PDA

Zobacz pełną wersję : Taras Zadaszenie Obróbka



MarekPuma88
13-06-2020, 21:24
Witam
Jesteśmy w trakcie budowy domu parterowego o pow. 100mk. Na etapie budowy dostawilismy taras o pow. 55mk na zasadzie delikatnej ławy fundamentowej Środek zasypalismy piaskiem i postawilismy zadaszenie Chcemy na wierzch polozyc kostkę ew. Płyty betonowe Proszę o pomoc jak wykonczyć ławę która jest końcem tarasu ? Dodam ze ława delikatnie "kruszeje" Czy na wierzch az po brzegi dac kostkę a boki obtynkowac ? Czy zakryc calosc blachą Czy ew deską Proszę o pomoc ! Pozdrawiam

MarekPuma88
13-06-2020, 21:36
https://naforum.zapodaj.net/7a20ca4804c3.jpg.html - link do zdjęcia by było łatwiej zobrazować pytanie Pozdrawiam i licze na pomoc

Dziesiatka
13-06-2020, 22:08
Nie pomogę ale chciałem zapytać o projekt domu.To gotowy czy ind.?

Kominki Piotr Batura
14-06-2020, 07:40
Akurat jestem w trakcie wymieniania (plany) tarasu drewnianego, na podobny do Twojego. Uważam że całość powinna być jednorodna a zakończenie palisadą, albo krawężnikami dedykowanymi dla wybranego systemu. Jeśli ława za wysoka, trzeba trochę skuć. Tak żeby pod płytę lub kostkę dać ok 5 cm piasku.

MarekPuma88
14-06-2020, 08:25
Dom to "piaseczno 1m" po przeróbkach
Lewostronny
Dwa okna balkonowe zmienione na jedno 2.30 x 4m
Zrezygnowalismy z pom gosp na rzecz szerszeho holu i wyjscia szklanego na ogrod
Zlikwidowalismy kominek oraz drzwi laczace salon z holem Ogolnie postawilismy na przestrzen
Strop zmienilismy na drewniany zamiast teriwy przez sympatie do lekkosci i jakosci
Dach obnizylismy o 1Mb w szczycie
Strych urzytkowy 210 cm wysokosci
Brak komina
Calosc zasilana gazem ew fotowoltaika w przyszlosci
Efekt wg nas ZADOWALAJACY przytulny nie duzy nie maly domek w pełni do polecenia ;)
Pozdrawiam

MarekPuma88
14-06-2020, 08:27
Dziekuje za odpowiedz Skucie niestety nie wchodzi w gre w murku jest tyle stali szmelow ze .... masakra Mysle np o opasce na wierzch z plyt betonowych jako daszki wewnatrz kostka zgrana poziomem a boki obtynkowane i kompozyt w poziomie ew tynk Co myslicie ? Ew inna propozycja ?

TINEK
14-06-2020, 21:28
z fotki nie widać dokładnie jaka jest wysokość tego fundamentu/murku
miałem też taki murek, a potem decyzje, że będzie kostka, tylko u mnie murek był niższy niż planowany taras, nad murkiem zmieściła się kostka plus pod nią kilka cm podsypki.
Ja ukryłem murek pod tarasem, taras został powiększony o około 20 - 30 cm, w koło dałem stopień z kostki zakończony palisadą (takie pojedyncze masywne słupki betonowe).
Czyli murek został schowany pod tarasem

pozdrawiam

MarekPuma88
15-06-2020, 12:07
Witam Dziekuje bardzo za podjęcie tematu Murek jest idealnie na wysokosc lekkiego spadku po polozeniu kostki Teraz faktycznie rozwazam polisade z lekkim poszerzeniem ew. Moze wykonam bloki betonowe i uloze dookola ew obloze istniejacy murek styrodurem zatopie siatka przykryje okapnikiem z blachy i na calosc poloze kostke ew plyty betonowe Mysle ze to bedzie najlepsze rozwiazanie przy obecnej sytuacji Dziekuje raz jeszcze za opinie ew. Jak jakby cos prosze pisac Pozdrawiam