PDA

Zobacz pełną wersję : Dom 110m woj. Lubuskie



Natwill
11-06-2020, 18:46
Koszt budowy domu murowanego do 120m



wczoraj, 18:54

Witam, chciałbym z narzeczoną wybudować dom o powierzchni do maks 100-120m z garażem, parterowy

Mógłby mi ktoś napisać jakie są koszt takiego domu uwzględniając robocizny, nie mam znajomych którzy mi zrobiłą to i owo. Wszystko przez firmy woj. Lubuskie

W tym roku pierw kupię działkę. Czy powierzchnia do 10a nada się pod taki domu, żeby był jeszcze taras i ogródek?

Chcemy wziąć kredyt 500tyś nie licząc działki bo juz będzie i zastanawiamy się czy to nie jest za mało za wszystko.. ogrzewanie standardowe, peletowe.

Pytanie o ziemię, na co zwrócić uwagę przy kupnie, żeby nie zrobić wtopy?

Kaizen
11-06-2020, 18:50
W obecnej sytuacji to wróżenie z fusów, jakie będą koszty materiałów i robocizny.
Co do zwracania uwagi - warunki gruntowe (jak już będziesz prawie pewny to zrobiłbym badania geotechniczne przed podpisaniem aktu - jak podpiszesz, to i tak się przydadzą). Sprawdź też uzbrojenie działki, długość przyłączy i czy musisz je ciągnąc na jakimkolwiek odcinku po prywatnej drodze czy innej działce (potencjalnie to może być spory problem).
Jak masz jakieś wymogi, co do domu - sprawdź czy MPZP pasuje do nich (np. ilość kondygnacji, powierzchnia zabudowy czy rodzaj dachu) bo MPZP potrafi mocno zawężać opcje.

rafal3net
11-06-2020, 19:12
Powinno sie udac, jesli jesli po podlodze ma miec do 120 m2. Ale wykonczony raczej tanimi materialami. Ogrod i urzadzenie podworka juz nie. Jesli nic nie bedziecie robic sami to koszty robocizny zjedza duza czesc tych pieniedzy

Natwill
11-06-2020, 19:23
Napisałem do jednych z firm znanych jakie są koszty budowy domu i otrzymałem taka odpowiedź, napiszcie mi co o tym sądzicie. Stan pod klucz czyli mogę zamieszkać od razu ale dodatkowo wyposażenie we własnym zakresie jeszcze kupić czyli meble sprzęt itp?

Dom o powierzchni: 100 m2Rodzaj domu: Dom parterowy
Rodzaj garażu: Garaż Jednostanowiskowy
Rodzaj dachu: Dach spadzisty
Rodzaj stropu: Nie wiem
Szacunkowy koszt stanu surowego: 178 000 zł brutto
Szacunkowy koszt stan deweloperskiego: 384 000 zł brutto
Szacunkowy koszt stanu pod klucz: 450 000 zł brutto

rafal3net
11-06-2020, 19:47
Meble i sprzety to we wlasnym zakresie, pod klucz , czyli do umeblowania.
Troche zastanawiajace jest deweloperski 384 tys a wykonczony 450tys.
66 tys to na wykonczenie raczej malo

Natwill
11-06-2020, 20:15
Na ich stronie napisane jest z jakimi firmami współpracują i dzięki tej współpracy mają duże zniżki. Firma istnieje na rynku od 20lat

Zadaje tyle pytań bo jestem świeżą w tej dziedzinie i chce wiedzieć co i jak oraz czy się opłaca. Aktualnie moim mieście żeby kupić mieszkanie to koszt 300tys więc chyba lepiej dom postawić.

Kaizen
11-06-2020, 20:42
Dom o powierzchni: 100 m2Rodzaj domu: Dom parterowy
Rodzaj garażu: Garaż Jednostanowiskowy
Rodzaj dachu: Dach spadzisty
Rodzaj stropu: Nie wiem
Szacunkowy koszt stanu surowego: 178 000 zł brutto
Szacunkowy koszt stan deweloperskiego: 384 000 zł brutto
Szacunkowy koszt stanu pod klucz: 450 000 zł brutto

Wróżenie z fusów i to na rok przed dostarczeniem fusów to jak typowanie wyników lotto.

W pogoni za taniością możesz też przyjąć za pewnik, że to tandeta tandetą poganiająca. Minimum wymagane WT z najtańszych materiałów. I pytanie, czy wycena obejmuje rekuperację, podłogówkę i pompę ciepła, czy WG, kaloryfery i kocioł elektryczny?

Pamiętaj też, że to wycena prac i materiałów budowlanych. Zostaje papierkologia, przyłącza, ogrodzenie i reszta zagospodarowania terenu.

