PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk mozaikowy



nowa7
03-06-2020, 13:56
Czy jest sens normalnie tynkować wiatrołap w którym potem mam zamiar dac tynk mozaikowy na całości a ściany są proste? Czy po prostu podrównać siatką z klejem i na to grunt w kolorze pod tynk i sam tynk?

CityMatic
03-06-2020, 15:31
Wydaje się, że jest sens tynkować. Tylko dlatego że tynk mozaikowy z czasem się zniszczy i jego usunięcie nie jest kłopotliwe, ale zawsze lepiej jest zastać dobrą niż złą powierzchnię pod spodem.
Dodatkowo, pod tynk mozaikowy powierzchnia musi być gładka, bez pęknięć i nierówności. Fakt , że umiejętne pokrycie daje dużo możliwości, ale z reguły jego grubość to uziarnienie tynku - i wszystko widać szczególnie przy sztucznym oświetleniu.
Nie wiem również czy jest on na tyle duży(wiatrołap), że warto jest oszczędzić na tym elemencie - wątpię.

nowa7
03-06-2020, 19:58
Za wiatrołap wyjdzie 850zl za tynk zwykły. Zainspirowały mnie cokoły gdzie tynk mozaikowy idzie przecież właśnie na siatke z klejem. I nie lubie płacić za coś co pózniej się do niczego nie przyda.

CityMatic
03-06-2020, 22:39
Za wiatrołap wyjdzie 850zl za tynk zwykły. Zainspirowały mnie cokoły gdzie tynk mozaikowy idzie przecież właśnie na siatke z klejem. I nie lubie płacić za coś co pózniej się do niczego nie przyda.

Siatka też Ci wyjdzie trochę- zapewne łatwiej ją usuniesz z tynkiem mozaikowym bo jak się doskrobiesz to zerwiesz siatkę razem z mozaiką.
Jeśli potrafisz dobrze ułożyć(przykleić)siatkę i wyrównać taką powierzchnię klejem do siatki pacą nierdzewną uzyskując gładką powierzchnię to czemu nie? jeśli wyjdzie taniej można tak zrobić. Jak wiesz taką powierzchnię trzeba zagruntować gruntem barwnym albo gruntem i farbą podkładową. Później również pacą nierdzewną układa się te "ziarenka" mokre w żywicy na ścianie. Na początku kolorek mleczny później nabiera ostatecznej barwy.
Jeśli masz pomysł fajnie można wykończyć ściany i wszelkie krzywizny(nawet wewnątrz)
Powodzenia - jak zrobisz zamieść fotki może ktoś podpatrzy i również się będzie cieszył - Pozdrawiam