PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepły montaż. Warto zainwestować?



Lukquash
03-06-2020, 22:12
Cześć Wszystkim!

Temat zapewne był już niejednokrotnie poruszany przez Was na tym forum. Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie tylko argument, że jestem tutaj "Świeżakiem". Chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującej kwestii, ponieważ w ciągu najbliższych dni muszę podjąć decyzję, a wiem, że Wy jako praktycy możecie się wypowiedzieć oraz podpowiedzieć rożne rozwiązania.

Jestem w trakcie budowy domu, a właściwie przejścia do ostatniej fazy SSZ, a więc zamontowania stolarki okiennej. Wszystko już wybrane. Pozostała jedynie kwestia wyboru montażu zwykłego na piankę lub montażu tzw. "ciepłego".

Czy moglibyśmy coś poradzić? Czy warto zainwestować w to pieniądze? Czy to się opłaca? Czy koszt tzw. "ciepłego montażu" jest kosztem zbędnym ponieważ w żaden sposób przy dobrym montażu okien parametry się nie pogorszą?
Sam nie wiem co już mam myśleć o tej metodzie.

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Robinson74
03-06-2020, 22:24
Koszty pewnie będą się zwracać długo, ale za komfort trzeba zapłacić.

T12345T
03-06-2020, 22:53
Pozostała jedynie kwestia wyboru montażu zwykłego na piankę lub montażu tzw. "ciepłego".

Szanowny Panie nie ma czegoś takiego jak "zwykły montaż na piankę" oraz "montaż ciepły", bo ten ciepły też jest na piankę :-). Wybór jest prosty. Montaż prawidłowy lub nieprawidłowy. Który Pan wybiera?

Lukquash
03-06-2020, 23:05
Koszty pewnie będą się zwracać długo, ale za komfort trzeba zapłacić.
Dziękuję za podpowiedź.


Szanowny Panie nie ma czegoś takiego jak "zwykły montaż na piankę" oraz "montaż ciepły", bo ten ciepły też jest na piankę :-). Wybór jest prosty. Montaż prawidłowy lub nieprawidłowy. Który Pan wybiera?
Rozumiem, dziękuję za skorygowanie. Wybieram oczywiście montaż prawidłowy.

T12345T
03-06-2020, 23:22
Wybieram oczywiście montaż prawidłowy.

Czyż to nie było proste? Teraz tylko wykonać i po problemie :-)

grv
04-06-2020, 14:21
Montaż prawidłowy, ale nie na konsolach itp. w warstwie ocieplenia. Nie zwróci się...

T12345T
04-06-2020, 14:41
Montaż prawidłowy, ale nie na konsolach itp. w warstwie ocieplenia. Nie zwróci się...

Katastrofa! A policzył Pan już kiedy zwróci się dach, mur konstrukcyjny albo sedesik?

jacentyy
04-06-2020, 15:08
Dach , mur itd trzeba wykonać , ale cudowanie z super hiper szczelnym i zarazem drogim montażem już niekoniecznie ...

T12345T
04-06-2020, 17:39
Dach , mur itd trzeba wykonać , ale cudowanie z super hiper szczelnym i zarazem drogim montażem już niekoniecznie ...

Dach może być kryty gontem, ceramiką, blachą, papą i pewnie wieloma innymi materiałami. Może być płaski, dwuspadowy albo kopertowy. Ktoś pyta, kiedy jaki się zwróci? Dach powinien być szczelny. Czy można wykonać dach nieszczelny? Można, tylko po co? Z montażem dokładnie tak samo. W końcu na dach i okna oddziałują dokładnie takie same czynniki. Proste.

boconek03
04-06-2020, 19:50
Pytanie czy chodzi o ciepły montaż taki prawdziwy w warstwie ocieplenia czy szczelny montaż.

Robinson74
04-06-2020, 21:35
Pojęcia są mieszane i mogą być źle zrozumiane.
Myślę, że autorowi nie chodzi o montaż w ociepleniu tylko o szczelny montaż.

T12345T
04-06-2020, 22:37
Pytanie czy chodzi o ciepły montaż taki prawdziwy w warstwie ocieplenia czy szczelny montaż.

