PDA

Zobacz pełną wersję : Petroniusz i "Marysieńka"--KOMENTARZE--



Olkalybowa
23-05-2005, 20:32
Petroniuszu, witam w klubie ludzi pozytywnie zakręconych :D .
Trzymam kciuki za budowę.

andrzejka
23-05-2005, 21:04
Nareszcie :P :P :P :P ktoś budujący Marysię :P :P Ciesze sie bardzi i czekam z niecierpliwością na dzieje budowlane Petroniuszu :P

Petroniusz
25-05-2005, 20:41
Jesteście przesympatyczne... :D :D :D :D
postaram się zdawać relację ze wszyskiego ,co będzie działo się na moim placu budowy. Mam nadzieję że będą to same dobre wiadomości .
Dzięki za słowa otuchy.
Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
25-05-2005, 21:17
_________________
już za chwileczkę ,już za momencik......
Petroniusz z Marysią zacznie się kręcić :wink:
:lol: :lol: :wink:

Olkalybowa
29-05-2005, 20:39
"WC "Bez tego ani rusz, bez niego wszyscy mielibyśmy przesr..ne .
:lol: :lol: :lol:

inż. Mamoń
29-05-2005, 20:58
PoWoDzEnIa !!!

:D

katarek
29-05-2005, 21:04
"WC "Bez tego ani rusz, bez niego wszyscy mielibyśmy przesr..ne .

:D
a ja już też mam WC - wczorajsza konstrukcja, więc też świeżutkie ;)
Witam, pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

andrzejka
29-05-2005, 21:04
Ja swoją drogą ,będę sprawdzał ich wszystkich ( bez urazy ) by móc spokojnie położyć się spać.


I bardzo dobrze zrobisz 8) 8) Wszak to ty będziesz tam spal 8)

Ciąg dalszy w poniedziałek

Czekamy, czekamy oczywiście :P
Nie zapominaj o zdjęciach :wink: 8)

Olkalybowa
30-05-2005, 22:33
A'propo zalewania ław fundamentowych, jak przejrzysz parę dzienników to spotkasz tam wiele dobrych rad na ten temat np. co wrzucić do ław, aby w domu było szczeście, pieniążki i takie tam. Aga J.G. zaopatrzyła się nawet w reklamówkę tu kliknij (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39022&postdays=0&postorder=asc&start=60).
:D

Petroniusz
31-05-2005, 23:10
Ławy już zalane, ale niestety brak czasu uniemożliwił mi wrzucenie czegokolwiek jako kamień węgielny do wykopu. Myślałem tylko czy wszystko idzie zgodnie z planami. Do powieszenia w domu na "szczęście" mam podkowę znalezioną niedaleko naszej działki. Musiała tam długo czekać ,bo konie w tej okolicy już dawno wyginęły. Będzie dobrym talizmanem.
Pozdrawiam :D :D :D

Funia
01-06-2005, 15:02
No wszytsko ładnie, pięknie - budowa, budową - tylko gdzie można podpatrzec jak bedzie wyglądała ta Wasza Marysieńska? :o :o

Petroniusz
01-06-2005, 20:28
Wiem że wszyscy chcieliby popatrzeć , co się dzieje na budowie, ale zrozumcie mnie , teraz wystarcza mi sił tylko na to żeby napisać kilka słów i na tym koniec, oprócz tego że staram się zbudować to jeszcze muszę na to zarobić. Tak więc ciągnę dwa etaty i budowę .Jak złapię trochę czasu to umieszczę trochę zdjęć na forum. Cierpliwości.
:-?

andrzejka
01-06-2005, 21:14
No wszytsko ładnie, pięknie - budowa, budową - tylko gdzie można podpatrzec jak bedzie wyglądała ta Wasza Marysieńska? :o :o
Funiu oto Marysieńka a wlaściwie to Marysia :wink: :wink: :P http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=69&id_autora=9&spacer=2&proj=MARYSIA#sytuacje :P
Oczywiście każdy wprowadza drobne zmiany ale w orginale tak sie prezentuje :P

