PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie kabla elektrycznego w płycie karton-gips - bruzdowanie ?



mihalski
14-06-2020, 13:39
hej
nie mam wiele doświadczenia , a muszę przesunąć kabel elektryczny ok 90 cm w ścianie karton-gips 12 mm.
będzie pod oświetlenie witryn i pod szafki kuchenne. Niestety będzie to w miejscu widocznym bo tam jest przerwa międzi górnymi szafkami (wolnowiszący okap).
mam dom szkieletowy więc przeprowadzenie kabla pod płytą nie wchodzi w grę , musiałbym pokonać 2 słupki konstrukcji szkieletowej. Ściany są już gotowe do malowania.
Trochę się boję wybruzdowania poziomego na wysokości 230 cm tak na głębokość 6-8 mm w płycie. bo potem jak to zagipsuję to będzie pękać w tym miejscu - mam rację ?
Poradźcie jak to zrobić , aby nie pękało

jajmar
14-06-2020, 14:26
W g-k kable prowadzi się za płyta a nie w niej.

mihalski
14-06-2020, 15:38
W g-k kable prowadzi się za płyta a nie w niej.

no wiem, ale przecież pisałem, że nie mogę tego zrobić za bo mam słupki konstrukcyjne szkieletu , a nie chcę pruć całych ścian i przewierać się przez słupki ,
jakiś pomysł konstruktywny , bo za tydzień montują mi kuchnię. Sytuacja jest podbramkowa, liczyłem na pomysły.......
czym może skutkować wybruzdowanie w płycie ?

jajmar
15-06-2020, 00:31
nie chcę pruć całych ścian

Jakiś dramatyczny ton przyjmujesz. Nie prujesz całych ścian tylko nożykiem wycinasz np 10x100cm wiercisz dziurki w szkielecie przeciągasz przewód wycięty element wklejasz szpachlujesz itd. Na koniec browar.
Jak wyrzeźbisz coś na 6-8mm też musisz szpachlować.