Nie ma ciepłego montażu! Jeśli dzielić montaż ze względu na pozycję okna względem ościeża to co najwyżej można powiedzieć: 1. Montaż w licu muru. 2. Montaż w warstwie ocieplenia. Oba tak samo ciepłe, gdy warstwa termoizolacji z pianki PUR.

L.mArK
05-06-2020, 07:25
Wiadomo, że montaż to minimum piana + taśmy z dwóch stron.

A co lepsze, dolne poszerzenia w oknach balkonowych czy okna na klinarycie?

brencik
05-06-2020, 09:12
Wiadomo, że montaż to minimum piana + taśmy z dwóch stron.

A co lepsze, dolne poszerzenia w oknach balkonowych czy okna na klinarycie?

Lepsze na purenicie

jacentyy
05-06-2020, 09:13
Dach może być kryty gontem, ceramiką, blachą, papą i pewnie wieloma innymi materiałami. Może być płaski, dwuspadowy albo kopertowy. Ktoś pyta, kiedy jaki się zwróci? Dach powinien być szczelny. Czy można wykonać dach nieszczelny? Można, tylko po co? Z montażem dokładnie tak samo. W końcu na dach i okna oddziałują dokładnie takie same czynniki. Proste.

No właśnie super szczelny montaż okien można porównać do klejenia dachówki np sikaflexem po obwodzie aby uzyskac super szczelności, ale to nie zmienia faktu, że w skali całego dachu jest to bez sensu .

Wasze dążenie do super hiper szczelnego połączenia okno mur jest bez sensu i wiele osób to widzi. Oczywisicie jedynie ludzie którzy siedza w tej Waszej branzy uwazaja inaczej a to dlatego, że już nie ma na czym robić kokosów to trzeba było coś wymyśleć. Zdecydowany przerost formy nad treścią.


Wiadomo, że montaż to minimum piana + taśmy z dwóch stron.

A co lepsze, dolne poszerzenia w oknach balkonowych czy okna na klinarycie?

Minimum czego ? Chyba maksium korzysci dla montażysty i firm produkujących taśmy.

W skali roku użycie czy nie użycie taśmy wewnętrznej jest niezauważalne dla przecietnego śmiertelnika, w badaniach w laboratorium coś tam wyjdzie , oczywiście naciągane.

Jedynie co można się zgodzić to coś nieco poprawia taśma zewnętrzna i ona jaki tako ma sens.
Reszta to takie pierdolo reklamowe, kreowanie potrzeb na maksa ....

T12345T
05-06-2020, 10:10
kreowanie potrzeb na maksa ....

Cała ta dyskusja, nie pierwsza zresztą, sensu nie ma. Każde działanie można wykonać różnymi metodami, przy użyciu różnych środków, z różną starannością, uzyskując w ten sposób różne końcowe rezultaty. Budowa domu, a w tym montaż okien, to nic innego, jak sekwencja kolejnych działań wykonywanych lepiej lub gorzej. Każdy z budujących sam sobie musi odpowiedzieć, jaki ma być jego dom i określić wymagany od wykonawców poziom staranności wykonania oraz oczekiwany rezultat. Chcesz mieć lepiej, nie ma sprawy, możesz, są odpowiednie rozwiązania. Chcesz mieć gorzej, możesz, Twój wybór.

jacentyy
05-06-2020, 13:38
Ale te Wasze akurat lepiej to jest często poprawa na którymś tam miejscu po przecinku. Dla przecietnęgo Kowalskiego montaż z użyciem drogich taśm rozprężnych , taśm zewnętrznych i wewnętrznych nie ulepszy znacząco prametrów swojego domu w prównaniu do zwykłego oczywiście starannego montażu na piankę i taśmę zewnętrzną. Wiecej strat będzie miał Kowalski jak sobie pomimo instalacji wentylacji mechanicznej żona Kowalskiego zechce sobie prrzewietrzyć dom tradycyjnie czyli otwierając okna, dzieci Kowalskiego będą biegać po podwórku ciągle otwierając drzwi w te i wete a nawet zostawiając jest przez jakiś czas otwarte.