Natwill
11-06-2020, 20:46
Oto co obejmuje



Budowa domu po klucz oznacza, że dom jest w pełni wykończony i można go normalnie użytkować. Etap ten obejmuje:

wykonanie kompletnej kotłownii (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni),wykonanie tynków wewnętrznych,malowanie ścian i sufitów,położenie glazury, terakoty, paneli podłogowych i/lub parkietu,pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,ukończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego z łazienką oraz toaletą,podbitka dachowa,parapety wewnętrzne,montaż osprzętu elektrycznego

Kaizen
11-06-2020, 21:18
wykonanie kompletnej kotłownii (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni),wykonanie tynków wewnętrznych,malowanie ścian i sufitów,położenie glazury, terakoty, paneli podłogowych i/lub parkietu,pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,ukończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego z łazienką oraz toaletą,podbitka dachowa,parapety wewnętrzne,montaż osprzętu elektrycznego

Piecem wody nie ogrzejesz - do tego potrzebny kocioł i profesjonalista powinien używać profesjonalnego języka. Nie jest też napisane, na jakie paliwo. Nie ma rodzaju ani klasy tynków, czym i jak malowane, glazury i terakoty to ja w domu bym nie chciał (ale kwestia gustu - ja wolę gres). Merbau czy panele to nie robi im różnicy? Sądzisz że parapet z lastryko będzie tyle samo kosztował, co z granitu czy dębu? Osprzęt elektryczny znaczy jedno gniazdko na pokój czy dwa? Sieć komputerowa, TV i alarm w tym są? itd. itp. Bez projektu i konkretnych materiałów i sposobu wykonania nie sposób ustalić ceny. To, że mają czas i chęć robić takie wyceny od czapy raczej słabo o nich świadczy.

Pytajnick
11-06-2020, 22:41
Hmm..w Żarach najważniejszą rzeczą jest...budować się w takim miejscu, by na dymy Krono się nie załapać. Tydzień temu był u mnie człowiek z Żar, by odkupić mój stojak do rozwijania rur podłogówki i delikatnie mówiąc sklął na wszystkie sposoby fakt mieszkania w zasięgu "komina"

W temacie firm - pytaj,pytaj i jeszcze raz pytaj. Wszędzie i kogo tylko możesz. Porównuj oferty, dopytuj o szczegóły i "doktoryzuj" się z każdego tematu. Im więcej będziesz wiedzieć, tym mniej kitu łykniesz. Akurat w rejonie jest sporo ludzi z Niemiec, którzy z powodu pandemii są odcięci od pracy za granicą i jest w czym/kim wybierać. PRZED wybraniem wykonawcy sprawdź gdzie i jak robił a jak będzie możliwość to popytaj jego byłych inwestorów, czy są zadowoleni.
Tak, wiem, to są banały i sprawy oczywiste...tylko co rusz kogoś zaskoczonego po fakcie człowiek widzi albo czyta.
PS - wyceny od firm, które masz dziś, nijak się mogą mieć do tych za parę miesięcy, kiedy zaczną obowiązywać nowe warunki techniczne WT2021. Też musisz o tym pamiętać i dopytać

jaromkv
12-06-2020, 11:51
Jak nie zaczniesz wymyślać jakieś rzeczy typu pompy ciepła Bóg wie za ile, rekuperację, płytki za 200 zł albo parkiet to zmieścisz się spokojnie i jeszcze ci zostanie.

Na urządzenie terenu wokoło domu już może braknąć.

Na średniej klasie materiałach i średnim wykończeniu, bez żadnych zbędnych fajerwerków.

Ja kończę dom parterowy 140 m2 po podłodze z garażem. W 400 tys się zamknę do wprowadzenia. Wszystkie przyłączą, pozwolenia, budowa i wykończenie bez mebli bo te już mamy.

Jest to bez działki i bez urządzenia ogrodu. Ogrodzenia itd.

Pewnie niektórym na taki dom i 600 tys by zabrakło, dlatego ważne jest jakie masz oczekiwania,

kemot_p
12-06-2020, 14:13
Napisałem do jednych z firm znanych jakie są koszty budowy domu i otrzymałem taka odpowiedź, napiszcie mi co o tym sądzicie. Stan pod klucz czyli mogę zamieszkać od razu ale dodatkowo wyposażenie we własnym zakresie jeszcze kupić czyli meble sprzęt itp?

Dom o powierzchni: 100 m2Rodzaj domu: Dom parterowy
Rodzaj garażu: Garaż Jednostanowiskowy
Rodzaj dachu: Dach spadzisty
Rodzaj stropu: Nie wiem
Szacunkowy koszt stanu surowego: 178 000 zł brutto
Szacunkowy koszt stan deweloperskiego: 384 000 zł brutto
Szacunkowy koszt stanu pod klucz: 450 000 zł brutto

Mnie stan deweloperski domu z poddaszem o powierzchni podłogi 150 mkw wyniósł 375 tyś. w tym WM z reku Wanas, podlgowka, lany strop nad poddaszem. Została jeszcze kotłownia do wyposażenia więc w 390 się zamknę. Wydaje więc więc że twoja wycena stanu deweloperskiego jest jak najbardziej realna.