka poslizgow ale jakos tak sie zlozylo, ze mieli murarze co innego do roboty wiec przeszlo bez echa.
Habier glowa do gory :D

aa u nas strop zalewaja w srode 2 maja. a 7 maja maja przywiezc siporeks na dzialowki.

wiecie co te ceny mnie przerazaja. porothon teraz kkosztuje ponad 7zl a my placilismy 4,3 :evil:

buziaki Zreczniaki

Z siporeksem jest to samo. Rok temu kupowałem po 5,60!!!!! A teraz...ehhh...szkoda gadać

Habier
27-04-2007, 11:01
Z siporeksem jest to samo. Rok temu kupowałem po 5,60!!!!! A teraz...ehhh...szkoda gadać

Ja miesiac temu domawiałem jeszcze po 10PLN.
Powinno mi zostać troszkę - mogę odsprzedać po .... :o

A dzis rano sobie pojechałam na działkę, wszedłem na piętro i ... olewałem :D
Polewałem sobie strop - fajna zabawa. :)

justynap13
27-04-2007, 18:16
no i widzisz Habier nastal nowy dzien i lepszy humor czlowiek odrazu ma.

ja dzisiaj mialam strasznie duzo jezdzenia. najpierw zaplacilam za wiezbe (10 615 :( ), pozniej za beton na srtop- ponad 3000 i pozniej za pustaki stropowe -1900. poza tym musialam skombinowac na zaraz 20 stempli bo nam zabraklo (udalo sie na szczescie :D ).
poza tym strop dopiero zalewamy 4 maja bo 2 maja betoniarnia jednak nie pracuje. dzisiaj szalowali i zbroili schody i powiem Wam ze calkiem to fajnie wyglada.
z tego upalu zapomnialam tylko zdjecia porobic :-?

pozdrawiam

Habier
28-04-2007, 13:53
no i widzisz Habier nastal nowy dzien i lepszy humor czlowiek odrazu ma.

pozdrawiam

kolejny dzien - kolejna porażka
przywięźli więźbe - tylko krowkwie im sie troszke zmniejszyły - zamiast 20x24 przyjechały 16x24

martkaw1
28-04-2007, 18:01
Habier. Nie denerwuj się bo każdy tak ma. Nam wczoraj w banku powiedziano, że wypłacą nam kredyt jak się dodatkowo ubezpieczymy mimo, że wcześniej zarzekano się, że to nie jest potrzebne. To, że do kwoty kredytu co miesiąc dojdzie ok 100 zł to nic tak jak u Ciebie mniejsze krokwie o te kilka centymetrow. :lol:
Co do materiałów i innych miłych rzeczy to przecież mamy dlugi weekend i nikomu się nie chce sprzedawać. Czekamy na zapłacony towar a hurtownicy mają to w .... Zamawiamy deskę tarasową od kilku dni a gość od niej nawet już nie odbiera telefonu. Co za czasy.Chcesz dać ludziom zarobić a oni wspaniałomyślnie nie chcę pieniędzy.Jak już dodzwoniłem się do tej hurtowni to usłyszałem żeby poszukać sobie deski w innym miejscu. Nie jestem w stanie tego zrozumieć i naprawdę zaczynamy jak ktoś to pisał jeść im z ręki. Cieszymy się, że tylko, albo aż zostało nam wykańczanie zręczniaka a przy okazji sebie. Pozdrowienia dla wszystkich od piotraw1 (niejakiego męża).

szwd77
29-04-2007, 15:34
Yhhhh, widzę, że u wszystkich są jakieś problemy ;) ale cóż to byłaby za przyjemność podsumowania później tej całej budowy bez utraty kropli potu i kilku siwych włosów na naszych skroniach ;)
Ja kończę z chłopakami szlaować strop i zaczynamy zbroić ten cały bałagan.
Na szczęście BK, dachówkę, okna kupiłem już w styczniu, więc trochę zaoszczędziłem.
Z kasą też na razie nie jest źle, bank millennium spisał się na medal (odpukać na razie) :D
Potrzebuję nawieźć ziemi i powiększamy z małżonką taras żeby robić na nim imprezki i grillowanie. :evil:
Montujemy też system alarmowy w domu oraz zbiorniki na deszczówkę ;)
daleka droga przed nami ale jak tak dalej pójdzie plan na wprowadzenie się na koniec jesieni jest do zrealizowania.
Kolejną dobrą wiadomością to to, że będziemy mieć gaz :D 65m od nitki głównej nie okazał się wielkim kosztem ;)
Cóż miłego budowania i trzymania nerwów na wodzy bo ...... złość piękności szkodzi ;)

Habier
06-05-2007, 21:05
co to - strajk Zręczniaków ?? :)

uhh, u mnie cięzki tydzień ale...

http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/74192.jpg


a co u Was?



aa i zdecydowałem się na deskowanie i papowanie dachu

Ola i Jacek
06-05-2007, 21:19
Witam
Nieżle ci idzie Habier! tylko pogratulować. My walczymy od połowy przyszłego tyg. więc nadal mamy tylko ławę. Kupilismy izolację na fundamenty więżbe i pozostaje nam zdecydować się na dachówkę (betonową w kolorze grafitu), nie wiemy czy wybrać Nelskamp czy Euronit (może jakieś sugestie)? A propos, czy ktoś orientował się już w okach dachowych? Generalnie nie mamy sprecyzowanych wymagań co do firmy ale chyba warto kupić Velux. Kiedyś słyszałem że warto kupić przez internet ale nie znam żadnej strony z dobrymi cenami. Cały czas zastanawiam się też nad rynnami i chyba wybiorę jakieś plastiki. Najgorsze jest to że zaczyna się etap trudnych wyborów....
Jak macie jakieś doświadczenia w tej materii to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Jacek

Habier
07-05-2007, 08:20
Witam
Nieżle ci idzie Habier! tylko pogratulować.


Dzięki - chłopaki rzeczywiście budują w miarę szybko.




A propos, czy ktoś orientował się już w okach dachowych? Generalnie nie mamy sprecyzowanych wymagań co do firmy ale chyba warto kupić Velux. Kiedyś słyszałem że warto kupić przez internet ale nie znam żadnej strony z dobrymi cenami.


ja kupiłem Veluxy. Na Allegro jest kilka firm, które sprzedają okna. Wysłalem zapytania ofertowe na całość. Kupiłem z Dachcentrum http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3106401



Najgorsze jest to że zaczyna się etap trudnych wyborów....


oj - zaczyna się, zaczyna

ja ostatnio miałem ogromny dylemat - deskować czy folia. 2 noce nie przespane, dziesiątki złotych wydane na telefony do "doświadczonych ludzi", kupę czytania ... ehh ciężko było, wybrałem deskowanie - trochę droższe rozwiązanie ale jakoś pewniej się będę czuł :)


teraz muszę się wziąć za:

- alarm
- rury wod-kan
- rury c.o.
- kable

Panie i Panowie - wszelkie sugestie mile widziane

justynap13
07-05-2007, 08:50
Habier fiu, fiu niezle Ci idzie :D gratulacje

mi dzisiaj przywiezli siporex na scianki i pustaki U na drugi wieniec, i reszte porotonu.

co do okien to my sie zdecydowalismy na plastykowe Fakro. dokladnie Fakro PTP 78*140 bez nawiewnikow. aluminiowo tworzywowe.

Habier i jak poddasze sie prezenruje? da sie zamieszkac??

a oto zdjecia ze stropu naszych schodkow :D


http://images22.fotosik.pl/107/23de097d0a3af1b4.jpg (www.fotosik.pl)

http://images22.fotosik.pl/107/bee16ac8bb493b91.jpg (www.fotosik.pl)

pozdrawiam Was

Walaciki
07-05-2007, 09:10
justyna13, habier - gratulujemy postepow :) :) ,

u nas zaczelo sie grodzenie,
no i wykonawca przymierza sie do postawienia baraku na placu budowy, ale on jest strasznym powolniakiem :) wiec pewnie dopiero pod koniec tygodnia sie cos ruszy..
u nas dachowka bedzie Euronit,
a okna Fakro,
Habier napisz cos o Veluxsach, sa duzo lepsze od Fakro??

Pzdr

justynap13
07-05-2007, 10:32
my wybralismy fakro poniewaz velux nie robi plastykow. mysle ze te firmy sa naprawde porownywalne

Szkrab
07-05-2007, 12:58
Justynap13, Habier, Ola i Jacek: bardzo się cieszymy, że budowy postępują a Walaciki będzie już startować (mam nadzieję, że materiały zdobyte).

My okna dachowe mamy Roto z klamkami u dołu, otwierane w połowie wysokości.
Nie polecam takiego rozwiązania!
Lepiej zastosować:
-albo klamki u góry;
-albo klamki u dołu, ale skrzydła otwierane przynajmniej w 3/4 wysokości.
Dlaczego? Zmniejszycie ryzyko zderzenia z otwartą ramą.

I też się pochwalę: sąsiedzi mają już nowe szambo. Teraz możemy przystępować do kładzenia kabla energetycznego i budowy drogi!
Uff nareszcie! :D

megasmok
07-05-2007, 17:30
Witam,
czy ktoś z Was rozważa możliwość "zainstalowania" schodów ażurowych? macie wizje :D tych schodów???
może orientowaliście się w cenach i producentach???
pozdrawiam

Mo (ruszam w lipcu i kibicuję każdemu z Was :) )

justynap13
07-05-2007, 17:56
Megasmoku baaardzo chcialam miec schody azurowe takie zwiewne i delikatne ale powiem Ci szczerze ze dalam sie szybko przekonac na betonowe ze wzgledu na to ze nie ma w naszym salonie az tak duzo miejsca i chce zagospodarowac przestrzen pod schodami tez.
i powiem ze jestem bardzo zadowolona i te betonowe wygladaja naprawde zgrabnie.
ile u Was wzieli za betonowe schody?? mi murarz zazyczyl sobie 2500 :o czy to duzo?wiem ze moi murarze sa tani. troche mnie jednak zaskoczyl.

pojechalismy rowniez do dwoch firm z oknami.
pierwsza to Libra. za okna na parter z roletami wbudowanymi ok 9900. z tym ze my tylko jedno okno tarasowe mamy. w gabinecie zmienilismy zdaje sie na 200*150.
druga firma majaca okna M&S ma jutro dzwonic. ciekawa jestem. bardzo nam sie te okna podobaja bo maja dobre wspolczynniki.

pozdrawiam

megasmok
07-05-2007, 18:49
Justyno,
jeżeli chcesz zagospodarować przestrzeń pod schodami oznacza to oddzielenie kuchni i salonu. Czy dobrze rozumiem? Jaki masz pomysł na tą przestrzeń pod schodami?

właśnie zrobiłam kosztorys do banku.... po szaleńczym wzroście cen dupa z założonej kwoty :evil:

ale cóż... do dzieła i zobaczymy jak będzie! jak się zacznie to się i skończy nie? :D

dodam że jestem już po pierwszej fali depresji budowlanej gdy okazało się że mam kłopot z przyłączeniami wody i prądu (trza będzie od sąsiadów w wiadra łapać :lol: )
pozdrawiam
Monika

justynap13
07-05-2007, 19:25
tak Megasmok masz racje, kuchnia bedzie oddzielona od schodow scianka dzialowa tak jak w projekcie zdaje sie jest. pod schodami chce wstawic np. duzy stojak z winami :lol: ale to jeszcze musze dokladnie przemyslec. w kazdym badz razie na pewno sie tam cos konkretnego zmiesci :D

megasmok
07-05-2007, 19:43
Starzy Wyjadacze Budowlani!!! :D
poradźcie ile betonu i jakiego zamówić na fundament i ile na strop.
zaczęła się gorączka betonowo-cementowa :lol:

Ola i Jacek
07-05-2007, 21:35
Starzy Wyjadacze Budowlani!!! :D
poradźcie ile betonu i jakiego zamówić na fundament i ile na strop.
zaczęła się gorączka betonowo-cementowa :lol:

Hej
Ja zamawiałem na chudziaka 4,5 kubika a potem na ławę 13 ale weż sobie 13,5 bi mi minimalnie zabrakło na dopełnienie wszystkich filarów.Nie jestem pewien ale laliśmy łacznie na 60 cm i standartową szerokość taką jak jest w projekcie. Tak na 99% na 60 cm.
Pozdrawiam
Jacek

justynap13
08-05-2007, 18:38
a mi do tej pory poszlo betonu:
B 7,5 chudziak- 3m3
b20 - 12,5 lawy + slupy do polowy ale ja mam slupy kwadratowe 35cm*35cm
b10 posadzki - 12m3
b20 na strop i schody - 12,5m3

jeszcze bede potrzebowala na dolanie slupow no i na drugi wieniec
niedlugo wiec dam znac


Habier co u Ciebie ciekawego?

u mnie dzisiaj zabrali sie za poddasze. zwiezli mi rowniez siporex (12cm - 770szt po 6zl) na scianki dzialowe.
jak bedzie padac to pewnie zejda na dol robic dzialowki.dzisiaj nam wyszla jeszcze sprawa z ta spizarka. malo miejsca sie w wiatrolapie robi jak ona tam bedzie. zastanawiamy sie czy w dzialowce od strony kuchni nie zrobic rowniez dziury po schodami i tam zrobic dodatkowe miejsce. maz koniecznie chce te spizarke :D ale kuchnie fajna mamy Zreczniaki.nie za mala troche nam tam mebli wejdzie szafek bedzie wiec calkiem spora ilosc.

nikt nie robil betonowych schodow?

pozdrawiam serdecznie

Szkrab
09-05-2007, 07:26
Nasze schody betonowe przenieśliśmy między garaż i sypialnię. Od strony garażu jest właśnie ten mniejszy schowek.
Jest tak mały, że trudno do niego wejść, raczej mogłoby to być legowisko dla psa. Ale można pokusić się też o zrobienie tam spiżarki. Mógłby to być regał lub nawet dwa regały wyjeżdżające spod schodów.