Śmieszy mnie to oderwanie badań laboratoryjnych od rzeczywistości jaka panuje podczas mieszkania w domu. Takie badanie dla samego badania bez wyciagnia rozsadnych wniosków.....

ale wiadomo jak już sie na czyms zarobic nie da trzeba wymyslec cos co można znowu sprzedać, zyski ciagle musza rosnąć.....

T12345T
05-06-2020, 14:26
Śmieszy mnie to oderwanie badań laboratoryjnych od rzeczywistości jaka panuje podczas mieszkania w domu. Takie badanie dla samego badania bez wyciagnia rozsadnych wniosków.....

Każdego śmieszy co innego. Ten się śmieje, kto śmieje się ostatni. Każdy buduje jak chce, mieszka jak chce i śmieje się z tego z czego chce wtedy kiedy mu do śmiechu. The end.

Lukquash
05-06-2020, 22:12
Dziękuję wszystkim Wam za udział w dyskusji. To były dla mnie cenne wskazówki, które wziąłem pod uwagę przy podjęciu decyzji.

Decyzja podjęta!
Pokrótce...
System Knipping 88 KN3, głębokość zabudowy 88 mm, wysokość ramy 78 mm, 7 komór, pakiet trzyszybowy, trzy uszczelki, ciepła ramka, kolor: antracyt (dwustronny), okucie MACO Multimatic, RC1, klamka Hoppe Secustik w kolorze antracytu
+ kryte zawiasy, a także ciepły parapet 70 mm.

Z tzw. ciepłego montażu zrezygnowaliśmy.

Dzięki jeszcze raz za pomoc ;)

PS. Kolejny krok w kierunku zamieszkania w domu wykonany. Uff!

L.mArK
05-06-2020, 22:25
Dziękuję wszystkim Wam za udział w dyskusji. To były dla mnie cenne wskazówki, które wziąłem pod uwagę przy podjęciu decyzji.

Decyzja podjęta!
Pokrótce...
System Knipping 88 KN3, głębokość zabudowy 88 mm, wysokość ramy 78 mm, 7 komór, pakiet trzyszybowy, trzy uszczelki, ciepła ramka, kolor: antracyt (dwustronny), okucie MACO Multimatic, RC1, klamka Hoppe Secustik w kolorze antracytu
+ kryte zawiasy, a także ciepły parapet 70 mm.

Z tzw. ciepłego montażu zrezygnowaliśmy.

Dzięki jeszcze raz za pomoc ;)

PS. Kolejny krok w kierunku zamieszkania w domu wykonany. Uff!

Czyli montaż wyłącznie na pianę?

asolt
05-06-2020, 22:32
No właśnie super szczelny montaż okien można porównać do klejenia dachówki np sikaflexem po obwodzie aby uzyskac super szczelności, ale to nie zmienia faktu, że w skali całego dachu jest to bez sensu .

Wasze dążenie do super hiper szczelnego połączenia okno mur jest bez sensu i wiele osób to widzi. Oczywisicie jedynie ludzie którzy siedza w tej Waszej branzy uwazaja inaczej a to dlatego, że już nie ma na czym robić kokosów to trzeba było coś wymyśleć. Zdecydowany przerost formy nad treścią.

.

Obliczenia ozc pokazują ze przejscie z n50=4,0 (wg normy budynek szczelny) do n50=0,6 (wymagania dla budynku pasywnego) to zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło o ok 10-12%. n50=0,6 to bynajmniej nie jest nie wiadomo jakie osiągniecie, tu na forum były wyniki ponizej 0,4 i to nie dla domów pasywnych.
Czy zmniejszenie n50 dzieki szczelnemu montazowi (miedzy innymi) jest przerostem formy nad trescią? Moze dla Ciebie, ale nie dla innych.

Lukquash
05-06-2020, 22:45
Czyli montaż wyłącznie na pianę?

Tak, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się postawić na ciepły parapet zamiast ciepłego montażu.
Okna będą obrobione od razu.

bwojtek
06-06-2020, 05:38
Tak, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się postawić na ciepły parapet zamiast ciepłego montażu.
Okna będą obrobione od razu.

