PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z jakością pustaków



Rdq
26-05-2020, 18:17
Co myślicie o pustakach, które dotarły na moją budowę? Około 40-50% pustaków z 4 losowo rozpakowanych palet wygląda jak na zdjęciach(link do google dysku), pęknięcia pionowe i krzyżowe zewnętrznych ścianek. Trochę obawiam się o ich trwałość i wytrzymałość, czy ten materiał nadaje się do budowy domu? Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Dzięki
https://drive.google.com/open?id=1m93ari30hktty28K7rMI-SIjk-3EFRGZ444540

dez
26-05-2020, 22:32
Pionowe pęknięcia nie stanowią problemu. Poziome już gorzej. Zasadniczo bloczki przeciętne. Zrób reklamę producentowi i podaj nazwę.

Rdq
27-05-2020, 19:29
Na razie nie chciałbym nikomu "reklamy" robić, może mieli gorszy dzień ;) zależy jak wybrną z sytuacji(reklamacja zgłoszona). ogólnie firma ma dobre opinie a że popyt duży to masówa leci na całego, co się wypali schodzi na pniu, nie ważne w jakim stanie jest.

donvitobandito
28-05-2020, 11:49
Na cały duży dom, który budowałem z Porothermu 25 P+W takich może miałem może kilka sztuk.
Chyba, że kupiłeś to jako towar drugiego gatunku. Inaczej jednak zalecałbym wymianę na pełnowartościowy.

Rdq
28-05-2020, 20:20
Tak, nie dam tego w ścianę, nie dość że pustaki są już osłabione przez pory to jeszcze te spękania nie wróżą nic dobrego. Pustaki kupiłem jako pełnowartościowe, nikt mnie nie informował że to wybraki a mają taki obowiązek jeśli juz sprzedają.