Habier
09-05-2007, 11:40
a mi do tej pory poszlo betonu:
B 7,5 chudziak- 3m3
b20 - 12,5 lawy + slupy do polowy ale ja mam slupy kwadratowe 35cm*35cm
b10 posadzki - 12m3
b20 na strop i schody - 12,5m3



mało mało :) fajnie masz - mi jakoś więcej tego weszło:

ławy (powiększone 60x40) + więcej na fundemnt słupów ze względu na warunki - suma 18m3 B20
chudziak (stan zero + weranda/schody z przodu) - 15 m3
strop + schody + zostało troche na fundamenty powięksoznego tarasu 15m3




Habier co u Ciebie ciekawego?



u mnie generalnie nuda :) pogoda nie dopisuje - ja siedze w robocie a chłopaki coś tam dłubią:
- stawiaja ścianki na poddaszu
- będa deskowac (mam juz dechy po 540m3) i papowac
- zasypuja taras

1. teraz zaczynam sie interesować styropianem na ocieplenie i podłogi (czy ktos umie policzyc ile tego styro na ocieplenie trzeba?) - ja juz mam dosyć - mi wychodzi ok 21m3 12cm.
2. muszę zacząć mysleć o instalacjach
3. i najważniejsze - tynkować czy płyty GK. Jesli tynkowac to jak gips czy cem-wap? I skąd wziąć fachowców żeby ładnie tynk położyli.





u mnie dzisiaj zabrali sie za poddasze. zwiezli mi rowniez siporex (12cm - 770szt po 6zl) na scianki dzialowe.


ale teraz kupowałas? ja w sobotę szukałem w okolicy 1 paletę 12cm - i nic - na szczescie sasiad mnie poratował :)



dzisiaj nam wyszla jeszcze sprawa z ta spizarka. malo miejsca sie w wiatrolapie robi jak ona tam bedzie. zastanawiamy sie czy w dzialowce od strony kuchni nie zrobic rowniez dziury po schodami i tam zrobic dodatkowe miejsce. maz koniecznie chce te spizarke :D ale kuchnie fajna mamy Zreczniaki.nie za mala troche nam tam mebli wejdzie szafek bedzie wiec calkiem spora ilosc.


my zrezygnowaliśmy ze spizarki (jest większy "łapacz wiatrów") i z małej łazienki (tam będzie duze pom gospodarcze czyli spiżarka)




nikt nie robil betonowych schodow?


oj, odrazu nikt - my robiliśmy

http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/74190.jpg

Rom
09-05-2007, 14:21
No właśnie !!!!
Jak to nikt nie robi schodów betonowych????
A ja?? :lol:
http://img95.imageshack.us/img95/7266/1067dr8.jpg

justynap13
09-05-2007, 17:04
ale teraz kupowałas? ja w sobotę szukałem w okolicy 1 paletę 12cm - i nic - na szczescie sasiad mnie poratował
no wlasnie teraz. zamowilam tydzien wczesniej i przywiezli :D

a ile od Was wzieli za schody??

Habier jezeli chodzi o styropian to my juz kupilismy dawno i chyba troche nam zabraknie. ale juz Ci pisze co i jak:
styropian z termoorganiki:
1) platinum sciana 15cm - 57 opakowan (ok.17m3) po 48,9 netto
2) gold dach-podloga 15cm - 43 opakownia (ok.13m3) po 48,6netto
3) silver parking 12cm - 12 op. (ok.3,6m3) po 66,00netto
4) silver fundament 12cm- 16 op. (ok. 4,8m3) po 84,00zl netto.
czyli razem zaplacilismy jedyne 8555, 98zl brutto :roll: a bylo to 7 marca 2007.teraz podobno bardzo styropian poszedl do gory.


jestesmy na etapie zbierania wycen za okna na parter. jutro kolejne dwie mam dostac.napisze jutro dokladnie co ijak.
pozdrawiam w ten raz sloneczny raz pochmurny dzien
napisalam ok bo teraz nie pamietma ile w kazdej paczce jest.

justynap13
10-05-2007, 09:13
Witam Zreczniakow w ten okropny pochmurny dzien

jak humorki dopisuja?
murarze dzisiaj schodza na parter ze wzgledu na deszcz i dzialowki zaczynaja.tez dobrze :lol:
pozdrawiam

justynap13
10-05-2007, 09:18
Rom masz bardzo ladne te schody.
czy ten zabieg dobrze sie uzytkuje? mozna wniesc ewentualnie jakis mebelek :lol: ??

Habier Ty tez masz piekne schody. zrezsta takie same jak ja chyba8) ??
ja mam powiekszony tylko troche ten zabieg

Rom
10-05-2007, 10:00
Rom masz bardzo ladne te schody.
czy ten zabieg dobrze sie uzytkuje? mozna wniesc ewentualnie jakis mebelek :lol: ??



Po zmontowaniu balustrady (własnej roboty zresztą :D ) za dużo miejsca na zakręci enie ma niestyty :cry: . Z wiekszymi meblami jescze nie próbowałem bo poddasze na razie jest nieużytkowe. Jedyną większą rzeczą jaką wnosiłem na góre były płyty g-k o wymiarach 2,6x1,5m. Trzeba było je wnosic na tzn "wysoko kant"(mam nadzieję ,że wszyscy wiedzą o co chodzi :lol: ) A poniżej ilustracja balustrady :lol:
http://img217.imageshack.us/img217/6449/obraz096zf6.jpg

Walaciki
10-05-2007, 11:18
witam,
a propos jedzenia z reki...

wczoraj moj szanowny malzonek oprowadzal naszego majstra po naszej dzialce...mial przykazane,ze ma byc grzeczny, zeby Wykonawca przypadkiem sie nie obrazil i nie uciekl :)

majster byl wyraznie zadowolony, jak zobaczyl, ze dzialka przygotowana, wykarczowana, powiedzial,ze nawet humusu nie bedzie musial sciagac

a jak jeszcze dostal wypelniona tablice to nawet cos tam zazartowal, zeby jeszcze nie przybijac bo na pewno ukradna (po co komu wypelniona tablica?),

przywiezie dzwigiem baraczek i normalnie chyba zacznie budowac,
ale jak nie zobacze to nie uwierze...

tylko galezie kazal spalic do konca,
i wyobrazcie sobie nasz wykonawca zamierza ogrodzic plac budowy wraz z materialami i zalozyc przenosny monitoring!!! chyba go musieli kiedys okrasc-skoro taki wyczulony...

Habier
10-05-2007, 14:37
Witajcie,

ale nędza....

kable drogie
tynki drogie

zaczynam sie bać




a tak wogóle to pogoda do dupy - chce mi się spać i nic nie robie - generalnie się nudze

sorki ale mam kryzys

szwd77
10-05-2007, 18:33
No cóż po ciężkiej walce udało się zalać dzisiaj strop :D
Poszło m15,5m3 betonu ale liczę razem z kolumnami.
Schodów nie będziemy robić betonowych bo szkoda psuć tej pięknej przestrzeni :P
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumiku ;-)

Jak tak dalej bedzie szło na jesień wprowadzka ;-)

szwd77
10-05-2007, 20:15
no i kilka zdjęć
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75730.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75731.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75732.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75734.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75735.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75736.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75737.jpg
i tyle na dzisiaj :lol:

jolenka
10-05-2007, 22:41
Dopiero teraz witam Was wszystkich na nowym forum :)

Dawno tu nie zaglądałam a widzę, że wszyscy pomału się załamują...
Ja już chyba ( mam nadzieję) jestem po kryzysie. Największa nasza wpadka to schody. Stawialiśmy je na samym końcu, jak już dom został przykryty dachem.Wynajeliśmy murarza, zbrojarza....zalali betonem pierwszy zabieg a jak przeszli do drugiego to okazało się, że nijak nie wyjdą prawidłowo na strop. Tacy fachowcy! Ostatni schodek miałby 40cm wysokości, tak wymierzyli! Wygoniłam ich aż się kurzyło. I powiem Wam,że schody skończyliśmy sami i to praktycznie żadna filozofia.Pewnie są trochę niestandardowe ale i tak nienajgorsze. Ktoś pytał ile za schody biorą murarze. Na Śląsku 1000 - 1500zł. Jak ktoś nauczy mnie wklejać tu zdjęcia to wrzucę parę fotek i pokażę postępy z naszej budowy. Obecnie trwają wylewki podłóg. Tynki gipsowe już zarzucone.
Widzę, że wszyscy zdecydowaliście się na betonowe słupy podtrzymujące dach. Nikt z Was nie robił drewnianych?

Pozdrawiam

Adam32
11-05-2007, 05:56
witam
ja tez zaczynam budowac zręczniaka
materiał to poromur lejera , mam tez zamówiona blachę na dach i już okna w oknoplusie (polecam)
a i wycene instalacji co i wod kan
moze ktos robił juz te instalacje to porównam ceny
pozdrawiam

ps nie mogę znaleźc ile bierze kiero budowy? ale taki starajacy się

Walaciki
11-05-2007, 08:35
ps nie mogę znaleźc ile bierze kiero budowy? ale taki starajacy się

u nas cena 2 tys pln za calosc od poczatku do stanu deweloperskiego

Adam32
11-05-2007, 09:08
mam takiego za 2,5 ale młody więc nie bardzo doświadczony
buduje ktoś zręczniaka w okolicach czestochowy tak do 100 km?

jolenka
11-05-2007, 09:46
mam takiego za 2,5 ale młody więc nie bardzo doświadczony
buduje ktoś zręczniaka w okolicach czestochowy tak do 100 km?

Ja buduję :D Jakieś 60km od Częstochowy. Który wariant zręczniaka wybrałeś?

Za kierownika płacę 3000 od początku do końca ( z odbiorem przez urząd)

Adam32
11-05-2007, 11:30
ja wybralem c lustro a Ty? juz wiem a :)

justynap13
11-05-2007, 12:41
witam nowych Zreczniakow! :D

Habier Ty mi sie tu nie zalamuj. ale wiecie ta pogoda tak nastraja. raz deszcz raz slonce. w sumie czesciej deszcz. to sie tylko chce pod kolderke wskoczyc :lol:

Szwd77 fiu, fiu pieknie idziecie.

przypuszczam ze panowie murarze dzisiaj znowu na pietrze nie robili bo pogoda do luftu :roll:

pozdrowienia

Adam32
11-05-2007, 13:13
dodam że w poniedziałek zaczynają mi grodzic działke " pięknym betonowym" płotem :) dziennik odebrałem kiera sie zatrudni i geodeta pomierzy i ekipa wpada
z modyfikacji likwiduje komin w kuchni oraz spiżarke a także łacze łazienke na parterze w większą ,myslałem nad drzwiami w bramie garażowej ale cena mnie zabiła
schody modułowe z firmy atrium system fajne w dobrej cenie , jak cos to moge spróbowac załatwic jakis upust

Szkrab
11-05-2007, 15:02
raz deszcz raz slonce. w sumie czesciej deszcz. to sie tylko chce pod kolderke wskoczyc :lol:
Młode małżeństwo to pewnie cały czas pod kołderką, bez względu na pogodę. :wink: :lol:

szwd77
11-05-2007, 17:25
Mój za całą budowę bierz 1600 zł. Jest na każde wezwanie a i sam wykazuje duże zainteresowanie.
Poza tym robił mi włączenie projektu w plan zagospodarowania przestrzennego za który wziął 1000zł. Za wykonanie projektu szamba 200zł.
Jestem z niego bardzo zadowolony ;-)

Adam32
12-05-2007, 06:16
no tak mi za zagospodarowanie wziął 800, elektryk 500, wod kan 650, geodeta za mapy 300, wytyczenie 350 ,

justynap13
12-05-2007, 18:23
Witam!

Dzisiaj bylismy odebrac kolejny etap budowy :D
chwale sie wiec
http://images20.fotosik.pl/335/0a1fff5c3e4a7793.jpg (www.fotosik.pl)


Młode małżeństwo to pewnie cały czas pod kołderką, bez względu na pogodę. [/b]

oj Szkrabie chcialabym. ale pracowac trzeba :(

pozdrawiam

p.s. sluchajcie mam problem. jak Wam to przy cytowaniu wychodzi ze widac kogo to cytat. np. Justyna napisal: i pod spodem cytat? bo mnie cos tu nie chce :-?

jolenka
12-05-2007, 20:25
p.s. sluchajcie mam problem. jak Wam to przy cytowaniu wychodzi ze widac kogo to cytat. np. Justyna napisal: i pod spodem cytat? bo mnie cos tu nie chce :-?

W prawym górnym rogu każdej wiadomości masz chłopka z napisem "cytuj". Wystarczy kliknąć w niego i gotowe :D

jolenka
12-05-2007, 20:28
ja wybralem c lustro a Ty? juz wiem a :)

Domyślny jesteś, pewnie po tych nieszczęsnych słupach.... :D

szwd77
13-05-2007, 06:27
Zastosowanie kolumn z szalunków kartonowych to świetny pomysł. Koszt zakupu 4 kolumn 4m o średnicy 35cm (większych nie ma potrzeby) to koszt około 700zł do tego beton B20 około 1,7m3 to około 350zł plus oczywiście zbrojenie ze strzemionami i śliczne kolumny mamy za 1200zł ;-)

A z ciekawości spytam: czy najbliższa budowa c77c to Gorzów Wlkp.??

Pozdrawiam i miłego budowania ;-)

szwd77
13-05-2007, 12:46
Beton na strop i fundamenty zastosowałem B20, wiadomo, że koszt takiego betonu jest wyższy ale to jest dom w którym prawdopodobnie spędzimy resztę życia (hehehehe choć to niezbyt pewne ponieważ to jest moja druga budowa) :)
Pamiętajcie, że oszczędzając teraz możemy żałować później, więc zanim podejmiecie decyzję o obniżaniu kosztów to dobrze zastanówcie się czy warto i na których rzeczach ;-)

szwd77
13-05-2007, 12:48
dodam że w poniedziałek zaczynają mi grodzic działke " pięknym betonowym" płotem :) dziennik odebrałem kiera sie zatrudni i geodeta pomierzy i ekipa wpada
z modyfikacji likwiduje komin w kuchni oraz spiżarke a także łacze łazienke na parterze w większą ,myslałem nad drzwiami w bramie garażowej ale cena mnie zabiła
schody modułowe z firmy atrium system fajne w dobrej cenie , jak cos to moge spróbowac załatwic jakis upust

Adam32 jeśli możesz pokaż jak będzie wyglądało to rozwiązanie (może jakiś szkic) bo bardzo mnie to ciekawi ;-)

Rom
14-05-2007, 07:16
justynap13 piękny ten Twój domek.
Wrzuc jescze jakieś fotki :D

Adam32
14-05-2007, 08:25
szwd77 co mam narysowac?

szwd77
14-05-2007, 18:02
szwd77 co mam narysowac?

Chodzi mi głównie o kuchnię jak planujesz zagospodarować tą przestrzeń ;)

justynap13
14-05-2007, 18:12
witam!