A co zdecydowało o zastosowaniu "ciepłych parapetów"? Czy jest to ściana jednowarstwowa? Bo wyłącznie wtedy mają one większy sens.
Natomiast "ciepłe parapety" i brak porządnego uszczelnienia to złe połączenie. Tym bardziej jak widzę jak wykonywane są zazwyczaj montaże "na ciepły parapet".

finlandia
06-06-2020, 10:43
Tak, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się postawić na ciepły parapet zamiast ciepłego montażu.
Okna będą obrobione od razu.

Ja też chętnie zobaczę realizację "ciepłych parapetów" tego przyszłego wykonawcy.. jest szansa, że może po naszych uwagach unikniesz kolejnej fuszerki.

Ps. Co ma obrobienie okien do rzeczy? Tym bardziej warto zrobić montaż prawidłowy (szczelny) bo nie narażasz się, na dewastację materiałów przez słońce.

L.mArK
06-06-2020, 11:49
W mieszkaniu mam okna tylko na pianę, budynek ma 3 lata, w jednym ciągnie spod parapetu od samego początku. To samo u teściów w domu, okna mają 10 lat, wszędzie czuć przeciągi. Wziąłem, odtegowałem kawałek muru, pianka wygląda jak ser z dziurami.

jacentyy
08-06-2020, 08:21
Obliczenia ozc pokazują ze przejscie z n50=4,0 (wg normy budynek szczelny) do n50=0,6 (wymagania dla budynku pasywnego) to zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło o ok 10-12%. n50=0,6 to bynajmniej nie jest nie wiadomo jakie osiągniecie, tu na forum były wyniki ponizej 0,4 i to nie dla domów pasywnych.
Czy zmniejszenie n50 dzieki szczelnemu montazowi (miedzy innymi) jest przerostem formy nad trescią? Moze dla Ciebie, ale nie dla innych.

Asolt takie pierdolo w Twoim wykonaniu, na papierze to może i tak to wychodzi, ale w rzeczwistości zdecydowanie jest inaczej. To tak jak ze spalaniem w samochodzie i inaczej nie będzie. Okna po kilku latach są tak zdecydowanie mniej szczelne aniżeli połączenie ościeżnica - okno , to na kiego grzyba ten montaz ma być super szczelny i drogi ?

Gościu pisze tu o piance pod parapetem, że wygląda jak ser . Jak jakiś kretyn nie umie piankować i tej pianki zabezpieczyć to i tak będzie.

Tak to niestety jest, że są tanie i ogółnie dostepne metody uszczelniania tylko jak to wszystko w zyciu zalezy od staranności osoby wykonujacej .

Tak samo jak ktoś buduje z ceramiki poryzowanej i każdego połaćżenia nie uszczelni to montaż supoerszczelny okno oścneiznica to nieporozumienie.

Bez problemu zrobię szczelne połączenie okno - mur na piance i z użyciem taniego innego materiału

asolt
08-06-2020, 09:14
Asolt takie pierdolo w Twoim wykonaniu, na papierze to może i tak to wychodzi, ale w rzeczwistości zdecydowanie jest inaczej. To tak jak ze spalaniem w samochodzie i inaczej nie będzie. Okna po kilku latach są tak zdecydowanie mniej szczelne aniżeli połączenie ościeżnica - okno , to na kiego grzyba ten montaz ma być super szczelny i drogi ?

Gościu pisze tu o piance pod parapetem, że wygląda jak ser . Jak jakiś kretyn nie umie piankować i tej pianki zabezpieczyć to i tak będzie.

Tak to niestety jest, że są tanie i ogółnie dostepne metody uszczelniania tylko jak to wszystko w zyciu zalezy od staranności osoby wykonujacej .

Tak samo jak ktoś buduje z ceramiki poryzowanej i każdego połaćżenia nie uszczelni to montaż supoerszczelny okno oścneiznica to nieporozumienie.

