PDA

Zobacz pełną wersję : Wyburzenie części ściany nośnej



Robwes
01-06-2020, 21:35
Witam.
Zakupiłem niedawno mieszkanie w bloku. Widać, że kiedyś coś było robione chyba podciąg i zakończony słupem. Czy jest możliwość wyburzenia reszty ściany gdzie jest parapet drewniany. Chciałbym przebudować schody tj. nie ruszając poprzednich tylko nadbudować drewniane. Robię to po to aby wydzielić mały pokój. Blok z 1993 roku.

d7d
01-06-2020, 21:51
Kiedy był wybudowany ten blok? Może są archiwalna dokumentacja?
Za mało informacji podałeś.

CityMatic
01-06-2020, 22:12
[QUOTE=Robwes;7946107. Czy jest możliwość wyburzenia reszty ściany gdzie jest parapet drewniany. [/QUOTE]

Wydaje się z tego co zamieściłeś , że ten element nie ma udziału w przenoszeniu jakiegokolwiek obciążenia więc można go usunąć.
444774
Jednak najważniejsze jest to jaki materiał składa się na tą ścianę. Może lepiej jest odwiedzić kogokolwiek z sąsiadów zamieszkujących w podobnym lokalu. Bo jeśli ktoś już tą ścianę wycinał by uzyskać ten kształt(widoczny na zdjęciu), może okazać się to bardziej poważne i będzie wymagało ekspertyzy inżyniera budowlanego na miejscu.

Robwes
02-06-2020, 16:32
Wydaje się z tego co zamieściłeś , że ten element nie ma udziału w przenoszeniu jakiegokolwiek obciążenia więc można go usunąć.
444774
Jednak najważniejsze jest to jaki materiał składa się na tą ścianę. Może lepiej jest odwiedzić kogokolwiek z sąsiadów zamieszkujących w podobnym lokalu. Bo jeśli ktoś już tą ścianę wycinał by uzyskać ten kształt(widoczny na zdjęciu), może okazać się to bardziej poważne i będzie wymagało ekspertyzy inżyniera budowlanego na miejscu.

To jest łącznik między 2 blokami. W tym łączniku znajduje się tylko moje mieszkanie dwupoziomowe. Jest tylko jedno takie mieszkanie na osiedlu.

CityMatic
02-06-2020, 16:50
To jest łącznik między 2 blokami. W tym łączniku znajduje się tylko moje mieszkanie dwupoziomowe. Jest tylko jedno takie mieszkanie na osiedlu.
To tak jak napisałem powyżej - nie widać aby ten fragment ściany przenosił jakiekolwiek obciążenie, a powstał zapewne z myślą zabezpieczenia przed spadkiem/upadkiem na schody z krawędzi podłogi.