Petroniuszu nie gniewasz się, że wkleilam linka :oops: :roll: ale jak nie ma jeszcze zdjęć niech popatrzą na projekt chociaż :wink:

A na zdjęcia oczywiście czekamy ale nie kosztem jakości fundamentów :wink:
Pozdrawiam 8)

Petroniusz
02-06-2005, 16:35
Andrzejko
Oczywiście że się nie gniewam, dzieki że zamieściłaś tego linka ,masz rację niech chociaż na to można spojrzeć . U mnie chwilowa przerwa z powodu braku drewna na szalunki fundamentowe. Jutro będą ustawiać te które mają gotowe, a ja myślę że deski dotrą na czas.
Pozdrawiam :D :D :D

Funia
02-06-2005, 19:07
I od razu lepiej :wink:

Domek fajniutki. Prosta bryła - jak nasza - takie lubie :D

andrzejka
04-06-2005, 05:43
Czyli prace idą pelną parą :P :P Bardzo się cieszę :P
Niech rośnie duża twoja Marysia :wink: :P
Zaskoczyli mnie twoi robotnicy, że szkoda im czasu na zrobienie WC :o no ale skoro tak się poświęcaja to tylko docenić :wink: :lol:
Może rzeczywiście planują coś w wielkim stylu :wink: :P

andrzejka
07-06-2005, 18:10
Aż tak wierzysz robotnikom :roll: :roll: Ja tam myślę, że nadzór inwestora jest niezbędny :wink: I to jak najczęściej :wink:
A na zdjęcia oczywiście czekam z niecierpliwością :P

Petroniusz
07-06-2005, 23:13
Jeżeli chcesz to wierz ,jeżeli nie to trudno :roll: ,ale słowo daję że ekipa jest pierwsza klasa. Majster to doświadczony budowlaniec starej daty ,który jest przez cały dzień na budowie i to do niego należą najważniejsze aspekty wykonania technicznego wszystkiego co tam się dzieje. Pomimo że jestem dokładny i czasami zbyt przesadnie ostrożny, jeśli mam coś zrobić , to do nich i do ich pracy nie mam żadnych zastrzeżeń (oby tak dalej) A na budowie odwiedzam ich tak często jak tylko mogę tzn. kilka razy dziennie ,a gdy kończę swoją pracę to jestem z nimi do końca dnia.
Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
08-06-2005, 18:46
Masz szczęście takiego majstra znaleźć to nie taka latwa sprawa :P
Trzymam kciuki za postępy budowlane 8) :wink:

andrzejka
14-06-2005, 13:38
Gratulacje :P
Fundamenty gotowe :P Zgodnie z planem :P
Mam nadzieję , ze zdjęcia kiedyś nam pokażesz :roll: :roll:

Petroniusz
14-06-2005, 19:13
Oczywiście że pokażę :roll: nie mam zamiaru robić tajemnicy , tylko czasu brak, by usiąść i wykonać . Sorki :oops: . Cierpliwości
Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
26-06-2005, 17:42
Haaalooooooooo Petroniuszu co tam u ciebie slychać :roll: :roll: :roll: Czyżby tak budowa domu ci zabiera caly czas :roll: :roll: :roll: :wink:
Czekam na wieści z frontu robót i pozdrówka 8)