Bez problemu zrobię szczelne połączenie okno - mur na piance i z użyciem taniego innego materiału

Równie dobrze moge napisac ze obliczenia ktorymi sie zajmujesz tez są pierdolo. Bo dlaczego mają byc dokladniesze i bardziej rzeczywiste. Czy normy i sposoby obliczen konstrukcyjne sa w czym lepsze i dokladniejsze niz innych obliczen?. Rozumiem ze trzeba swoje chwalic i cudze ganic ale jakis umiar w tej ocenie tez trzeba miec. Masz pomiary utraty szczelnosci budynku wynikajace z utraty szczelnosci okien w czasie. Chetnie sie z nimi zapoznam.
Tak samo jak z wynikami badania szczelnosci budynku z Twoim wykonaniem szczelnego montazu okien. Chwalic sie kazdy moze, gorzej z potwierdzeniem w rzeczywistosci.

finlandia
08-06-2020, 10:22
Przychylam się do prośby Asolta, bo - póki co - Jacentyy poza krytyką nic nie wniosłeś do tematu. A chciałbym zobaczyć jak wygląda umiejętne zabezpieczenie piany pod parapetem i te warstwy. Domyślam się o czym piszesz, ale mam też wrażenie, że to są głównie przechwałki.

jacentyy
08-06-2020, 10:52
^^
Może kiedyś zobaczysz:)


Równie dobrze moge napisac ze obliczenia ktorymi sie zajmujesz tez są pierdolo. Bo dlaczego mają byc dokladniesze i bardziej rzeczywiste. Czy normy i sposoby obliczen konstrukcyjne sa w czym lepsze i dokladniejsze niz innych obliczen?. Rozumiem ze trzeba swoje chwalic i cudze ganic ale jakis umiar w tej ocenie tez trzeba miec. Masz pomiary utraty szczelnosci budynku wynikajace z utraty szczelnosci okien w czasie. Chetnie sie z nimi zapoznam.
Tak samo jak z wynikami badania szczelnosci budynku z Twoim wykonaniem szczelnego montazu okien. Chwalic sie kazdy moze, gorzej z potwierdzeniem w rzeczywistosci.

Oczywiście , że normy do konstrukcji nie są "dokładniejsze", ale nie w tym rzecz. Chodzi o rząd wielkości i jaki to ma skutek na całość. Ty i niektórzy patrzycie jak lekarze od danej specjalności interesuje Was np tylko serce i choroby serca ale nie popatrzycie na coś globalnie, że pierwtonie przyczyna moze byc w innym narzadzie ... skupiacie się na mm gdy w tej danej materii dokładność o np rzad wieksza jest ok - to sa tylko takie przyklady zeby zoobrazowac w czym rzecz, ale ok mam to w sumie gdzieś ... EOT z mojej strony

asolt
08-06-2020, 11:14
^^
Może kiedyś zobaczysz:)



Oczywiście , że normy do konstrukcji nie są "dokładniejsze", ale nie w tym rzecz. Chodzi o rząd wielkości i jaki to ma skutek na całość. Ty i niektórzy patrzycie jak lekarze od danej specjalności interesuje Was np tylko serce i choroby serca ale nie popatrzycie na coś globalnie, że pierwtonie przyczyna moze byc w innym narzadzie ... skupiacie się na mm gdy w tej danej materii dokładność o np rzad wieksza jest ok - to sa tylko takie przyklady zeby zoobrazowac w czym rzecz, ale ok mam to w sumie gdzieś ... EOT z mojej strony

Moje zawsze jest mojsze. Ty zawsze problem rozwazasz całosciowo, a inni to szkoda gadac.
Nie spotkałem sie z przypadkiem uszczelniania scian, poprawek tynków przy badaniach szczelnosci budynku. W zdecydowanej wiekszosci przypadków nieszczelnosci były na przepustach, puszkach instalacji elektrycznej, niewyregulowanych oknach i drzwiach. Poprawa i ich eliminacja skutkowała zwiekszeniem i to znacznym szczelnosci. Z drugiej strony badania takie śa czesto wykonywane w budynkach gdzie był montaz szczelny okien, mysle ze to nie przypadek.