Rom ciesze sie bardzo ze Ci sie domek podoba :lol: zaraz wrzuce jakies fotki z dzisiaj.
klamka zapadla i rezygnujemy ze spizarki. bedzie malutka pod schodami.
chlopaki mi dzisiaj stempli kilka odstawili i pozamiatali w salonie i nagle domek nabral calkiem konkretnej przestrzeni :D
murarze zaczeli murowac rowniez scianki dzialowe. pomieszczenie gospodarcze jest bardzo fajne, troche jest tam miejsca i bardzo sie ciesze ze polaczylismy lazienke z wc, co tez fajnie przestrzenie wyglada.
jutro przyjezdza beton 3,8m3 zeby dolac slupy i zalac drugi wieniec.
niestety bedziemy miec z dachem przestoj bo ciesla dopiero pod koniec maja ma wejsc :( no ale juz wiedzielismy o tym wczesniej. mam nadzieje, ze cud nastapi i znajdzie czas zeby nas zrobic wczesniej :D

a oto zdjecia:
z salonu na schody i kuchnie (robimy scianke od srtony kuchni
http://images20.fotosik.pl/344/63065a5b7a8ba563.jpg (www.fotosik.pl)

a tu widok z kuchni na salon
http://images21.fotosik.pl/289/8f6697e7d705282d.jpg (www.fotosik.pl)

pozdrawiam serdecznie

Adam32
14-05-2007, 19:02
widzę że na w/w fotkach tez nie ma komina i spiżarki zamiast tego większy przedpokój gdzie wejdzie większa szafa wnękowa , co do schodów to betonowe nie komponuja sie zupełnie ja zmniejsze otwór do kwadratu 185x185 i dam modułowe zabiegowe

Habier
14-05-2007, 19:26
betonowe nie komponuja sie zupełnie ja zmniejsze otwór do kwadratu 185x185 i dam modułowe zabiegowe

1. myślę że o gustach nie powinniśmy dyskutować.
2. trudno żeby komponowały się do "surowej ściany".


p.s. znaki przestankowe - lepiej się czyta i łatwiej zrozumieć sens.

szwd77
14-05-2007, 19:27
kurczę im więcej widzę zdjęć tym bardziej utwierdzam się w tym, że wybrałem ten projekt ;)
Mój cieśla też ma mały poślizg, ale to jest do przyjęcia. Zresztą i tak jest super (odpukać w niemalowane)
Niech się mury pną do góry ;)
Jeśli możecie, podpowiedzcie mi ile potrzeba suporeksu na ścianki działowe ;)

szwd77
14-05-2007, 19:32
Habier podoba mi się pomysł z wysuniętym tarasem od strony salonu. Na początku z małżonką chcieliśmy zrobić wielki taras ale chyba powiększymy go tylko na wysokości salonu ;)

Habier
14-05-2007, 20:39
Hejka,

justynap13 kilka dni temu pytałaś:


Habier i jak poddasze sie prezenruje? da sie zamieszkac??


Nie odpowiadałem, bo jeszcze do końca nie było widać :)
Teraz mam odeskowany dach i już można sobie coś tam wyobrazić.
Dla mnie BOMBA ale... zobaczymy jak to będzie wyglądać jak będzie podłoga i płyty gk. Pewnie się to troszkę zmniejszy jeszcze ale wg mnie pokoje na gorze są wystarczająco duże (ja przynajmniej nic więcej nie potrzebuję :P)

Habier
14-05-2007, 20:47
kurczę im więcej widzę zdjęć tym bardziej utwierdzam się w tym, że wybrałem ten projekt ;)


coś w tym jest :P



Jeśli możecie, podpowiedzcie mi ile potrzeba suporeksu na ścianki działowe ;)

kurcze - z chęcią bym Ci odpowiedział - ale nie jestem na 100% pewien. Wydaje mi się, że równo 9 palet czyli 864 sztuki.



Habier podoba mi się pomysł z wysuniętym tarasem od strony salonu. Na początku z małżonką chcieliśmy zrobić wielki taras ale chyba powiększymy go tylko na wysokości salonu


Taras jest fajny - duża część jest zadaszona. U nas dodatkowy cień daje ogromny świerk przy tarasie. Jutro zalewają taras więc będę miał zdjęcia.

Walaciki
15-05-2007, 08:47
Habier podoba mi się pomysł z wysuniętym tarasem od strony salonu. Na początku z małżonką chcieliśmy zrobić wielki taras ale chyba powiększymy go tylko na wysokości salonu ;)

hej,
my tez powiększamy taras tylko na wysokości salonu, zresztą tak doradziła nam Pani architekt :)

Pzdr

Adam32
15-05-2007, 12:46
betonowe nie komponuja sie zupełnie ja zmniejsze otwór do kwadratu 185x185 i dam modułowe zabiegowe

1. myślę że o gustach nie powinniśmy dyskutować.
2. trudno żeby komponowały się do "surowej ściany".


p.s. znaki przestankowe - lepiej się czyta i łatwiej zrozumieć sens.

tak sie składa że projektuje wnętrza i widziałem wiele wnetrz spapranych przez właścicieli dzieki źle dobranym schodom, ale to nie mój problem :)

Walaciki
15-05-2007, 13:04
tak sie składa że projektuje wnętrza i widziałem wiele wnetrz spapranych przez właścicieli dzieki źle dobranym schodom, ale to nie mój problem :)
Adamie,
dziekujemy za Twoje zdanie, ale jako projektant powinienes wiedziec, ze od Twojego zdania i gustu wazniejsze sa upodobania klienta, Justynie sie podobaja takie schody tzn, ze tak ma byc.

Ja tez widzialam wiele spapranych designerskich wnetrz.

Te schody wygladaja dobrze, mimo, ze murowane to prezentuja sie wyjatkowo lekko

Walaciki
15-05-2007, 13:15
tak sie składa że projektuje wnętrza i widziałem wiele wnetrz spapranych przez właścicieli dzieki źle dobranym schodom, ale to nie mój problem :)

a poza tym to forum sluzy to wymiany doswiadczeń a nie uprawiania krytykanctwa,
chcesz zmniejszyc otwór do kwadratu 185x185 i dac schody modułowe zabiegowe?, ok masz do tego prawo.

hmm...
dlaczego designer zdecydowal sie na skromny projekt typowy?

Habier
15-05-2007, 14:05
betonowe nie komponuja sie zupełnie ja zmniejsze otwór do kwadratu 185x185 i dam modułowe zabiegowe

1. myślę że o gustach nie powinniśmy dyskutować.
2. trudno żeby komponowały się do "surowej ściany".


p.s. znaki przestankowe - lepiej się czyta i łatwiej zrozumieć sens.

tak sie składa że projektuje wnętrza i widziałem wiele wnetrz spapranych przez właścicieli dzieki źle dobranym schodom, ale to nie mój problem :)

Oczywiście, że nie Twój problem. Prośba - nie staraj się forsować swoich pomysłów/przekonań i krytykować wyborów innych forumowiczów, natomiast porady są tutaj mile widziane... ale "najsampierw" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

p.s. no offence :P

kasia i boguś
15-05-2007, 14:28
Ale Wam zazdroszczę że już się budujecie. My musimy się wstrzymać z powodów niezależnych od nas.
Budowa przesunęła się na marzec przyszłego roku :-(

Optymistyczne jest to że mimo iż projekt Zręcznego kupiliśmy już chyba pół roku tem to w dniu dzisiejszym nadal bym się na niego zdecydowała.

justynap13
15-05-2007, 16:14
hehe widze ze moje schody wywolaly dyskusje :lol:

Adamie jako poczatkujacy uzytkownik forum prosze Cie zebys sluchal starszych i bardziej doswiadczonych.

nie podobaja Ci sie moje schody?? coz nie bardzo mnie to interesuje.


Habierku ja sobie chodze po naszym poddaszu i mysle, ze fajne te pokoiki beda. a tak naprawde to ja mam w mieszkaniu mniejsze i jest dobrze tylko ze w Zrecznym skosy dochodza ale zaczynaja sie od znosnej wyokosci :lol:

jezeli chodzi o taras to my sobie go tez wysuwamy. fajnie bedzie :D duzo, duzo miejsca. Walaciki tak jak Wy wysuwamy sobie tylko czesc od salonu poniewaz w gabinecie nie mamy balkonowego okna tylko zwykle.

szwd7 ja zamowilam siprex 12cm- 770szt. czy bedzie za duzo albo za malo nie mam pojecia. wyjdzie w praniu.

pozdrawiam serdecznie

szwd77
15-05-2007, 16:22
Moi drodzy forumowicze. Myślę że dyskusje na temat schodów są dobrą rzeczą (jak i innych tematów) ale proszę Was o wymianę doświadczeń i upodobań a nie złośliwych ucinek.
A więc moim zdaniem schody betonowe są nie dla mnie bo chcę mieć schody ażurowe, lecz jeśli ktoś robi sobie schody betonowe to tylko i wyłącznie jego sprawa (dzięki temu zyskuje się - tak podejrzewam - fajny schowek, lub będzie to spełniało inną funkcje ;) )


Pozdrawiam i życzę bezproblemowego budowania :lol:

Adam32
15-05-2007, 17:39
ludzie coście się tak nadęli ?? czy ja powiedziałem gdzieś ze kogoś schody mi sie nie podobają ??? czy powiedziałem że kolegi schody to nie moja sprawa ? , czytaj ze zrozumieniem , kolejne forum z kółkiem różańcowym? jak coś się powie nie po myśli to nagonka ? ludzie wyluzujcie

Walaciki
15-05-2007, 17:43
ja sobie chodze po naszym poddaszu i mysle, ze fajne te pokoiki beda. a tak naprawde to ja mam w mieszkaniu mniejsze i jest dobrze tylko ze w Zrecznym skosy dochodza ale zaczynaja sie od znosnej wyokosci :lol:
a propos pokoi na poddaszu w wersji c,
co sądzicie o połączeniu 2 sąsiadujących sypialni w jedną? powstaje pokój 8,5mx4,5m (oczywiście powierzchnia powyżej 1,9 m jest mniejsza),
marzy mi sie taki duży pokój, ale nie wiem czy nie zrobi się z niego długa kiszka?

justynap13
15-05-2007, 18:15
Walaciki pokoj rzeczywiscie zrobi sie dlugasny ale to nie znaczy ze bedzie kiepsko wygladal. wedlug mnie mozna zrobic tam na przyklad z jednej strony czesc komputerowa a z drugiej wypoczynkowa :D

Szkrab
15-05-2007, 20:38
Wydaje mi się, że sprzeczkę o schody wywołało słówko "mnie", którego nie wypowiedział Adam32.

Proponuję wszystkie posty traktować bardzo ostrożnie.

Nie zawsze piszący ma czas i możliwości wyrażenia swoich myśli. Poza tym ich wyrażanie przychodzi jednym łatwiej, innym trudniej. Nie czepiajmy się interpunkcji, literówek, czy też błędów ortograficznych.

Przecież ktoś może pisać w ukryciu, przed szefem, bo np. w domu nie ma netu. Po prostu sytuacje są różne. Pozostańmy w atmosferze przyjaźni, jaka do tej pory panowała!

Pozwolicie, że i my pochwalimy się naszymi schodami, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. O ażurowych nawet nie myśleliśmy, bo lubimy chomikować :wink:
http://img527.imageshack.us/img527/9117/schody2fw1.jpg
Przed:
http://img231.imageshack.us/img231/6362/schody1is1.jpg
Po:
http://img129.imageshack.us/img129/346/schodysu1.jpg
To jest widok z sypialni. Przestrzeń pod schodami przedzieliliśmy ścianką. Z tej strony planujemy szafę z drzwiami przesuwanymi. Od strony garażu jest mniejszy schowek.

Można się kłócić o wyższości jednych schodów nad drugimi. I oby tylko takie problemy nas spotykały.
Chcecie prawdziwego problemu? Proszę bardzo:

Do naszych kłopotów możemy dopisać kolejny.
Uporaliśmy się z szambem sąsiadów. Ale nie może być zbyt przyjemnie, więc los zgotował nam następną niespodziankę.
Jak każdy z nas, przed otrzymaniem warunków zabudowy, dostaliśmy oświadczenie z energetyki, o możliwości podłączenia działki do sieci.
Potem podpisaliśmy umowę, wpłaciliśmy zaliczkę.
Od grudnia czekaliśmy na projekt energetyczny.
Wczoraj wreszcie otrzymaliśmy projekt po uzgodnieniach. Przyłącze energetyczne ma być zasilane ze słupa, który stoi na działce kolejnych sąsiadów.
Pięknie?
D_u_p_a! Projekt był przygotowany, bez zgody sąsiadów. Jest teraz gotowy do podtarcia d_u_p_y, bo sąsiedzi nie wyrażają zgody na podłącznie!
Trzeba robić nowy projekt, ale wcześniej trzeba znaleźć odpowiedni słup! Projektant ze współczuciem powiedział, że jesteśmy ugotowani.
Czy q...wa może być piękniej?!

Habier
15-05-2007, 20:52
ludzie coście się tak nadęli ?? czy ja powiedziałem gdzieś ze kogoś schody mi sie nie podobają ??? czy powiedziałem że kolegi schody to nie moja sprawa ? , czytaj ze zrozumieniem , kolejne forum z kółkiem różańcowym? jak coś się powie nie po myśli to nagonka ? ludzie wyluzujcie

hihi - smiesznie się zrobiło :)

Adam32: nikt z nas się nie nadął - wg mnie Twoja wypowiedź: "że coś tam sie nie komponuje i Ty zrobisz sobie lepiej" była nie do końca, że tak napiszę "tryskająca empatią" :) Dlae mnie EOT

Natomiast mam do Ciebie ogromną prośbę (wszak jesteś specjalistą), abyś pomógł mojej żonie i podpowiedział jaką można zrobić balustradę/ściankę aby trochę odgrodzić dolny bieg schodów od kuchni (moja żona chce tam przy schodach postawić stolik) żeby nic się ze schodów nie sypało na stół.

Z góry dziękuję.

Habier
15-05-2007, 21:05
Wydaje mi się, że sprzeczkę o schody wywołało słówko "mnie", którego nie wypowiedział Adam32.

Proponuję wszystkie posty traktować bardzo ostrożnie.


:)



Nie zawsze piszący ma czas i możliwości wyrażenia swoich myśli. Poza tym ich wyrażanie przychodzi jednym łatwiej, innym trudniej. Nie czepiajmy się interpunkcji, literówek, czy też błędów ortograficznych.


Masz w 100% rację ale jednocześnie szanujmy siebie nawzajem - jeśli coś piszemy to chcemy by ktoś to przeczytał i zrozumiał :)

Ja czytam setki postów dziennie i jeśli coś jest napisane byle jak to trzeba się naprawdę skupiać (a przecież trzeba w międzyczasie pracować) żeby cokolwiek zrozumieć.



