PDA

Zobacz pełną wersję : Woda podciekajaca do garazu



ewaem
31-05-2020, 17:51
Witam forumowiczów.
Mam problem z podciekajaca do garazu woda. Pacjent to garaz drewniany osadzony na betonowym fundamencie. Problem pojawia się podczas ulewnych , zacinajacych deszczów. Garaż ma bramę segmentowa z uszczelka, brama osadzona trochę wyżej niż posadzka, tak aby można było położyć płytki. Z przodu lekko wystaje fundament i to wydaje mi się przyczna problemu - krople wody odbijają się i podciekaja do wnętrza. Myślę nad dwoma opcjami - pierwsza, to wyciąć rowek odprowadzajacy wodę na całej szerokości fundamentu i później przy plytkowaniu maskować go kratką. Druga - calkowite odciecie wystajacego fragmentu fundamentu.
Czy dobrze rozumuje? Czy może po prostu położyć płytki i problem rozwiąże się, bo kołnierz będzie szczelniej przylegal? A może jeszcze jakieś inne propozycje?

CityMatic
31-05-2020, 20:46
U mnie w domu jest podobna sytuacja - jeśli położysz płytki problem minie gdyż brama będzie bardziej przylegała a uszczelka zapewni szczelność.
Zauważyłem, że jeśli brama jest uchylona na 1 cm woda bez problemu zachlapuje się do wnętrza 10-15 cm co w Twoim przypadku może być , a może jest widoczne jeszcze głębiej we wnętrze garażu.

ewaem
01-06-2020, 17:22
U mnie w domu jest podobna sytuacja - jeśli położysz płytki problem minie gdyż brama będzie bardziej przylegała a uszczelka zapewni szczelność.
Zauważyłem, że jeśli brama jest uchylona na 1 cm woda bez problemu zachlapuje się do wnętrza 10-15 cm co w Twoim przypadku może być , a może jest widoczne jeszcze głębiej we wnętrze garażu.


Uff. Czyli muszę wcześniej niż zakladalam położyć płytki.


Dziękuję za pomoc!