PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja dachu - wełna mineralna



Jeremies
03-06-2020, 10:56
Stoję przed wyborem wełny mineralnej do ocieplenia dachu w dom parterowy z poddaszem użytkowym - dach dwuspadowy, łączna pow. ok. 190m2. Dach ocieplany w całości (grubość izolacji 30cm), nie jest obecnie planowane ocieplenie podłogi stryszku nieużytkowego.
Ekipa proponuje wełnę mineralną Rockroll Super 150mm Rockwool - deklarowana lambda 0,036. Ze swojej strony wolałbym coś z lepszą lambdą ale czy warto? W perspektywie 2-3 lat zapewne ocieplenie podłogi stryszku będę robił.
Dom z rekuperacją i ogrzewaniem podłogowym, elewacje 20cm styro grafit (Galaxy lub Termonium), podłogi Termonium Plus parter 12cm (wiem, troszkę mało) i 6cm piętro.

CityMatic
03-06-2020, 12:08
Napiszę tak, jeśli będziesz zmieniał przeznaczenie poddasza daj już teraz 10cm styropian, twardy o jak najniższej lambdzie, na to wylewkę zbrojoną. Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie od wełny. Uwierz bo sam to przerobiłem. Chociaż poddasze nadal mam nieuzytkowe.

Jeremies
04-06-2020, 07:19
Chodzi mi o taką sytuację. W projekcie mam jak poniżej czyli ocieplenie dachu wełną tylko w części mieszkalnej poddasza użytkowego

444837

Natomiast, ze względu na kanały rekuperacji umieszczone na poziomie stryszku nieużytkowego, wykonawca ociepli całą powierzchnię dachu bez ocieplania podłogi stryszku.

444838

I moje pytanie czy wełna Rockroll Super 150mm Rockwool z lambdą 0,036 będzie OK czy może rozejrzeć się za czymś lepszym? Prawdopodobnie w przeciągu kilku lat ocieplę sobie podłogę ale na starcie będzie nieocieplana.
I czy lepiej wełnę skalną czy może pójść w szklaną z lambdą zbliżoną do lambdy styropianu?

mat3006
09-06-2020, 11:33
...czy może rozejrzeć się za czymś lepszym? Prawdopodobnie w przeciągu kilku lat ocieplę sobie podłogę ale na starcie będzie nieocieplana.
Zdecydowanie za czymś lepszym czyli dobrą pianką.

boorys
10-06-2020, 15:11
A jaka jest ta dobra pianka?

Michał Ursa
19-06-2020, 15:03
Na rynku jest wiele różnych rozwiązań pod względem materiałowym jak i deklarowanych parametrów.
Jeśli mógłbym polecić to w przypadku kiedy kryterium będzie lambda to wełny:
URSA PUREONE 31[LIST]
URSA PLATINUM 32
URSA AMBER 33

Materiały niepalne w (euroklasa) A1 o najwyższej możliwej paro przepuszczalności (m=1).

Tomek W
23-06-2020, 12:56
Jeżeli będziesz ocieplal tak jak w założeniu 30cm izolacji to węłna Rockroll Super będzie w zupełności wystarczająca. Pozwoli ci na uzyskanie parametrów termicznych przegrody energooszczednej