Przecież ktoś może pisać w ukryciu, przed szefem


albo przed żoną/mężem :)



Pozwolicie, że i my pochwalimy się naszymi schodami, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.


dla mnie bomba :)



Chcecie prawdziwego problemu? Proszę bardzo:

Projektant ze współczuciem powiedział, że jesteśmy ugotowani.
Czy q...wa może być piękniej?!

kurcze - bardzo mi przykro :( mam nadzieje, że szybko wyprostujecie sprawę i załatwicie prąd

Walaciki
16-05-2007, 09:49
Od grudnia czekaliśmy na projekt energetyczny.
Wczoraj wreszcie otrzymaliśmy projekt po uzgodnieniach. Przyłącze energetyczne ma być zasilane ze słupa, który stoi na działce kolejnych sąsiadów.
Pięknie?
D_u_p_a! Projekt był przygotowany, bez zgody sąsiadów. Jest teraz gotowy do podtarcia d_u_p_y, bo sąsiedzi nie wyrażają zgody na podłącznie!
Trzeba robić nowy projekt, ale wcześniej trzeba znaleźć odpowiedni słup! Projektant ze współczuciem powiedział, że jesteśmy ugotowani.
Czy q...wa może być piękniej?!

Wiemy jak się czujecie, mieliśmy bardzo podobną sytuację, normalnie projekt i wszelkie zgody i uzgodnienia załatwia Zakład Energetyczny, my chcieliśmy sprawę załatwić trochę szybciej i postanowiliśmy zrobić projekt sami, ale zanim to zrobiliśmy nasza projektantka przyłącza powiedziała, że musimy załatwić zgodę sąsiada na którego działce stoi słup na udostępnienie gruntu (doświadczona kobieta wiedziała, że mogą być problemy, ludzie bywają straszni), chodziło dosłownie o przekopanie 40 cm jego działki,
uzyskanie tej zgody zajęło nam 1,5 miesiąca !!!, wydzwaniałam, koleś się nie zgadzał, nie odbierał moich telefonów, przerywał rozmowy, kazał mi wysyłać do siebie pisma faxem !!!!mapki, opis sytuacji, nasze dane, dzwonił do ZE pytał się kto my jesteśmy, był strasznie podejrzliwy, przeżywaliśmy horror bo strasznie zależało nam na czasie, byliśmy nawet skłonni mu zapłacić byle tylko się zgodził, w końcu udało się, ale i tak zanim podłączyli nam prąd mieliśmy juz 2 miesiące spóźnienia i nasz wykonawca zaczął inną budowę dlatego teraz grzecznie musimy czekać aż tamtą skończy i dopiero wejdzie do nas. Po jakimś czasie podzieliliśmy sie naszą historia z Panią Sołtys i powiedziała,ze szkoda iż nie przyszliśmy do niej ona by to załatwiła, gość jest emerytowanym pułkownikiem, więc trochę to łumaczyjego charakter .
Nie poddawajcie sie słup nie należy do sąsiada tylko do ZE, trzeba go trochę ponachodzić może odpuści,
Powodzenia :D

Szkrab
16-05-2007, 12:40
Nie poddawajcie sie słup nie należy do sąsiada tylko do ZE, trzeba go trochę ponachodzić może odpuści,
Powodzenia :D
Nam też to się nie mieści w głowie. Z drugiej strony, nie dziwię się sąsiadom. Na ich posesji stoi aż 7 słupów. :o
Kobieta walczy z energetyką od 3 lat o usunięcie właśnie tego słupa, bo nie może poszerzyć swojej stodoły. A słupy nie stoją przy granicy działek, np. jeden stoi na środku podwórza! Boją się, że kiedyś koń, którego wypuszczają luzem, może w niego przywalić, kiedy, z radości po uzyskaniu swobody, bryka po podwórku.
Skąd koń? Mieszkamy na wsi :lol:
Jeszcze dzisiaj będę w energetyce, więc o wynikach rozmowy napiszę później.


P.S.
Mam nadzieję, że interpunkcja w porządku :wink:

szwd77
16-05-2007, 19:35
Nie poddawajcie sie słup nie należy do sąsiada tylko do ZE, trzeba go trochę po nachodzić może odpuści,
Powodzenia :D
Nam też to się nie mieści w głowie. Z drugiej strony, nie dziwię się sąsiadom. Na ich posesji stoi aż 7 słupów. :o
Kobieta walczy z energetyką od 3 lat o usunięcie właśnie tego słupa, bo nie może poszerzyć swojej stodoły. A słupy nie stoją przy granicy działek, np. jeden stoi na środku podwórza! Boją się, że kiedyś koń, którego wypuszczają luzem, może w niego przywalić, kiedy, z radości po uzyskaniu swobody, bryka po podwórku.
Skąd koń? Mieszkamy na wsi :lol:
Jeszcze dzisiaj będę w energetyce, więc o wynikach rozmowy napiszę później.


P.S.
Mam nadzieję, że interpunkcja w porządku :wink:

Wspułczóje fam takih somsiaduf :lol: :lol: :lol: :lol:

Mój ma fajną knajpę i jak do niego trafiam to nieźle to się kończy. Poza tym tak mi doglądają budowy, że jak przyszedłem na budowę a nie przyjechałem samochodem to po chwili sąsiadka przyleciała sprawdzić kto kreci się po budowie :)
I takich sąsiadów powinno się mieć ;)

Habier mam pytanko - jaki robicie duży ten teraz - tzn. ile go wysuwacie do przodu?? ;)

P.S. W nosie mam interpunkcję itp. najważniejsze żeby wiadomo było o co mi i innym forumowiczom chodzi ;)

Szkrab
17-05-2007, 07:41
Wspułczóje fam takih somsiaduf :lol: :lol: :lol: :lol:Mój ma fajną knajpę i jak do niego trafiam to nieźle to się kończy. Poza tym tak mi doglądają budowy, że jak przyszedłem na budowę a nie przyjechałem samochodem to po chwili sąsiadka przyleciała sprawdzić kto kreci się po budowie :)
I takich sąsiadów powinno się mieć ;)

Habier mam pytanko - jaki robicie duży ten teraz - tzn. ile go wysuwacie do przodu?? ;)

P.S. W nosie mam interpunkcję itp. najważniejsze żeby wiadomo było o co mi i innym forumowiczom chodzi ;)
Sąsiedzi są w porządku i nie mogę im zarzucić złej woli. Nazajutrz po moim zapytaniu pojechali do energetyki, w sprawie słupa. Kierownik poradził im, aby nie podpisywali zgody. Jak twierdził, zgoda mogłaby zablokować możliwość likwidacji/przesunięcia słupa.

A wczoraj ja też byłem w energetyce. Najpierw u dyrektora, później u gościa odpowiedzialnego za infrastrukturę. Uzgodniliśmy, że dzisiaj energetyka sprawdzi na miejscu sytuację i możliwość przesunięcia słupa!
Sąsiedzi walczyli o to 3 lata... :evil:
No, żeby nie zapeszyć więcej na razie nie napiszę. :lol:

A gdybym ja miał takiego sąsiada z knajpką, to on chyba byłby wrogiem nr1 mojej żonki :lol: :lol: :lol: :lol:

Habier
17-05-2007, 08:20
Habier mam pytanko - jaki robicie duży ten teraz - tzn. ile go wysuwacie do przodu?? ;)


szwd77 nasz taras bedzie wysuniety o 1,7m - ale tylko po stronie salonu.



P.S. W nosie mam interpunkcję itp. najważniejsze żeby wiadomo było o co mi i innym forumowiczom chodzi ;)

Większość z nas ma to w nosie, ponieważ naturalnie pisze w miarę jasno i używa tych znaków (+/-) tam gdzie potrzeba...

szwd77
18-05-2007, 06:15
Habier mam jeszcze małą prośbę... czy mógłbyś podać mi ile zużyłeś suporeksu na ściankę kolankową na poddaszu?
Dzięki

Habier
18-05-2007, 09:25
Habier mam jeszcze małą prośbę... czy mógłbyś podać mi ile zużyłeś suporeksu na ściankę kolankową na poddaszu?
Dzięki

ohhh, zabiłeś mnie tym pytaniem :)

Przykro mi, ale nie jestem w stanie jakoś sensownie odpowiedzieć...

ale: sprawdzę to dziś

wydaje mi się, że:
niższe ściany - 2 warstwy
wyższe sciany 4 warstwy

justynap13
20-05-2007, 07:26
witam!

mam do Was prosbe Zreczniaki. czy podalibyscie mi ile Wam wyliczyli dachowki i innych elementow na dach? zgubilam gdzies swoje a nie moge sie dodzwonic do dekarza a potrzebuje zamowic.

poza tym u mnie pradopodobnie cisla bedzie juz w srode a nie ostatniego maja :D bardzo sie ciesze przez to.

Habier jak tam postepy??co robisz teraz?


u mnie dzialowki wymurowane prawie na dole. wiatrolap super po zlikwidowaniu spizarki. lazienka na dole po polaczeniu z Wc tez sie milusia zrobila. jestem bardzo zadowolona z tych zmian.

zamowilismy tez okna. kolor: orzech, dwustronnie malowane, rolety elektryczne, profil aluplast. niecale 10 000.
przyszly tez okienka na poddasze. zdaje sie ze ok 9400zl.

pozdrawiam

Saymon
20-05-2007, 20:27
witam!

mam do Was prosbe Zreczniaki. czy podalibyscie mi ile Wam wyliczyli dachowki i innych elementow na dach? zgubilam gdzies swoje a nie moge sie dodzwonic do dekarza a potrzebuje zamowic.

poza tym u mnie pradopodobnie cisla bedzie juz w srode a nie ostatniego maja :D bardzo sie ciesze przez to.

Habier jak tam postepy??co robisz teraz?


u mnie dzialowki wymurowane prawie na dole. wiatrolap super po zlikwidowaniu spizarki. lazienka na dole po polaczeniu z Wc tez sie milusia zrobila. jestem bardzo zadowolona z tych zmian.

zamowilismy tez okna. kolor: orzech, dwustronnie malowane, rolety elektryczne, profil aluplast. niecale 10 000.
przyszly tez okienka na poddasze. zdaje sie ze ok 9400zl.

pozdrawiam :D :D Witajcie
Dawno nic nie pisałem bo .......buduje dom.
ale zaglądam często do was.
Podaje ilość dachówki: podstawowa 2400 szt
gąsior podstawowy 108 szt
gąsior początkowy 4 szt
jak będziesz chciała pozostałe materiały to daj cyne.
U mnie na budowie w poniedziałek wchodzi cieśla z więźbą.
Pozdrawiam wszystkich "zręczniaków"
Saymon

justynap13
20-05-2007, 20:44
dzieki Saymon :D

Habier
21-05-2007, 21:24
witam!

mam do Was prosbe Zreczniaki. czy podalibyscie mi ile Wam wyliczyli dachowki i innych elementow na dach? zgubilam gdzies swoje a nie moge sie dodzwonic do dekarza a potrzebuje zamowic.



U mnie wyliczyli 2760 podstawowej Robena średzkej falistej. O pozostałych napiszę jutro.



Habier jak tam postepy??co robisz teraz?


teraz to leżę na sofie i piję zimne piwko :)

A na budowie - generalnie cisza. W środę ekipa już sobie poszła - zostawili mi dom w stanie surowym otwartym - dach pokryty calówkami i papą. Czekam teraz na dekarzy. W międzyczasie spotykam się z elektrykami, hydraulikami...

Trzeba chyba dalej zacząć cosik robić :) Najważniejsze to dachówa.
Jak skończę dach to będę mógł iść do banku pokolejną transzę :)

Aaa i jeszcze - kupiłem:
- wełnę na poddasze,
- styropian,

Dałem zaliczkę na okna (drewniane z Drutexu)




u mnie dzialowki wymurowane prawie na dole. wiatrolap super po zlikwidowaniu spizarki. lazienka na dole po polaczeniu z Wc tez sie milusia zrobila. jestem bardzo zadowolona z tych zmian.


no!!! Bomba :)



przyszly tez okienka na poddasze. zdaje sie ze ok 9400zl.


Ja za okna velux`a (8 sztuk) zapłaciłem prawie 11 tyś. Jedno z nich będzie robiło też za wyłaz dachowy.

Habier
21-05-2007, 21:26
Podaje ilość dachówki: podstawowa 2400 szt


Jaka dachówka? Jakieś większe wymiary?

Saymon
21-05-2007, 22:35
Podaje ilość dachówki: podstawowa 2400 szt


Jaka dachówka? Jakieś większe wymiary?

Witam.
Tyle mi wyliczył specjalista z Braasa dachówki Podwójne-S
Lumino.
pozdrawiam Saymon

Saymon
21-05-2007, 22:38
Podaje ilość dachówki: podstawowa 2400 szt


Jaka dachówka? Jakieś większe wymiary?

Witam.
Tyle mi wyliczył specjalista z Braasa dachówki Podwójne-S
Lumino.
pozdrawiam Saymon

Saymon
21-05-2007, 22:42
Podaje ilość dachówki: podstawowa 2400 szt


Jaka dachówka? Jakieś większe wymiary?

Witam.
Tyle mi wyliczył specjalista z Braasa dachówki Podwójne-S
Lumino.
pozdrawiam Saymon

Saymon
21-05-2007, 22:44
Przepraszam ale troszkę mi nie poszło albo poszło za dużo.

Ola i Jacek
21-05-2007, 23:01
Hej,
U nas niestety przestój gdyz czekamy na dostawę reszty bloczków. Po jutrze mamy mieć prąd więc wtedy pójdzie już łatwo. Mam do Was pare pytań. Napiszcie czy stawiacie u siebie WC na budowie? Nie widzę żeby wszyscy o to dbali więc się nad tym zastanawiam. Napiszcie ile metrów ścian działowych wyszło Wam na poddaszu i ile pustaków na strop, bo belki i nadproża to łatwo wyliczyć ale z resztą to wolałbym z Wami zweryfikować :D Jestem jutro umówiony w hurtowni na kupowanie mat.na działówki na górę. Na początku myslałem o siporexie ale dałem sobie spokój bo nigdzie go nie ma. Za to w jednej hurtowni we Wroclawiu jest jakas Niemiecka ceramika 11,5 po 56 zł za metr i chyba się zdecyduję.
Z góry dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam
Jacek

justynap13
22-05-2007, 08:54
Olu i Jacku my nie stawialismy WC. na poczatku chcialam ale murarze nic na ten temat nie wpominlai wiec stwierdzilismy ze nie ma takiej potrzeby.co do scianek dzialowych na poddaszu to jeszcze nie wiem. co do pustakow stropowych to poszlo ok.400 ale glowy nie dam.

a nam dzisiaj zwiezli drewno i jutro wchodzi ciesla. :D dzisiaj tez nam uruchowmia druga transze kredytu.
zamowilam tez dachowke Bendersa. bedzie za niecale dwa tygodnie. mnie wyliczyli 2600 szt. dachowki podtawowej. profil S.
pozdrawiam[/quote]

Habier
22-05-2007, 21:58
Podaje ilość dachówki: podstawowa 2400 szt


Jaka dachówka? Jakieś większe wymiary?

