PDA

Zobacz pełną wersję : Mokra podłoga - budowa domu



Dagunia’
17-06-2020, 21:21
Witam
Chciałam zapytać o wilgoć na podłodze. Budujemy z mężem dom, obecnie mamy stan surowy zamknięty. Po ostatnich deszczach zauważyliśmy, że podłoga zaizolowana papą jest wilgotna.
Nie bardzo mamy pomysł jak sprawdzić czy to wilgoć od gruntu, czy skrapla się woda w pomieszczeniach ze względu na jeszcze słabą wentylację. Wydaje nam się, że to raczej z powietrza, bo w miejscach gdzie leżał jakiś większy przedmiot jak deska czy karton jest raczej sucho, ale czy to jest możliwe, żeby aż tyle się skropliło? Chcieliśmy kleić styropian pod podłogówkę i nie bardzo wiemy co z tym teraz zrobić. Czy ktoś spotkał z taki problemem? Będę wdzięczna za wskazówki.

Robinson74
17-06-2020, 21:42
Tak, ja się spotkałem. Nie mam jeszcze SSO (zaczynamy robić dach), ale w piwnicy jest bardzo wysoka wilgotność (80-95%) ze względu na niższą temperaturę niż na zewnątrz, a w dodatku też kiepsko z wentylacją i z rury kanalizacyjnej wręcz cieknie woda skroplona na niej. Ponadto po obwodzie podłogi jest bardzo wilgotno i wilgoć wchodzi kilkanaście cm na ściany betonowe.

Dagunia’
17-06-2020, 22:12
Robinson74 faktycznie może to jest przyczyna. W domu mamy znacznie chłodniej niż na zewnątrz, tym bardziej, że przez kilka dni nas nie było na budowie więc nie wietrzyliśmy, a na zewnątrz u nas ostatnio ciepło i parno. Dziękuję za odpowiedź.