jacentyy
09-06-2020, 10:28
No tak rozważam całościwo , np biore Twoje 10 -12 % oszczednosci na zapotrzebowaniu i przeliczam : nie wiem jakiej klasy szczelności mam dom ch to wie gdzieniegdzie przykładałem się , gdzieniegdzie nie , okna zamontowane na pianke plus taśma zewnetrza soudal - tasma kupiona samodzielnie plus klej, praca własna może ze dwie godziny koszty znikomome w porównianiu z montażem firmowym .
Jeszcze nie mam elewacji skonczonej mam mostki termiczne w niektórych miejscach , pompa ciepła . Koszt pradu 3500 pln na rok , 10 % to 350 pln na rok, to z czym Ty wyskakujesz do ludzi ? Z oszczednosciami które w ciagu 10 lat dadza Ci 3500 ? wiesz ile wiecej kosztowqałby mnie montaż tzw supoer szczelny na tasmy rozpreżne , wew i zewnetrzne i dodatkowo smieszny ciepły parapet? Kiedy nastapi ta tak chetnie liczona na forum amortyzacja? po 10 latach to okna przestana byc tak szczelne i to nazywa pierdollo, domy pasywne to dla ludzi lekko pieprznietych są , niech siedza zamnkieci w tych swoich domach bo kazde otwarcie drzwi to strata ciepła....zdrowego rozsadku zyczę

asolt
09-06-2020, 15:35
No tak rozważam całościwo , np biore Twoje 10 -12 % oszczednosci na zapotrzebowaniu i przeliczam : nie wiem jakiej klasy szczelności mam dom ch to wie gdzieniegdzie przykładałem się , gdzieniegdzie nie , okna zamontowane na pianke plus taśma zewnetrza soudal - tasma kupiona samodzielnie plus klej, praca własna może ze dwie godziny koszty znikomome w porównianiu z montażem firmowym .
Jeszcze nie mam elewacji skonczonej mam mostki termiczne w niektórych miejscach , pompa ciepła . Koszt pradu 3500 pln na rok , 10 % to 350 pln na rok, to z czym Ty wyskakujesz do ludzi ? Z oszczednosciami które w ciagu 10 lat dadza Ci 3500 ? wiesz ile wiecej kosztowqałby mnie montaż tzw supoer szczelny na tasmy rozpreżne , wew i zewnetrzne i dodatkowo smieszny ciepły parapet? Kiedy nastapi ta tak chetnie liczona na forum amortyzacja? po 10 latach to okna przestana byc tak szczelne i to nazywa pierdollo, domy pasywne to dla ludzi lekko pieprznietych są , niech siedza zamnkieci w tych swoich domach bo kazde otwarcie drzwi to strata ciepła....zdrowego rozsadku zyczę

Z czym wyskakuję? Tylko z suchymi procentami, po co taka agresja, rozumiem kazdy ma pompe bo Ty ja masz. Kazdy liczy jak Ty. A tym forum jezeli o nim wspominamy kazdy odnosi obliczenia tylko do siebie, przyjmujac apriori ze to co posiada musza posiadac wszyscy inni. Ale skoro tak liczymy to podaj koszty tego szczelnego montażu, jak rozumiem tylko Twoj koszt jest prawdziwy. Moze jednak sie wypowiedzą ci którzy te koszty okreslaja.
Wracajac do PC to mozna by uznac ze słabe ocieplenie tez wystarczy bo lepsze sie nie opłaca, a tylko te nasze panstwo ( i nie tylko) uparło sie aby ocieplac budynki.

busy_beaver
10-06-2020, 07:38
Podłącze się.
Czy ma sens montowanie ciepłych parapetów przy oknach wysuniętych w warstwę ocieplenia ?
445058