Witam.
Tyle mi wyliczył specjalista z Braasa dachówki Podwójne-S
Lumino.
pozdrawiam Saymon

Braas dachówki Podwójne-S Lumino
Zapotrzebowanie ok. 10 sztuk / m2

i wszystko jasne :)

Habier
22-05-2007, 22:07
Napiszcie czy stawiacie u siebie WC na budowie?


U mnie był/jest. chłopaki mieszkali na budowie więc musieli mieć spokojne miejsce. Inna sprawa, że u mnie takie "WC" juz było na działce...


Napiszcie ile metrów ścian działowych wyszło Wam na poddaszu
temat był już poruszany :) bardzo ciężko to policzyć - są skosy, a nie każdy był dobry z matmy w szkole podstawowej :P



i ile pustaków na strop, bo belki

z tym też jest różnie - u mnie troszke inaczej było, ponieważ są tylko 2 kominy i komin spalinowy obrócony o 90stopnii. Wyszło 37 belek i ok 650 pustaków. Musisz porozmawiac z kierbudem i majstrem - niech wyliczą ile tego potrzeba.



Na początku myslałem o siporexie ale dałem sobie spokój bo nigdzie go nie ma. Za to w jednej hurtowni we Wroclawiu jest jakas Niemiecka ceramika 11,5 po 56 zł za metr i chyba się zdecyduję.
Z góry dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam
Jacek

cięzka sprawa z tymi materialami - powodzenia

Habier
23-05-2007, 10:33
Napiszcie ile metrów ścian działowych wyszło Wam na poddaszu
temat był już poruszany :) bardzo ciężko to policzyć - są skosy, a nie każdy był dobry z matmy w szkole podstawowej :P


Wszystkich połówek poszło (góra i dół) u mnie równo 9 palet czyli 864 sztuki.

justynap13
23-05-2007, 19:35
dzisiaj pierwszy raz odechcialo mi sie tego calego budowania :evil:
ukradli nam styropian. 8 paczek na okolo 800zl. szlag mnie trafil. stal prawie trzy miesiace i nikogo nie korcilo :evil:
najgorsze ze obok na budowie pojawila sie bardzo szemrana ekipa. ciagle pijani. nie wiem juz teraz jak etapy rozplanowac zeby nic nie ukradli.
pomozcie!!

Habier
23-05-2007, 20:04
dzisiaj pierwszy raz odechcialo mi sie tego calego budowania :evil:
ukradli nam styropian. 8 paczek na okolo 800zl. szlag mnie trafil. stal prawie trzy miesiace i nikogo nie korcilo :evil:


o w morde - bardzo mi przykro :(

u mnie na placu stoi dachówka - boję się o nią bardzo.



najgorsze ze obok na budowie pojawila sie bardzo szemrana ekipa. ciagle pijani. nie wiem juz teraz jak etapy rozplanowac zeby nic nie ukradli.
pomozcie!!

Nie wiem za bardzo jak Ci pomóc. Jedyne rozsądne rozwiązanie to kupowanie wszystkiego "na czas" lub kupowanie wcześniej z opcją transportu na dany dzień - jak będzie potrzebne.
Potem alarm i ewentualnie monitoring. Macie tam jakiś sąsiadów?

Ja już kupiłem alarm. Zamontuję drzwi wejściowe na poddasze i jak tylko zaczną układać dachówkę uruchomię alarm aby nikt obcy nie wchodził mi na poddasze. Kolejnym etapem będzie uruchomienie alarmu na dole (jesli nie będzie jeszcze okien to zabiję dechami) - jak ktoś obcybędzie chciał mi wleźć do domu to cała okolica będzie o tym wiedziała.

Walaciki
23-05-2007, 20:59
UWAGA!!
Ogłaszamy wszem i wobec, że dnia 22 maja pojawiła się na naszej działce ekipa i zaczęło sie BUDOWANIE !!! :D :D :D
pojechalismy na wizytację wieczorkiem a tam doły pod fundamenty wykopane!!, była godz. 20 a oni jeszcze pracowali... byle tak dalej...

dobrze, że się w końcu pojawili, bo gazownia chce nas podłączyć do gazu a nie zrobią tego dopóki nie będzie fundamentów


. Napiszcie czy stawiacie u siebie WC na budowie? Nie widzę żeby wszyscy o to dbali więc się nad tym zastanawiam. u nas
przyjechali ze swoim barakiem i WC

Pzdr

justynap13
24-05-2007, 10:37
Walaciki gratuluje!!!!!!!Bardzo sie ciesze!!!

Habier jak dlugo pracowali u Ciebie ciesle?

czy slyszeliscie o czyms takim jak szyby tymczasowe? czyli szyby ktore sie zaklada zamiast tych docelowych po to aby ich nie zniszczyc i zabrudzic?

ja juz mam lepszy humor. mam nadzieje, ze zlodziejowi stanie w przelyku moj styropian :D
w soboet mamy zamiar jechac na budowe i moj maz zabije deskami wszystkie otwory i po sprawie.
dostalam druga transze kredytu. frank tak spadl, ze zamiast 75 000 dostalam nieco ponad 71 000 :cry: troche przeraza mnie to jak szybko sie kurczy moj portfel. a tu przed nami wlasciwie bardzo powazne wydatki. dach, okna, brama itd.
ech ale nic nie zastapi widoku rosnacego w zawrotnym tempie domku :D
pozdrawiam

Habier
24-05-2007, 13:33
Habier jak dlugo pracowali u Ciebie ciesle?


Kurcze, nie dam głowy - ale więźba zajęła im chyba 4-5 dni (robili w 3 osoby).
Potem było deskowanie i papa (kolejne 3).




czy slyszeliscie o czyms takim jak szyby tymczasowe? czyli szyby ktore sie zaklada zamiast tych docelowych po to aby ich nie zniszczyc i zabrudzic?


docelowe trzeba dobrze zakleić - ja tak zrobie



dostalam druga transze kredytu. frank tak spadl, ze zamiast 75 000 dostalam nieco ponad 71 000 :cry:


ja drugą dostanę dopiero jak mi dach położą :(

a swoją droga to dlaczego zdecydowaliście się na taki kredyt? (Nordea??)



troche przeraza mnie to jak szybko sie kurczy moj portfel. a tu przed nami wlasciwie bardzo powazne wydatki. dach, okna, brama itd.


ja jestem spłukany :) ale kupiłem już wełnę na poddasze



ech ale nic nie zastapi widoku rosnacego w zawrotnym tempie domku :D
pozdrawiam[/b]

uwież mi - któregoś dnia stanie i nie będzie już dalej róśł - a kasa będzie topniała :)

justynap13
24-05-2007, 14:33
Habier my sie zdecydowalismy na kredyt w BGŻ. od poczatku wiedzielismy ze bedzie to kredyt w CHF. takie juz jest niestety ryzyko przy braniu kredytow w walutach obcych. ale ja sobie bardzo chwale ten bank. jak do tej pory naprawde wszytko idzie super.


ja jestem spłukany ale kupiłem już wełnę na poddasze
a jaka welne kupiles? jakiej firmy i w rolkach czy plytach?

jutro jade zaplacic za okna dachowe.
buziaki

Habier
24-05-2007, 16:15
Habier my sie zdecydowalismy na kredyt w BGŻ.


aha :)

ja mam mBank



od poczatku wiedzielismy ze bedzie to kredyt w CHF. takie juz jest niestety ryzyko przy braniu kredytow w walutach obcych.


ja tez mam franie :-) tyle że dostaje określoną ilość złotówek natomiast moje zaangażowanie we frankach się zmienia (w zalezności od kursu chf/pln na dzień wypłaty transzy)




a jaka welne kupiles? jakiej firmy i w rolkach czy plytach?


kupiłem uni-mate isovera, 20cm, rolki.



jutro jade zaplacic za okna dachowe.
buziaki

przykro mi ;)

buziaki

Habier
24-05-2007, 16:22
kurcze, dekarze mieli przyjsc najpozniej w polowie maja. Dzis sie dowiaduje że najwcześniej za 10 dni przyjda. To będzie juz czerwiec!!! A ja do konca czerwca musze pokazac bankowi, ze skończyłem pierwszy etap i wziąć drugą transzę!!!

Elektryk zaraz wchodzi, a ja nie mam kasy zeby mu zaplacic. Hydraulicy wchodzą - a ja nie mam kasy....


ehhh, dupa straszna

justynap13
24-05-2007, 19:13
kurcze, dekarze mieli przyjsc najpozniej w polowie maja. Dzis sie dowiaduje że najwcześniej za 10 dni przyjda.
Elektryk zaraz wchodzi, a ja nie mam kasy zeby mu zaplacic. Hydraulicy wchodzą - a ja nie mam kasy....
strasznie mi przykro Habier :cry:

a ja chcialabym Wam zaprezentowac dzisiejsze poczynania :D humor mi sie odrazu poprawil
http://images21.fotosik.pl/329/670761ba668060c3.jpg (www.fotosik.pl)
wyglada na to, ze jutro skoncza. i kolejna kaska :roll:
pozdrawiam

Saymon
24-05-2007, 19:39
kurcze, dekarze mieli przyjsc najpozniej w polowie maja. Dzis sie dowiaduje że najwcześniej za 10 dni przyjda.
Elektryk zaraz wchodzi, a ja nie mam kasy zeby mu zaplacic. Hydraulicy wchodzą - a ja nie mam kasy....
strasznie mi przykro Habier :cry:

a ja chcialabym Wam zaprezentowac dzisiejsze poczynania :D humor mi sie odrazu poprawil
http://images21.fotosik.pl/329/670761ba668060c3.jpg (www.fotosik.pl)
wyglada na to, ze jutro skoncza. i kolejna kaska :roll:
pozdrawiam

Gratuluję pięknej więźby.
A co do złodzieji to mnie też okradziono z materiałow budowlanych, ale co tam dalej trzeba budować.
U mnie cieśle wchodzą w poniedziałek ... to się będzie działo
Pozdrawiam szystkich
Jakbym wiedział jak wkleić zdjęcie to coś bym wam pokazał ale niestety nie potrafię.

justynap13
24-05-2007, 19:56
Jakbym wiedział jak wkleić zdjęcie to coś bym wam pokazał ale niestety nie potrafię

ja jestem zalogowana na www.fotosik.pl. tam sobie zamieszczam zdjecia i pozniej tutaj wklejam sobie odpowiedni adres i juz jest :D

Saymon
24-05-2007, 20:38
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08a2458f6b47530d.html


adres mi się wkleił ale zdjęcie nie.....
chyba dam sobie na wstrzymanie

Saymon
24-05-2007, 20:41
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08a2458f6b47530d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eb387c65f337c7a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c638f55ab657286.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e49e29a87db11083.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/692a12beafd8cdba.html

jak ktoś ma ochotę obejrzeć to zapraszam bo nadal nie wiem jak dokładnie mam zrobić aby zdjęcie było widoczne na forum.

Szkrab
24-05-2007, 22:39
Saymon, całkiem nieźle sobie radzisz!
Może na początek wystarczy ta metoda:
http://img400.imageshack.us/img400/2416/fotos1sv4.jpg

Po kliknięciu otworzy się nowe okienko. Teraz trzeba wybrać jedną z opcji (proponuję 3):

http://img479.imageshack.us/img479/2436/fotos2lc6.jpg
Po zaznaczeniu trzeba kliknąć klawisze "Ctrl+C".

Teraz wystarczy wkleić w poscie, klawiszami "Ctrl+V":
http://images21.fotosik.pl/329/08a2458f6b47530dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=08a2458f6b47530d)


Próbuj! Przed wysłaniem sprawdzaj na podglądzie. Powodzenia!!!

Saymon
24-05-2007, 22:47
http://images21.fotosik.pl/329/39ec0aeae495bda5.jpg (www.fotosik.pl)

zobaczymy może teraz......... ale i tak dzięki za instrukcje, człowiek całe życie się uczy.

Saymon
24-05-2007, 22:51
http://images20.fotosik.pl/384/3c638f55ab657286.jpg (www.fotosik.pl)

spodobało mi się

http://images20.fotosik.pl/384/692a12beafd8cdba.jpg (www.fotosik.pl)

http://images21.fotosik.pl/329/08a2458f6b47530d.jpg (www.fotosik.pl)

Habier
25-05-2007, 12:36
Hej,

W c77c okna polaciowe sa polaczone w pary (3 pary) - czy mysleliscie zeby je rozdzielic i dac okna np. w sypialniach na 2 połaciach?

My z żona własnie cos takiego wymyslilismy i nie wiem co bedzie :(
I problem kolejny - kolnierze zespolone (3 pary) juz kupione

justynap13
25-05-2007, 18:03
Saymon brawo. widzisz nic trudnego :D widze na zdjeciach, ze tez zrezygnowaliscie z okna tarasowego w gabinecie.


Habier my zostawiamy okna polaciowe tak jak jest w projekcie, czyki trzy kolnierze zespolone i jeden pojedenczy.

dzisiaj ciesle skonczyli prace. teraz czekamy na dachwke 8) [/quote]

Saymon
25-05-2007, 18:29
Saymon brawo. widzisz nic trudnego :D widze na zdjeciach, ze tez zrezygnowaliscie z okna tarasowego w gabinecie.


Habier my zostawiamy okna polaciowe tak jak jest w projekcie, czyki trzy kolnierze zespolone i jeden pojedenczy.

dzisiaj ciesle skonczyli prace. teraz czekamy na dachwke 8) [/quote]

Wiecie tak sobie myślę że z tymi oknami połaciowymi może być drobny problem, bo przy założeniu, że zostaną umiejscowione tam gdzie zrobił to projektant to jak ktoś zadzwoni do bramy wejściowej to niestety trzeba zejść na dół aby zobaczyć kto tam stoi albo trzeba mieć wideofon na górze.
Rozwiązanie z jednym oknem z przodu to może być jakieś rozwiązanie tyle tylko że okno to będzie dość wysoko.

Szkrab
25-05-2007, 21:38
Kochani! O ile nie wysuwaliście kuchni z przodu, ani pomieszczeń z tyłu budynku, to nie ma szans, żeby umieścić na tych połaciach okna.
Tak wygląda ściana z oknem nad frontem domu, po wysunięciu kuchni
http://img67.imageshack.us/img67/2625/sufiton9.jpg
To jest pokój nad garażem i ta sama ściana:
http://img218.imageshack.us/img218/3082/d2qk2.png
A to jest łazienka, przeniesiona na tył domu; wysokości tej ściany nie zmienialiśmy, bo pomieszczenia na dole nie były wysuwane:
http://img218.imageshack.us/img218/8164/d1xn1.png
Na prawej połaci jest zamontowane okno. Między prawą połacią a tą na wprost jak widać jest spora różnica poziomów. Płytki mają wymiar 20x20cm, więc wynosi ona ok 60cm. Po zamontowaniu tam okna będzie widać przez nie tylko niebo. A jak wtedy otworzyć takie okno? :roll:

Habier
26-05-2007, 19:29
Kochani! O ile nie wysuwaliście kuchni z przodu, ani pomieszczeń z tyłu budynku, to nie ma szans, żeby umieścić na tych połaciach okna.