Petroniusz
27-06-2005, 20:52
Sorki że się nie odzywałem ,ale po części masz rację Andrzejko , po powrocie do domu wieczorem już nie mam siły na nic. W tej chwili fundamenty wysychają , w sobotę wraca ekipa i będą robić izolacje , a ja rozmontowuję deski z szalunków ( mozolna robota ,czyszczenie ,wyciąganie gwoździ ,układanie a potem impregnacja) czasami pogoda tak mocno dopisuje ,że pot spływa po d...ie. Gromadzę żwirek i piachorek do wypełnienia fundamentów. Acha ...chciałem dodać że jestem zadowolony z faktu że rozłożyłem proces budowy na kilka etapów. Najpierw fundamenty ,w przyszłym roku mury i dach itd. W moim przypadku gdybym zaplanował wszystko naraz to pod koniec budowy byłbym siwy i chudy Strasznie wszystko długo analizuję i dręczy mnie podjęcie decyzji w tej czy innej sprawie.A tak to mam czas na przemyślenia.
Pozdrawiam :D :) :-? :wink: :roll:

andrzejka
10-07-2005, 09:21
No no widok okazaly :P :P
A możesz powiedzieć ile cię narazie fundamenty kosztowaly :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

andrzejka
11-07-2005, 19:56
Super są twoje fundamenty :P :P A jak cieszy znajomy widok :P Narazie znajomy z projektu ale mam nadzieję, ze już niedługo z rzeczywistości :P
Pozdrawiam 8)

Petroniusz
11-07-2005, 20:18
Koszty tego, co zostało wykonane zamknąłem na wysokości 16.000 zł
W skład tego weszło : drewno ,beton z gruchy, stal, robocizna, izolacje, zasypanie środka żwirem i to by było na tyle.Oczywiście drobnych pierdół nie wyliczałem typu gwoździe itp. aczkolwiek liczyłem wszystko bardzo dokładnie. W tym roczku chcę jeszcze obsypać wszystkie ściany fundamentowe na zewnątrz żwirkiem, coby H2o sobie odpływało od budynku i nawieźć ziemi do podwyższenia terenu. Reszta zgodnie z planem w przyszłym sezonie.
Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
11-07-2005, 20:25
Dzięki za odpowiedź :P
Aaaaaaaaaaaaaaa :roll: :roll: :roll: fajny emblemat sobie wkleiłeś :P :wink:

Petroniusz
11-07-2005, 20:55
:D :D Emblemat :D :D jak najbardziej nawiązujący do zamiarów wykonania zamierzonego celu . :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

andrzejka
12-07-2005, 07:50
:D :D Emblemat :D :D jak najbardziej nawiązujący do zamiarów wykonania zamierzonego celu . :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Który to cel ma już solidne podstawy :P :P :P

Olkalybowa
12-07-2005, 22:20
Pięknie tam u Ciebie :D , czyściutko, cudeńko :D .

kroyena
13-07-2005, 06:28
Petroniuszu, czyżbyś nie wibrował tego wypełnienia warstwami? :o :o :o

Znasz li ta erratę.
Wg słuszności wypełnienie winno być warstwami maks 30 cm wibrowane, co by później nie osiadało.

Petroniusz
14-07-2005, 19:02
Witam .

Żwirka i piachorka nie wibrowałem , a to dlatego że posłuchałem rady starych budowlańców którzy mówili że jak będzie stało przez zimę to i tak się uleży samo z siebie jak dostanie wody ,śniegu itp. A w przyszłym roku wczesną wiosną jak będzie położona kanaliza, to wjadę do środka z zagęszczarką i ubije się do reszty co jeszcze jest miękkie. I jeszcze nie zagęszczałem z tego powodu że ściany fundamentowe są odsłonięte od zewnątrz ( nie obsypane ) trochę się obawiałem żeby ich nie wypchnęło na zewnątrz.
Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
14-07-2005, 19:29
Czy możesz powiedzieć ile betonu poszło ci na fundamenty :roll: :roll:
Sorry za męczenie pytaniami ale sama liczyłam wg przepisu Rafałka i nie wiem czy dobrze :roll: :roll:
Wyszło mi ok 25 m3 na ławy i fundamenty :roll: :roll:

kroyena
15-07-2005, 12:06
A to wszystko tłumaczy, skoro nie pędzisz jak galopujące suchoty to OKi. :wink:

Petroniusz
17-07-2005, 11:59
Cześć :D

Do Andrzejki :D :D :D

Czy możesz powiedzieć ile betonu poszło ci na fundamenty
Sorry za męczenie pytaniami ale sama liczyłam wg przepisu Rafałka i nie wiem czy dobrze
Wyszło mi ok 25 m3 na ławy i fundamenty

Kto pyta nie błądzi ,dlatego nie przepraszaj że pytasz :D .
Na moje ławy wyszło dokładnie 21,5 metra betonu. Na ściany fundamentowe poszło 16,5 metra , z tym że ja trochę wyżej posadowiłem budynek . Ściany fundamentowe mają wysokości (od ław!!) 130 cm a to dlatego że teren jest trochę gliniasty i czasami wilgotny . Acha ..... sciany fundamentowe mają grubość 30 cm , czyli tyle co grubość muru. Warto poszukać tańszej betoniarni , bo różnie sobie liczą za metr.

Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
17-07-2005, 21:17
No to dziękuje pięknie za odpowiedź :P :P :P
Dużo tego poszło u ciebie :roll:

andrzejka
20-07-2005, 12:29
Petroniuszu widze że wyrównałes poziom fundamaetów :roll: Czy w adaptacji to uwzględniłeś :roll:
Ja wcześniej nie widziałam, że fundamenty w garazu są niższe :roll: :oops:
Twoje są równe i bardzo dobrym pomysłem mi się to wydaje 8) Tak się zastanawiam czy tak samo nie zrobić u mnie :roll: :roll: :roll:

Petroniusz
20-07-2005, 17:37
Fundamenty są równe na całej powierzchni budynku ,ale posadzka w części garażowo gospodarczej będzie obniżona dlatego na zdjęciach widać pozostawione miejsca na otwory drzwiowe. Ja pod tym względem niczego nie zmieniałem w adaptacji, owszem w projekcie fundamenty są niższe w części garażu i kotłowni. Przy wykonaniu całkowicie zaufałem mojemu majstrowi i nie wnikałem w jego decyzje, wszak to on będzie dalej budował i z tego co wiem , ma większe doświadczenie w budowlance niż ja :lol: . Powiedział że tak będzie OK, i ja mu wierzę. Myślę że nie popełniam błędu ,bo widziałem jego robotę i nikt na niego nie narzekał.
Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
10-12-2005, 07:50
Heeeeeeeeeeeeeeeej Petroniuszu :P
Myślałam że i ciebie przysypał ten biały puch :wink:
Cieszę sie, ze dałeś znak obecności wśród nas 8)

Fakt zima przyszła i na budowach smutki choc nie na wszystkich, są tacy co ostro działają 8)
A my cóż czekamy na cieplejsze dni :-? 8) :wink:

Pozdrówka

Czasami coś skrobnij, może podziel się przemyśleniami na jakieś marysiowe tematy czy cos w tym stylu 8)

mikolaj1
11-12-2005, 20:27
Witaj Petroniuszu!Właśnie dziś odkryłem twój dziennik i jak się okazuje jesteśmy na tym samym etapie [0],też mam zasypane piachem i zrobiłem ten sam błąd co Ty- nie ubijałem warstwami. Piach leżał jakiś miesiąc a wczoraj zagęszczałem -usiadł jakieś 10cm..Chudziak mam zamiar wylać na wiosnę ,a może nie wylewać tylko wpuścić tam brygade muraży niech to udepczą i zalać na koniec jak domek będzie pod dachem- co o tym myślisz? Myślę też o założeniu dziennika [tylko muszę się nauczyć wklejać fotki-Twoje są super]Tak fajnie pooglądać czyjeś postępy.Mam nadzieje że będziesz kontynuował i Twój dziennik będzie równie barwny jak Andrzejki-powodzenia!
Acha interesuje mnie jakie zmiany zrobiłeś lub zamierzasz zrobić w swojej MARYŚCE?! Pozdrawiam- Mietek.