T12345T
10-06-2020, 09:57
W tej dyskusji, której nigdy nie będzie końca, zwolennicy "samej pianki" nie biorą pod uwagę naturalnego procesu starzenia materiałów i połączeń elementów budowlanych. To co dzisiaj wydaje się im być odpowiednie, z każdym miesiącem i rokiem będzie starzeć się pod wpływem eksploatacji i oddziaływania czynników atmosferycznych. To proces nieunikniony. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to rozwiązania montażowe, o których mówimy dzisiaj, że są "wystarczająco dobre" z czasem staną się niedobre. Rozwiązania, o których dzisiaj mówimy "nadmiernie szczelne" w tym samym czasie przejdą co najwyżej do kategorii "wystarczająco dobre". To, co napisałem nieprzekonanych nie przekona, a przekonanym nie jest potrzebne, ale każdy z inwestorów robiąc coś dzisiaj powinien myśleć o tym, jaki to przyniesie skutek jutro, pojutrze, za miesiąc, rok, 10 lat. To się nazywa zdrowy rozsądek oparty o doświadczania poprzedników.

finlandia
10-06-2020, 10:21
Podłącze się.
Czy ma sens montowanie ciepłych parapetów przy oknach wysuniętych w warstwę ocieplenia ?
445058

To zdjęcie "dla przyciągnięcia uwagi" czy stan Twojej budowy?
O ile jestem zwolennikiem energooszczędnych podkładów podparapetowych (ciepłych parapetów) to przy montażu w warstwie ocieplenia one wydają się zbyteczne. Oczywiście ułatwiają pracę przy wykończeniu dołów okna, ale sama "sytuacja" z wysunięciem wymaga wyjątkowo dużej staranności wszelkich prac, także zakładam że także z dociepleniem spodu okna sobie poradzą.
Inna sprawa - klasyczne ciepłe parapety nie nadają się do montażu w ociepleniu ( ze względu na konieczność podparcia liniowego a nie punktowego) a jednym znanym mi wyjątkiem jest parapet z szyną stalową w systemie KIK.
Ps. No i MOVO. Tak zdaje się odpowiednia kształtka podparapetowa jest w komplecie.

busy_beaver
10-06-2020, 10:35
To zdjęcie z mojej budowy
445065

finlandia
10-06-2020, 12:24
Czyli masz juz tam ciepły parapet? Dobrze nie widać (jedynie jakieś ślady sugerujące konsole). Wg mnie dokładanie teraz cp mija się z celem.

busy_beaver
10-06-2020, 12:34
Nie mam parapetów.
Póki co rama z kompozytu, na to podkład nyxon i okno.

https://www.youtube.com/watch?v=pH0uMGSYhog

busy_beaver
30-08-2020, 16:41
Jest już film z montażu
https://www.youtube.com/watch?v=wV91cK4FTOs

bwojtek
31-08-2020, 06:31
Jest już film z montażu
https://www.youtube.com/watch?v=wV91cK4FTOs

Fajnie to wygląda na filmie. Natomiast pracochłonność tego rozwiązania stawia pod znakiem zapytania jego sens.
Jaki był koszt montażu okien (np. w przeliczeniu na mb obwodu) i ile ta cała operacja trwała?

busy_beaver
31-08-2020, 07:38
Fajnie to wygląda na filmie. Natomiast pracochłonność tego rozwiązania stawia pod znakiem zapytania jego sens.
Jaki był koszt montażu okien (np. w przeliczeniu na mb obwodu) i ile ta cała operacja trwała?

Ponieważ u mnie to było robione pod badania i w celach marketingowych to o wycenę najlepiej pytać firmę montującą te okna.

Marbet Bausystem
26-01-2021, 13:22
Fajnie to wygląda na filmie. Natomiast pracochłonność tego rozwiązania stawia pod znakiem zapytania jego sens.
Jaki był koszt montażu okien (np. w przeliczeniu na mb obwodu) i ile ta cała operacja trwała?

Jeżeli szukacie Państwo systemu, który nie wymaga tak czasochłonnego i precyzyjnego przygotowania ościeża zapraszam do kliknięcia w link.
https://www.marbetbausystem.com/files/Ulotka-CBM_edycja-1_2020.pdf

Jako składnik systemu rekomendujemy użycie belek podprogowych Marbet Bausystem, które gwarantują lepszą szczelność połączenia z profilem.
W związku z charakterystyką systemu Ciepłej Belki, która zapewnia podparcie liniowe na całej długości, możliwe jest zastosowanie belek podprogowych (podwalinowych) wykonanych z EPSu, o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych - λ≤0.032 -0.034 [W/mK].