Szkrabie, ja nie kumam :oops: Proszę o jaśniejsze wytłumaczenie

Szkrab
28-05-2007, 07:52
Kochani! O ile nie wysuwaliście kuchni z przodu, ani pomieszczeń z tyłu budynku, to nie ma szans, żeby umieścić na tych połaciach okna.


Szkrabie, ja nie kumam :oops: Proszę o jaśniejsze wytłumaczenieNad bramą garażową możesz dać okno połaciowe, ale nad oknem kuchennym już Ci się to nie uda. Tam przeszkadza ścian kolankowa. Żeby tego dokonać, musiałbyś wylać strop równo z garażem. A to z kolei najlepiej zrobić, przesuwając ścianę frontową kuchni aż do słupa.
identyczna sytuacja jest z tyłu domu. Napisałem "pomieszczeń z tyłu budynku", bo zależnie od zmian, jakie zrobisz wewnątrz, możesz mieć tam sypialnię albo np. tak jak my jeszcze dodatkowo łazienkę.
Teraz żałujemy, że nie wysunęliśmy ściany w sypialni. :cry:

Habier
28-05-2007, 09:38
Nad bramą garażową możesz dać okno połaciowe, ale nad oknem kuchennym już Ci się to nie uda. Tam przeszkadza ścian kolankowa. Żeby tego dokonać, musiałbyś wylać strop równo z garażem. A to z kolei najlepiej zrobić, przesuwając ścianę frontową kuchni aż do słupa.
identyczna sytuacja jest z tyłu domu. Napisałem "pomieszczeń z tyłu budynku", bo zależnie od zmian, jakie zrobisz wewnątrz, możesz mieć tam sypialnię albo np. tak jak my jeszcze dodatkowo łazienkę.
Teraz żałujemy, że nie wysunęliśmy ściany w sypialni. :cry:

hmm... kurcze, czyli wynika z tego, że nad "wysoką scianką kolankową" nie da się wsadzić okna, tak?

Ale dlaczego? Wg mnie tam jest miejce żeby to zrobić (ale mogę się mylić - nie mierzyłem tych wielkości). Potwierdź proszę.

Szkrab
28-05-2007, 10:25
hmm... kurcze, czyli wynika z tego, że nad "wysoką scianką kolankową" nie da się wsadzić okna, tak?

Ale dlaczego? Wg mnie tam jest miejce żeby to zrobić (ale mogę się mylić - nie mierzyłem tych wielkości). Potwierdź proszę. Jeżeli ta ścianka kolankowa będzie miała wysokość do 110 cm od posadzki, to okno możesz montować. Jeżeli więcej- będziesz oglądał chmurki, bo dolna rama okna wyjdzie Ci na wysokości głowy.

Muszę Cię przeprosić i wszystkich, których poprzednich postach wprowadziłem w błąd. Nasza ścianka kolankowa jest podniesiona o jeden pustak+ wieniec na nim.
Naprawdę, nie pamiętałem o tym, pisząc swoje wypociny!
Być może uda się jednak wstawić okno w nieprzerabianym projekcie...
Jeszcze raz przepraszam! :oops:

martkaw1
28-05-2007, 10:30
Witam! Jak tam upał unas- tzn jeszcze w Olsztynie strasznie. Nawet maly woli siedziec w domu. Prace wykończeniowe postepuja w tempie eksresowym, ale to juz zasługa fachowców. Najgorsze jest to że nie ma mnie na miejscu i nie moge z marszu dokonywac poprawek i niestety czasem okazuje sie juz zapozno. Wkleje kilka fotek bo palce kleją się do klawiszy.

kominek wyszedł nam troche duży ale jest z pw i inaczej sie nie dało
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782191847493.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782204347984.jpg
teraz wyglada tak
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814420559807.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814450700585.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814432459100.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814414358915.jpg

To łazienka na dole a właściwie jej fragment
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782210348477.jpg

i górna
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782241549452.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782254449841.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782272450727.jpg

Pod koniec tygodnia planujemy wizję lokalną i mam nadzieję, że to co zobaczę mnie nie zabije bo organizm upałem osłabiony więc wystarczy mały wstrząs i zejście gotowe. Oszczedzajcie siły! bedą potrzebne jeszcze dluuugo. Pozdrawiam.

Habier
28-05-2007, 11:24
hmm... kurcze, czyli wynika z tego, że nad "wysoką scianką kolankową" nie da się wsadzić okna, tak?

Ale dlaczego? Wg mnie tam jest miejce żeby to zrobić (ale mogę się mylić - nie mierzyłem tych wielkości). Potwierdź proszę.

Jeżeli ta ścianka kolankowa będzie miała wysokość do 110 cm od posadzki, to okno możesz montować. Jeżeli więcej- będziesz oglądał chmurki, bo dolna rama okna wyjdzie Ci na wysokości głowy.


czyli tylko w tym jest problem? ja generalnie nie muszę wyglądać za okno :)

Najważniejsze są walory oświetleniowe, które dają te okna. Czy warto dawać po jednym oknie na dwóch prostopadłych do siebie połaciach, czy dwa okna na jednej połaci. Co będzie lepiej oświetlało pokój??



Muszę Cię przeprosić i wszystkich, których poprzednich postach wprowadziłem w błąd. Nasza ścianka kolankowa jest podniesiona o jeden pustak+ wieniec na nim.
Naprawdę, nie pamiętałem o tym, pisząc swoje wypociny!
Być może uda się jednak wstawić okno w nieprzerabianym projekcie...
Jeszcze raz przepraszam! :oops:

ojoj, nie przepraszaj. Nie wprowadziłeś nikogo w błąd. Jesteśmy tu po to aby robić burzę mózgów. Im więcej różnych opini/przypadkó tym lepiej.

Szkrab
28-05-2007, 12:45
martkaw1

Pięknie!!!

G R A T U L A C J E!!!

justynap13
28-05-2007, 12:50
Witajcie Zreczniaki!!

wiezba zrobiona :D

sluchajcie czy Wy impregnowaliscie te czesci wiezby gdzie ciesla docinal przy montazu?

pozdrawiam

Habier
28-05-2007, 15:23
Prace wykończeniowe postepuja w tempie eksresowym


No - już za chwile będziecie się wprowadzac :) na kiedy macie plan?
Ślicznie to wszystko macie porobione


martkaw1 Mam prośbę - czy mogłabys wrzucić zdjęcia poddasza? Szczególnie interesuje mnie rozkład światła w sypialniach na poddaszu, które dają okna połaciowe. Będę bardzo wdzięczny.

szwd77
28-05-2007, 19:23
Musieliśmy dowieźć troszkę ziemi ponieważ nasza działeczka ma mały spad ;-)
http://albumik.pl/albumy/c77c/humus/817173206290.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/humus/817344509122.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/humus/817321109534.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/humus/817305208341.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/humus/817184606385.jpg

A co najważniejsze zgodnie z umową dekarze wchodzą w przyszłą środę !!!
Ścianki działowe u góry postanowiliśmy wykonać w suchej zabudowie ;-)

BUDOWAĆ BUDOWAĆ BUDOWAĆ !!!!!!!!!!!!!

Walaciki
29-05-2007, 18:58
marta super postepy, czekamy na zdjecia z wizji :D , o zaawansowaniu szkraba nie wspomnę bo tam to juz widac finish

u nas działka prawie ogrodzona - brakuje frontu (ale z tym sie jeszcze wstrzymamy), wylane też sa ławy fundamentowe,teraz trwa przerwa technologiczna

pzdr

justynap13
30-05-2007, 07:21
czy nikt nie widzial mojego pytania?? :(

u nas muruja dzisiaj komony. ciezko bylo dostac klinkier ale w koncu znalezlismy.

gratuluje wszystkim postepow :D

Habier
30-05-2007, 10:20
Witajcie Zreczniaki!!

wiezba zrobiona :D

sluchajcie czy Wy impregnowaliscie te czesci wiezby gdzie ciesla docinal przy montazu?

pozdrawiam



czy nikt nie widzial mojego pytania??


hejka,

przepraszam - przeoczyłem :(
ja nic nie robilem z więźbą. sam na 100% nie wiem czy moja więźba została dobrze zaimpregnowana (i czy wogóle została) więc sobie odpuściłem.

Będzie dobrze :)

Habier
30-05-2007, 13:29
to i ja troszke pomarudzę :)





hmm... kurcze, czyli wynika z tego, że nad "wysoką scianką kolankową" nie da się wsadzić okna, tak?

Ale dlaczego? Wg mnie tam jest miejce żeby to zrobić (ale mogę się mylić - nie mierzyłem tych wielkości). Potwierdź proszę.

Jeżeli ta ścianka kolankowa będzie miała wysokość do 110 cm od posadzki, to okno możesz montować. Jeżeli więcej- będziesz oglądał chmurki, bo dolna rama okna wyjdzie Ci na wysokości głowy.


czyli tylko w tym jest problem? ja generalnie nie muszę wyglądać za okno :)

Najważniejsze są walory oświetleniowe, które dają te okna. Czy warto dawać po jednym oknie na dwóch prostopadłych do siebie połaciach, czy dwa okna na jednej połaci. Co będzie lepiej oświetlało pokój??




Doradzcie coś proszę!!!

Szkrab
30-05-2007, 15:00
Kochani!!!

Szanujmy swój czas!
Zbyt duże zdjęcia umieszczane na forum skutecznie opóźniają a nawet blokują otwieranie kolejnych stron.

Litości!!! :lol:

Proszę, zmniejszajcie je do rozsądnych rozmiarów przed wystawieniem na forum.

Habier
30-05-2007, 15:50
Kochani!!!

Szanujmy swój czas!
Zbyt duże zdjęcia umieszczane na forum skutecznie opóźniają a nawet blokują otwieranie kolejnych stron.

Litości!!! :lol:

Proszę, zmniejszajcie je do rozsądnych rozmiarów przed wystawieniem na forum.

no racja - troche za dużo tego się zrobiło tutaj tego

martkaw1 i szwd77: zmniejszcie proszę Wasze zdjęcia albo zostawcie linki do nich :)

swoją drogą więcej ostatnio u nas jest zdjęć niż textów/dyskusji na temat c77

Szkrab: ja u Was wygląda oświetlenie poddasza przez okna połaciowe?

Szkrab
31-05-2007, 07:11
Szkrab: ja u Was wygląda oświetlenie poddasza przez okna połaciowe?http://img140.imageshack.us/img140/9244/poddaszezy0.jpg
Nasz dom jest ustawiony frontem do południa. W pokojach jest widno i przyjemnie.

Habier
31-05-2007, 08:03
Szkrab: ja u Was wygląda oświetlenie poddasza przez okna połaciowe?http://img140.imageshack.us/img140/9244/poddaszezy0.jpg
Nasz dom jest ustawiony frontem do południa. W pokojach jest widno i przyjemnie.

:)


okna są 78X140?

W pokoju nr 3 masz 2 okna na jednej połaci a w pokoju nr 4 masz po jednym oknie na każdej połaci, prawda? Czy w związku z tym widzisz różnicę jeśli chodzi o oświetlenie tych pomieszczen? Która opcja jest lepsza?

Walaciki
31-05-2007, 09:35
W pokoju nr 3 masz 2 okna na jednej połaci a w pokoju nr 4 masz po jednym oknie na każdej połaci, prawda? Czy w związku z tym widzisz różnicę jeśli chodzi o oświetlenie tych pomieszczen? Która opcja jest lepsza?

wydaje mi sie ,ze z 2 oknami bedzie duzo jasniej, my zamierzamy dac w lazience jedno okno wiecej, tak jak to widac na zdjeciach u martkaw1

Pzdr

Szkrab
31-05-2007, 09:37
okna są 78X140? tak

W pokoju nr 3 masz 2 okna na jednej połaci a w pokoju nr 4 masz po jednym oknie na każdej połaci, prawda? Czy w związku z tym widzisz różnicę jeśli chodzi o oświetlenie tych pomieszczen? Która opcja jest lepsza? Wcześniej zapomniałem dodać, że "dół" rysunku, to południe.
W [4] obawialiśmy się, że dwa okna na zachodniej połaci nie doświetlą tego pokoju. Teraz już rano zaczyna zaglądać do tego pokoju słońce.
Na wcześniejszym zdjęciu (skosy niebieskie) widać, że kąt po prawej stronie jest wyraźnie ciemniejszy. Tak planowaliśmy, bo w tym miejscu będzie stało łóżko.

W [3] nie było innej możliwości. Jednak pokój wcale nie wydaje się ani ponury ani gorzej doświetlony.

Celowo w obu przypadkach rozsunęliśmy okna od siebie, aby lepiej doświetlić pokoje. Wcześniej czytaliśmy, że takie rozwiązanie zapewni lepszy rozkład światła. Jesteśmy zadowoleni.

Habier
31-05-2007, 10:29
W pokoju nr 3 masz 2 okna na jednej połaci a w pokoju nr 4 masz po jednym oknie na każdej połaci, prawda? Czy w związku z tym widzisz różnicę jeśli chodzi o oświetlenie tych pomieszczen? Która opcja jest lepsza?

wydaje mi sie ,ze z 2 oknami bedzie duzo jasniej,


ale pytanie jest czy okna na tej samej połaci czy na 2 polaciach



my zamierzamy dac w lazience jedno okno wiecej, tak jak to widac na zdjeciach u martkaw1


zwróć uwagę na rozstaw krokwi w łazience - niech ciesle od razy zrobia tam miejsce na to okno

Habier
01-06-2007, 08:25
Hej Miśki od C77

a szczegolnie od c77c :(

jest problem

byłem wczoraj u projektanta przyłącza gazowego i pani powiedziała mi, że piec gazowy musi byc postawiony w odleglosci przynajmniej 50cm od okien i drzwi. U nas w projekcie jest piec bezposrednio przy drzwiach.

A jak ktos jeszcze obrocil komin o 90 stopni i chcial piec we wnęce sobie zrobić (tak jak ja) to ma przej...bane bo tam sie nie da - przynajmniej w Pruszkowie (ale to pewnie wszedzie tak jest) - takie sa przepisy.

No i jest klops - totalny.