Petroniusz
11-12-2005, 21:32
Cześć Mikołaju

Piszesz że popełniłeś ten sam błąd co ja ,nie zagęszczając piachu w fundamentach.Z tego co powiedział mi mój majster od kielni, na wiosnę całość trzeba zalać po brzegi wodą a efekt będzie o wiele lepszy niż ubijanie zagęszczarką lub całą ekipą murarzy depczących ten piach nogami. :lol: .Myślę że ani Ty ani ja nie popełniliśmy żadnego błędu. Powiem tak, widziałem i rozmawiałem z kumplem u którego ten majster stawiał chatę o skuteczności tej metody ,wyniki są rewelacyjne, grunt jest ubity że nie wbijesz w niego drutu stalowego głębiej niż na 5 cm. Pisać na forum będę i zdjęcia też będą ale wszystko w miarę wolnego czasu i sił. Robiąc same fundamenty czasami padałem na twarz, a co będzie jak się zacznie jazda z murami,dachem,kominami,stropem,schodami, :roll: :roll: :o :o :o ?????????? Ale myślę że będzie dobrze.

Pozdrawiam :D :D :D

Olkalybowa
12-12-2005, 08:30
Petroniuszu, wielkie dzięki za przepiękne życznia :D.
Tobie i całej Twojej rodzince życzę wesołych, beztroskich i pięknych świąt.
Szczęśliwego Nowego Roku, porządnych, pracowitych i uczciwych fachowców, obniżek na materiały budowlane i ekspresowego załatwiania papierologi budowlanej.
http://www.gify.biz/gify%20%20postacie/gify-swiety%20mikolaj/noel0004.gif

mikolaj1
12-12-2005, 17:43
To mnie troche uspokoiłeś. Ale z tym zalewaniem wodą to chyba nie jest dobry pomysł :-? :o ,choć izolacje ścian fundamentowych mam 2x-dysperbit i dodatkowo włożyłem folie ,to jakoś nie przekonuje mnie robienie mini basenu :roll: :-? 8) 8) w przyszłym domu :o .Myślałem za to o ściągnięciu cięższego sprzętu do ubijania-tylko znowu strach -czy nic się nie stanie wystającym 70cm ponad grunt ścianą :o :o
Pozdrawiam :wink: :P :P

andrzejka
22-12-2005, 16:46
http://www.kartki.bej.pl/kartki/joanna/swieta_3_duza.jpg

Petroniusz
22-12-2005, 17:59
Hej ....Andrzejko......
Powiedz czy my niedługo też będziemy mogli podziwiać takie piękne widoki , z okien naszych domów ?????????????????????
http://petroniuszcezar.w.interia.pl/foto/swieta_3_duza.jpg
Zdradzę Ci , że nie mogę spokojnie usiedzieć na miejscu, w wyniku tej zimowej bezczynności budowlanej ................

Jeszcze raz Wesołych Świąt i Szczęśliwego , pogodnego, bezstresowego Nowego 2006 Roku

Pozdrawiam :D :D :D

andrzejka
22-12-2005, 18:38
Hej ....Andrzejko......
Powiedz czy my niedługo też będziemy mogli podziwiać takie piękne widoki , z okien naszych domów ?????????????????????


Tak właśnie myślę :P :P :P
pozdrówka 8)

andrzejka
14-04-2006, 13:47
Petroniuszu gdzie się podziewasz :roll: :roll: :roll:

Ostatni wpis przed świętami Bożego Narodzenia :-?
Czy ty tak masz, ze tylko na święta się pojawiasz :roll: :roll: :wink:
Daj znak co u ciebie, wszk wiosna już jest 8)

http://www.skrzacik.now.pl/Grafika/Pocztowki/swiateczny%20bukiet2.jpg

Pozdrówka