Walaciki
01-06-2007, 08:52
Hej Miśki od C77

a szczegolnie od c77c :(

jest problem

byłem wczoraj u projektanta przyłącza gazowego i pani powiedziała mi, że piec gazowy musi byc postawiony w odleglosci przynajmniej 50cm od okien i drzwi. U nas w projekcie jest piec bezposrednio przy drzwiach.

A jak ktos jeszcze obrocil komin o 90 stopni i chcial piec we wnęce sobie zrobić (tak jak ja) to ma przej...bane bo tam sie nie da - przynajmniej w Pruszkowie (ale to pewnie wszedzie tak jest) - takie sa przepisy.

No i jest klops - totalny.

hej,

my juz mamy projekt przylacza gazowego (zreszta wczoraj sie podlaczylismy do gazu :lol: ), wewnatrz, poza likwidacja kuchni gazowej, nic nie zmienialismy, kotlownia bez zmian, i w gazowni Żyrardow projekt przeszedl

Pzdr

Habier
01-06-2007, 09:17
Hej Miśki od C77

a szczegolnie od c77c :(

jest problem

byłem wczoraj u projektanta przyłącza gazowego i pani powiedziała mi, że piec gazowy musi byc postawiony w odleglosci przynajmniej 50cm od okien i drzwi. U nas w projekcie jest piec bezposrednio przy drzwiach.
No i jest klops - totalny.

hej,

my juz mamy projekt przylacza gazowego (zreszta wczoraj sie podlaczylismy do gazu :lol: ), wewnatrz, poza likwidacja kuchni gazowej, nic nie zmienialismy, kotlownia bez zmian, i w gazowni Żyrardow projekt przeszedl

Pzdr

czyli macie piec zaraz bezpośrednio przy wejsciu do kotłowni z garażu?

Walaciki
01-06-2007, 21:01
czyli macie piec zaraz bezpośrednio przy wejsciu do kotłowni z garażu?

tak jest w projekcie, ale moze upewnij sie czy te 50 cm dotyczy pieca czy zaworu gazowego?, bo zawór na projekcie instalacji z Muratora, zachowuje tą przepisowa odleglosc

pzdr

wasyl1
03-06-2007, 20:33
Witam! Jak tam upał unas- tzn jeszcze w Olsztynie strasznie. Nawet maly woli siedziec w domu. Prace wykończeniowe postepuja w tempie eksresowym, ale to juz zasługa fachowców. Najgorsze jest to że nie ma mnie na miejscu i nie moge z marszu dokonywac poprawek i niestety czasem okazuje sie juz zapozno. Wkleje kilka fotek bo palce kleją się do klawiszy.

kominek wyszedł nam troche duży ale jest z pw i inaczej sie nie dało
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782191847493.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782204347984.jpg
teraz wyglada tak
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814420559807.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814450700585.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814432459100.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/814414358915.jpg

To łazienka na dole a właściwie jej fragment
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782210348477.jpg

i górna
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782241549452.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782254449841.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/lazienki/782272450727.jpg

Pod koniec tygodnia planujemy wizję lokalną i mam nadzieję, że to co zobaczę mnie nie zabije bo organizm upałem osłabiony więc wystarczy mały wstrząs i zejście gotowe. Oszczedzajcie siły! bedą potrzebne jeszcze dluuugo. Pozdrawiam.

Martkaw1! Gdzie kupowałaś płytki na dolna łazienkę? Są super! My też takie chcemy!

Habier
05-06-2007, 15:32
ale jestem zły - moi dekarze mieli byc u mnie na dach w połowie maja. dzis dzwoni do mnie i mowi ze przyjdą 11 czerwca!!!

Walaciki
06-06-2007, 09:54
hej,
wklejam link do zdjec z ostatnimi pracami: lawy,gaz,GWC
zdjecia (http://www.2bw.lap.pl/photos/index.html?contentFile=Building/Building_2007_06_02/index.html)

Pzdr

Walaciki
06-06-2007, 10:12
ale jestem zły - moi dekarze mieli byc u mnie na dach w połowie maja. dzis dzwoni do mnie i mowi ze przyjdą 11 czerwca!!!
a u nas przerwa technologiczna przedluza sie o kolejny tydzien :( ,nie wiem kiedy przyjda,
tacy juz sa Ci budowlancy, nieslowni i nieterminowi :evil:

Walaciki
06-06-2007, 10:50
he,he,zaraz czkawki dostane,

rozmawiałam z hurtownia, jak teraz zamowi sie dachowke w Euronicie, to termin realzacji jest na 2008 rok- bez gwarancji ceny, z ceramiczna jest podobnie ,jedyna dostepna w rozsadnych terminach to blachodachowka

a jak jest u Was?

martkaw1
07-06-2007, 13:54
Witajcie. U nas inspekcja wypadła na 90% pomyślnie, ale i tak jak na budowanie na odległośc to myślę, że super. W następnym tygodniu bedziemy montowac schody ażurowe więc bedziecie mogli sie przekonac jak to wygląda.
Wasyl1 całe wyposażenie do łazienek kupowaliśmy w hurtowni JORAPOL w płońsku. Dolna łazienka jest w glazurze jakiejs hiszpańskiej firmy której nazwy nie pamietam, ale jak sprawdze to napiszę i myśle że wszędzie Ci sprowadzą. Cena nie była wysoka. Pozdrawiam/

megasmok
08-06-2007, 15:13
he,he,zaraz czkawki dostane,

rozmawiałam z hurtownia, jak teraz zamowi sie dachowke w Euronicie, to termin realzacji jest na 2008 rok- bez gwarancji ceny, z ceramiczna jest podobnie ,jedyna dostepna w rozsadnych terminach to blachodachowka

a jak jest u Was?

w łodzkim nie ma takiego wielkiego problemu z dachówką cementową (z ceramiczną terminy są masakrycznie odległe).
Zamawiałam Euronit w maju - realizacja na połowę czerwca (podobno).

NO I MAM WRESZCIE POZWOLENIE NA BUDOWę!!!
sialalalalala :D

zastanawialiście się nad rekupratorem???
ktoś będzie ogrzewał "ekogroszkiem"???
kolektory słoneczne - rozważacie możliwość instalacji???
pozdrawiam

Walaciki
08-06-2007, 16:55
zastanawialiście się nad rekupratorem???
ktoś będzie ogrzewał "ekogroszkiem"???
kolektory słoneczne - rozważacie możliwość instalacji???
pozdrawiam

my bedziemy mieli rekuperator z GWC,
GWC (40 m) wlasnie zakopali nam Panowie z www.rekuperatory.pl :D

Habier
11-06-2007, 08:57
wreszcie przyszli do mnie dekarze :)

justynap13
11-06-2007, 09:55
no Habier to gratuluje. jestesmy na tym samym etapie :D u mnie tez od dzisiaj sa dekarze :D wspolczuje im bo taki skwar.

Habier
11-06-2007, 15:22
no Habier to gratuluje. jestesmy na tym samym etapie :D u mnie tez od dzisiaj sa dekarze :D wspolczuje im bo taki skwar.

dobrze, że nie jest to ta sama ekipa :)
oni sa przyzwyczajeni do słońca - w deszczu raczej im sie nie chce robic :)

Ola i Jacek
12-06-2007, 22:08
zastanawialiście się nad rekupratorem???
ktoś będzie ogrzewał "ekogroszkiem"???
kolektory słoneczne - rozważacie możliwość instalacji???
pozdrawiam

my bedziemy mieli rekuperator z GWC,
GWC (40 m) wlasnie zakopali nam Panowie z www.rekuperatory.pl :D

Hej Walaciki!
Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota :roll: .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.
Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!
Pozdrawiam
Jacek

Walaciki
13-06-2007, 12:28
Hej Walaciki!
Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota :roll: .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.
Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!
Pozdrawiam
Jacek

calkowity koszt prawie 23 tys pln, w tym GWC 6,3 tys, pozostala kwota w duzej mierze zalezy od centali na ktora sie zdecydujecie,
koszt na poczatek, znaczny, ale za to masz w domu swietna wentylacje i zaoszczedzasz sporo na ogrzewaniu dzieki odzyskowi ciepla ;-)

Pzdr

Ola i Jacek
13-06-2007, 23:06
Hej Walaciki!
Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota :roll: .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.
Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!
Pozdrawiam
Jacek

calkowity koszt prawie 23 tys pln, w tym GWC 6,3 tys, pozostala kwota w duzej mierze zalezy od centali na ktora sie zdecydujecie,
koszt na poczatek, znaczny, ale za to masz w domu swietna wentylacje i zaoszczedzasz sporo na ogrzewaniu dzieki odzyskowi ciepla ;-)

Pzdr

Witam
Masz rację ale chyba sobie to odpuszczę. Może w następnym domu ??? :wink:

Szkrab
14-06-2007, 07:44
GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75065&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=gwc)

Habier
14-06-2007, 10:36
Witajcie,

nie bylo mnie 2 dni w domu i nie moglem wszystkiego kontrolowac, ale...

Mam już jedną połać w dachówie i jedno okno połaciowe :)
Dziś chłopaki walczą dalej :) będzie okno w łazience :)

a jak u Was budowa?

Habier
15-06-2007, 12:04
Witajcie,

a jak u Was budowa?

hej miśki, budujecie??

justynap13
15-06-2007, 12:47
hej Habier i reszta Zreczniakow

to chyba przez ten upal sie nikomu nie chce pisac. nie lubie takiego goraca.
u mnie jak narazie to tylko dach olacony. dekarze na dwa dni uciekli na inna budowe. ale i tak to pieknie juz wyglada. co do okien to bede je miala zalozone najpozniej jak sie da zeby czasem nikogo raczki nie swierzbily. ale po tym jak mi styropian ukradli to straz sasiedzka dziala :D
Habier a mozesz mi zdradzic ile za robocizne dekarze Twoi biora?
moi 30 zl/m2 plus 200zl za okno, ale policza tylko 6 okien bo siodme jako wlaz niby i bedzie za darmo :lol: acha no i wlasnie nie wiem czy dodatkowo za rynny wezma. wlasnie przedwczoraj kupilismy rynny tytanowo-cynkowe.
no i murarze walcza dalej z dzialowkami.
w sobote mamy zamiar z mezem pojezdzic i poszukac drzwi zewnetrzych. niedlugo juz powinny byc okna i brama wiec by sie przydalo calkiem domek zamknac.
pozdrawiam

Habier
15-06-2007, 12:58
hej Habier i reszta Zreczniakow

to chyba przez ten upal sie nikomu nie chce pisac.


no - to jest problem :)


Habier a mozesz mi zdradzic ile za robocizne dekarze Twoi biora?

ja zaplace ok 10000 z oknami i rynnami

Walaciki
15-06-2007, 14:43
u nas dachowka (Euronit -niemiecki bo polskiego brak,Braasa tez brak),okna (Fakro bez zawiewnikow), rynny (Bryza) zamowione, oczywiscie koszt bedzie kilka tys wyzszy niz zakladalismy na jesieni... :(
na budowie fundamenty z bloczkow prawie skonczone, ale ekipa znowu zrobila sobie przerwe :( , mam nadzieje,ze wroca w poniedzialek

Pzdr

szwd77
15-06-2007, 21:06
No i sobie poczekam na dach :(
Mieli dekarze i cieśle wejść w czwartek ale mają opóźnienie i będą w przyszły piątek
To pierwsze opóźnienie więc może nie jest aż tak źle
Miłego budowania wszytskim ;) :)

justynap13
18-06-2007, 19:43
sluchajcie Zreczniaki!
dostalam oferte od elektryka. za robocizne wezmie 2000. czy to duzo??jak u Was wyszlo?
u mnie narazie przestuj z dekarzami rowniez. murarze robia scianki dzialowe u gory. rany jakie piekne, wielkie pomieszczonka bedziemy miec :D a ta lazienka...fiu, fiu. bardzo mi sie to wszystko podoba.
przyszly juz nasze okna.
mam do Was drugie pytanie. brame mamy wisniowskiego. czy Wy brame zakladacie przed podloga w garazu, czy kiedy?? nie wiemy jak to rozwiazac. i przeciez ten stelaz na sufit przyjdzie a tynkow tez jeszcze nie, no bo elektryki nie ma. no i w kolko Macieju...

Habier
19-06-2007, 08:55
sluchajcie Zreczniaki!
dostalam oferte od elektryka. za robocizne wezmie 2000. czy to duzo??jak u Was wyszlo?


Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? :) robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.
Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

Dowiedz się czy w cenie jest też:
- instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)
- późniejsza instalacja osprzętu
- instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)
itp..




u mnie narazie przestuj z dekarzami rowniez. murarze robia scianki dzialowe u gory. rany jakie piekne, wielkie pomieszczonka bedziemy miec :D a ta lazienka...fiu, fiu. bardzo mi sie to wszystko podoba.


fajne są :) mi też sie podobają



przyszly juz nasze okna.


jakie?




mam do Was drugie pytanie. brame mamy wisniowskiego. czy Wy brame zakladacie przed podloga w garazu, czy kiedy?? nie wiemy jak to rozwiazac. i przeciez ten stelaz na sufit przyjdzie a tynkow tez jeszcze nie, no bo elektryki nie ma. no i w kolko Macieju...

Niestety z tym zawsze bedzie problem :( ja pewnie brame - tak jak i okna zamontuję przed wylewkami ale bramę już po tynkach.
Ciężka sprawa - mamy ten sam problem. Bo człowiek chciałby jak najszybciej zamknąc budynek :)
Jeszcze tak sobie myślę, że temat tynków w garażu (przynajmniej sufitu) można załatwić płytami G-K. Co o tym myslicie?

justynap13
19-06-2007, 11:16
Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.
Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

Dowiedz się czy w cenie jest też:
- instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)
- późniejsza instalacja osprzętu
- instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)
itp..

w cenie jest to wszystko co wymieniles. dokladnie cala elektryka, raczej bez wiekszych zmian. jest to nasz znajomy wiec wychodzi na to ze jak bedziemy chcieli tak nam zrobi i to wszystko za 2000.

okna przyszly te na parter. zamowilismy pcv w kolorze- orzech i do tego rolety.

co do tych plyt b-k w garazu musze to przemyslec. okna na pewno przed wylewkami zamontujemy. najwyzej brame sie dechami zabije porzadnie. jak tylko okna bede ruszamy z instalacjami. w sobote jestesmy umowieni z facetem od co. przy okzaji hydraulike robie wiec dobrze sie sklada. jak ja nie lubie szukac ekip. nasi murarze sa tak dobrzy ale niestety maja kolejna robote :cry:

Habier
19-06-2007, 11:53
Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.
Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

Dowiedz się czy w cenie jest też:
- instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)
- późniejsza instalacja osprzętu
- instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)
itp..

w cenie jest to wszystko co wymieniles. dokladnie cala elektryka, raczej bez wiekszych zmian. jest to nasz znajomy wiec wychodzi na to ze jak bedziemy chcieli tak nam zrobi i to wszystko za 2000.

ale to sama robcizna czy z kabelkami? jesli wszystko to super tanio :)

justynap13
19-06-2007, 12:15
niestety sama robocizna. kabelkow juz troche wczesniej zakupilismy. troche bezpiecznikow i takich tam.

Saymon
19-06-2007, 16:52
niestety sama robocizna. kabelkow juz troche wczesniej zakupilismy. troche bezpiecznikow i takich tam.

Witajcie.
Ja za pracę elektryka zapłacę 2500 zł i wchodzi w to wszystko co sobie wymyślę plus oczywiście materiał.
Będę montował bramę hormana z napędem elektrycznym w kolorze złoty dąb za 6000 zł przed wylaniem podłogi ale oczywiście tą ścianę jedną czeba wytynkować bo później to będzie po ptokach.
pozdrawiam.

kasia i boguś
21-06-2007, 20:31
Witam wszystkich zręczniaków :D

Mam dla was myślę że dobrą informację :D chciałbym zaproponowac dla tych którzy buduja zręcznego małą promocję. Mam w posiadaniu trochę wełny firmy Rockwool na docieplenie poddasza oraz wełny elewacyjnej, kto bedzię zainteresowany zakupem to zapraszam mogę dostarczyć wełnę w każde miejsce Polski za darmo !!!! oczywiście pod warunkiem że będzie to ilość 40m3. Dla zręcznych specjalne rabaty :D :D .Na lipiec mam przyznany całkiem spory MIG (minimalna ilość gwarantowana) przez firmę Rockwool. więc DO BOJU RODACY, kto pierwszy ten lepszy....

Pozdrawiam
Boguś

Habier
21-06-2007, 21:20
Witam wszystkich zręczniaków :D

Mam dla was myślę że dobrą informację :D chciałbym zaproponowac dla tych którzy buduja zręcznego małą promocję. Mam w posiadaniu trochę wełny firmy Rockwool na docieplenie poddasza oraz wełny elewacyjnej, kto bedzię zainteresowany zakupem to zapraszam mogę dostarczyć wełnę w każde miejsce Polski za darmo !!!! oczywiście pod warunkiem że będzie to ilość 40m3. Dla zręcznych specjalne rabaty :D :D .Na lipiec mam przyznany całkiem spory MIG (minimalna ilość gwarantowana) przez firmę Rockwool. więc DO BOJU RODACY, kto pierwszy ten lepszy....

Pozdrawiam
Boguś

Czyli trzeba zamówic przynajmniej 200m2 wełny grubosci 20cm.

Na nasze dachy potrzeba ok 150m2 wełny. Przy założeniu, że warstwa bedzie 20cm, to wychodzi 30m3. Ja niestety bardzo dziękuję.
Ciekawy jestem jednak jaką cenę proponujesz.

Habier
21-06-2007, 21:23
aha, jeszcze jedno :)

http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/min_943403415815.jpg

link do duzego zdjęcia
http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/943403415815.jpg

Walaciki
22-06-2007, 08:45
aha, jeszcze jedno :)

http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/min_943403415815.jpg

link do duzego zdjęcia
http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/943403415815.jpg

ale ten nasz domek jest elegancki :D :D

Walaciki
22-06-2007, 09:45
Witam wszystkich zręczniaków :D

Mam dla was myślę że dobrą informację :D chciałbym zaproponowac dla tych którzy buduja zręcznego małą promocję. Mam w posiadaniu trochę wełny firmy Rockwool na docieplenie poddasza oraz wełny elewacyjnej, kto bedzię zainteresowany zakupem to zapraszam mogę dostarczyć wełnę w każde miejsce Polski za darmo !!!! oczywiście pod warunkiem że będzie to ilość 40m3. Dla zręcznych specjalne rabaty :D :D .Na lipiec mam przyznany całkiem spory MIG (minimalna ilość gwarantowana) przez firmę Rockwool. więc DO BOJU RODACY, kto pierwszy ten lepszy....

Pozdrawiam
Boguś

no wlasnie po ile ta welna :D

Szkrab
22-06-2007, 11:13
Habier, widzę że jednak dałeś okno z przodu. Nie wyszło za wysoko?

kasia i boguś
22-06-2007, 22:09
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na moja stronę www.pwbudmet.pl tam znajdziecie po lewej stronie izolacje potrzebne do ocieplenia poddasza:
1.Rockmin
50mm. - 9zł/m2/brutto
100mm. - 17zł/m2/brutto
150mm. - 24.50zł/m2/brutto
200mm. - 34zł/m2/brutto
2.Superrock
50mm. - 10zł/m2/brutto
100mm. - 19zł/m2/brutto
150mm. - 28zł/m2/brutto
200mm. - 39zł/m2/brutto
3.Megarock
100mm. - 17zł/m2/brutto
150mm. - 24.50zł/m2/brutto
200mm. - 34zł/m2/brutto
4.Domrock
100mm. - 15.50zł/m2/brutto
150mm. - 22.50zł/m2/brutto
200mm. - 31zł/m2/brutto

Jest jeszcze wełna elewacyjna, ale to już dla bardziej wtajemniczonych. Osobiście polecam Megarocka oraz Superrokca mają najlepsze wspłóczynniki.

Walaciki
25-06-2007, 09:08
hej,

Walacikom udalo sie wynurzyc ponad poziom gruntu
sciany (http://www.2bw.lap.pl/photos/index.html?contentFile=Building/Building_2007_06_23_Sciany_parteru/index.html)
:D :D

justynap13
25-06-2007, 13:02
Walaciki gratuluje!!!no i czyz nie jest to ekscytujace?? :lol:
u mnie dzisiaj dekarze dachowke zaczeli klasc :D jupi

Walaciki
25-06-2007, 13:15
Walaciki gratuluje!!!no i czyz nie jest to ekscytujace?? :lol:
u mnie dzisiaj dekarze dachowke zaczeli klasc :D jupi
Justyna,
dopiero zauwazylam 2-gi suwaczek :D :D :D
GRATULACJE!!!!

szwd77
25-06-2007, 17:43
No i zaczęło się ;d
Szkoda tylko, że z miesięcznym opóźnieniem :x
Mam nadzieję, ze teraz jakoś poleci po firma z oknami i bramą już czekają na swoja kolej :)

A tu kilka zdjątek
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964961938501.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964972838498.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964985338990.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964991339482.jpg

[/img]

Walaciki
25-06-2007, 20:04
No i zaczęło się ;d
Szkoda tylko, że z miesięcznym opóźnieniem :x
Mam nadzieję, ze teraz jakoś poleci po firma z oknami i bramą już czekają na swoja kolej :)

A tu kilka zdjątek
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964961938501.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964972838498.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964985338990.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/964991339482.jpg

[/img]
hej,
szwd77, mamy pytanie dot. kominow, tez bedziemy stawiac schiedla i zastanawiamy sie nad wykonczeniem czesci ponad dachem, jakie rozwiazanie zastosowales u siebie?na zdjeciach nie widac dokladnie....

dzieki
BW

szwd77
25-06-2007, 20:45
My postanowiliśmy okleić kominy styropianem 5cm
Obróbki kominów znajdować się będą pod styropianem co dodatkowo wyeliminuje możliwość zaciekania wody :D
Na styropian siatka z klejem i puc w kolorze elewacji domu lub w kolorze dachówki. Wychodzi to wszystko na około 350 zł łącznie z obróbką i kratkami wentylacyjnymi które mocowane są na zasadzie sprężyn (obie się ściskają do siebie) :D
Kusi mnie jeszcze zamontowanie dodatkowego wyciągu wiatrowego na kominie kominkowym firmy Dospel (koszt to około 250zł) bo nasze kominy są niskimi kominami więc mały wspomagacz chyba będzie mile widziany :D

Pozdrowionka i miłego budowania :D:D:D:D:D

Habier
26-06-2007, 10:01
justynap13 GRATULACJE !!!

"Walczycie" na wszystkich frontach :)

Walaciki, szwd77 gratuluje postepow :)

Habier
26-06-2007, 10:03
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na moja stronę www.pwbudmet.pl tam znajdziecie po lewej stronie izolacje potrzebne do ocieplenia poddasza:
1.Rockmin
200mm. - 34zł/m2/brutto
2.Superrock
200mm. - 39zł/m2/brutto
3.Megarock
200mm. - 34zł/m2/brutto
4.Domrock
200mm. - 31zł/m2/brutto

Jest jeszcze wełna elewacyjna, ale to już dla bardziej wtajemniczonych. Osobiście polecam Megarocka oraz Superrokca mają najlepsze wspłóczynniki.

Ktorą z Twoich propozycji mozna porownac do Uni-Maty Isovera?

kasia i boguś
26-06-2007, 16:06
Ktorą z Twoich propozycji mozna porownac do Uni-Maty Isovera?


Witam

Uni-mata ma taki sam współczynnik przewodzenia ciepła jak Megarock 0.039W/mk Jest to na dzień dzisiejszy jeden z lepszych wspóczynników. Najlepszy jest Toprorck 0.035W/mk im niższy współczynnik tym lepiej.

Pozdrawiam
Boguś

szwd77
27-06-2007, 13:31
A prace zaczynają nabiera tempa :D

http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/970802628692.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/970813428490.jpg

Mam jeszcze małe pytanko, czy możecie mi powiedzie ile zużyliście suporeksu 12x24x59 na ścianki działowe ??
Proszę o pilną odpowiedź :D

Rom
28-06-2007, 12:51
o KURCZE :D :D :D
Długo mnie nie było a tu się tak wątek rozwinął.
Niedługo będę miał w domu internet to mam nadzieję że zawitam tu na stałe.
Pozdrawiam wszystkich Zręczniaków!!!

kasia i boguś
28-06-2007, 13:28
Rom,
Nie było Cię a teraz wracasz ale nie sam.
Gratulujemy, przedstaw nam tą Ślicznotkę (chyba dobrze pamiętam, że miała być córcia).

Rom
28-06-2007, 14:27
Przedstawiam Wam małą MArtę :D :D
Jest z nami od poniedziałku od 12:48 :D
Waży 3560g i mierzy 54cm :D :D
http://img183.imageshack.us/img183/1443/0092zv3.jpg

Szkrab
28-06-2007, 20:29
Romie, wczoraj w domu wpominaliśmy, że dawno nie odzywałeś się na forum. A Ty dzisiaj zgłaszasz się z taaaaaaaaką wiadomością!
Bardzo się cieszymy i gratulujemy słodziutkiego maleństwa.
Szkrab z rodzinką.

justynap13
29-06-2007, 09:52
Justyna,
dopiero zauwazylam 2-gi suwaczek :D :D :D
GRATULACJE!!!!

ach bo go dopiero co zamontowalam :oops: dziekuje bardzo :D

justynap13
29-06-2007, 09:57
Habier oj walczymy walczymy :D
Rom serdeczne gratulacje.
Szwd77 pieknie Wam idzie.

no a nam wczoraj skonczyli klasc dachowke. okna dachowe jeszcze nie zalozone. dopiero jak zamkniemy caly budynek to nam zaloza. no i tu problem znowu. okna na parter czekaja a drzwi zewnetrznych nie ma, mimo ze powinny juz byc :evil: zawsze cos.
jutro umowieni jestemy z panem od CO i hydrauliki i poda nam ostateczna cene. jakos to wszystko idzie ladnie ale juz bym chciala zamknac nasz domek. w najgorszym wypadku wstawie jakies stare drzwi i tyle. a co tam.
pozdrawiam i milego budowania zycze :D

Rom
02-07-2007, 19:33
Dzięki Szkrabie i justynap13.
Za dwa tygodnie będę miał podłaczony internet w domu to zawitam na stałe :D

Habier
03-07-2007, 09:21
Habier, widzę że jednak dałeś okno z przodu. Nie wyszło za wysoko?

Hej, sorki ze dopiero teraz odpisuje.

Dolna krawedz okna jest na wys ok 140 cm (gotowej podłogi) Teraz jest na wys 150 cm :)

Długo się zastanawialiśmy nad polozeniem tych okien - jest OK.

Walaciki
03-07-2007, 20:31
Szkrab: ja u Was wygląda oświetlenie poddasza przez okna połaciowe?http://img140.imageshack.us/img140/9244/poddaszezy0.jpg
Nasz dom jest ustawiony frontem do południa. W pokojach jest widno i przyjemnie.
hej wszystkim,
pozwole sobie powrócić do tematu okien połaciowych, jak będzie lepiej:
- 2 okna w połaci południowej?
- po jednym w połaci południowej i zachodniej lub wschodniej??

na jakiej wysokości robicie dolna krawędź okna?

dzieki,
BW

Habier
04-07-2007, 09:12
Szkrab: ja u Was wygląda oświetlenie poddasza przez okna połaciowe?
Nasz dom jest ustawiony frontem do południa. W pokojach jest widno i przyjemnie.
hej wszystkim,
pozwole sobie powrócić do tematu okien połaciowych, jak będzie lepiej:
- 2 okna w połaci południowej?
- po jednym w połaci południowej i zachodniej lub wschodniej??

na jakiej wysokości robicie dolna krawędź okna?

dzieki,
BW

ja mam okna od wschodu (łazienka, i jedna sypialnia) i od zachodu (sypialnie)
no i jedno okno od polnocy (ktore dodalismy) w "pomieszczeniu gospodarczym/pralni" obok łazienki.

okna mamy na wys ok. 140cm docelowej podlogi

szwd77
05-07-2007, 19:46
Dziś prawie skończyli robić dach (z miesięcznym opóźnieniem - ale co tam wazne że na głowę już nie pada :D )
Na kominy położyłem tynk żywiczny - efekt jest super!!!!!

http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach/1009122435360.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach/1009140636645.jpg


Zdjęcia kominów prześlę następnym razem

szwd77
07-07-2007, 17:36
Dziś skończyli dach - HURRRRRA teraz można działać dalej

http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019313121489.jpg

a tu reszta zdjęć lub zapraszam do albumika ;-)
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019302221492.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019335021683.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019355623638.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019365623638.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019375623638.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019385624917.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019395724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019405724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019415724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019425724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019435824416.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019455125197.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019465125197.jpg

Wszystkim życzę miłego,szybkiego budowania i gratuluję wszystkim postępów ;-)

kasia i boguś
11-07-2007, 14:33
Szwd77
Nam się podoba. Jakie okna i kolor elewacji zaplanowałeś do ciemnego dachu?
Bo to ciemny brąż, dobrze widzę.
A co to za dachówka dokładnie?