PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dom



Davidcz
19-06-2020, 12:40
Witam Wszystkich,
Zakładam ten temat ponieważ nie wiem na jakie prace mogę sobie teraz pozwolić.
W domu jest elektryka, hydraulika, tynki i wylane podłogi. Dach zrobiony jeszcze w zeszym roku na wiązarze, położona dachówka.
Ogrzewanie będzie gazowe ale to dopiero ok lutego zrobią przyłacze. Czy jak na zime nie bedzie ogrzewania to mogę szpachlować ściany, podwieszać sufity z płyt GK, zrobić ocieplenie dachu? Elewacje planuje na wrzesień/październik. Może płytki?
Dziękuję z góry :)

donvitobandito
20-06-2020, 07:47
Tak szczerze, jak robisz to dla siebie, to uważam, że należałoby odpuścić większość przedstawionych przez Ciebie tematów do czasu zrobienia ogrzewania.

Dziesiatka
20-06-2020, 08:11
Tak szczerze, jak robisz to dla siebie, to uważam, że należałoby odpuścić większość przedstawionych przez Ciebie tematów do czasu zrobienia ogrzewania.

A jak buduje to dla kogoś,a nie dla siebie,to może to robić?Podaj różnice i powody.

fighter1983
20-06-2020, 08:22
A jak buduje to dla kogoś,a nie dla siebie,to może to robić?Podaj różnice i powody.
Poruszasz drazliwy temat mentalnosci :D
Dla siebie ma byc dobrze
Dla kogos/ na sprzedaz moze byc byle jak i po taniosci.

Meritum problemu, ale jak juz sie kupuje od developera: to najlepiej zeby bylo wszytsko prima sort.
Jak Kali ukrasc konia to dobrze, jak Kalemu ukradna konia to zle.
dokladnie ten mechanizm.

idac ta droga w sumie to ja powinienem to moje elewacje robic mega na odpieprz, z taniego byle czego. bo ja robie dla kogos przeciez zawsze :D

Greengaz
20-06-2020, 08:34
@Davidcz

Wydzierżawiasz 4-6 butli 33 kg z propanem, podłączasz do kotła i masz ogrzewanie na zimę. W lutym /oby/ przezbrajasz kocioł na gaz ziemny.

donvitobandito
20-06-2020, 09:54
A jak buduje to dla kogoś,a nie dla siebie,to może to robić?Podaj różnice i powody.
Większość ludzi uważam za idiotów i wrednych, zapatrzonych w siebie egoistów. Jeżeli bspojrzec im głęboko w oczy, u większości widać tylko złotówki. Nie dałbym rady znaleźć w sobie chęci by się dla nich starać.

Bertha
20-06-2020, 10:35
Młodzi inwestorzy wybierają okna w dużej firmie. Po serii ogólnego bajania (pardon - po części opisowej produktów), doradca zadaje sakramentalne pytanie: Państwo budują dla siebie czy na sprzedaż?
Hier ist ein Hund begraben.

Dlatego nigdy nie kupiłbym nic od ........... , gdy nie widziałem całego procesu inwestycyjnego.
Widziałem różne. Tanie z samego założenia i tak było w prospekcie, oraz mniej lub bardziej wypaśne co również przekładało się na cenę. To oczywiste.

Davidcz
20-06-2020, 16:07
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :) Dom robię dla siebie :) pomysł z butlą wydaje się być ok :) elewacje zrobię na pewno. Płyty osb na strych jako podłoga i stelaż pod GK też zrobię. Jeśli będę dogrzewał to spokojnie zrobię resztę jeśli nie to poczekam na przyłącze i zrobię szpachlowanie, podwieszę sufit. Myślę, że taki układ jest ok?

Nayri
21-06-2020, 13:35
Większość ludzi uważam za idiotów i wrednych, zapatrzonych w siebie egoistów. Jeżeli bspojrzec im głęboko w oczy, u większości widać tylko złotówki. Nie dałbym rady znaleźć w sobie chęci by się dla nich starać.
Popatrz w lustro...

Tomek W
25-06-2020, 12:51
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :) Dom robię dla siebie :) pomysł z butlą wydaje się być ok :) elewacje zrobię na pewno. Płyty osb na strych jako podłoga i stelaż pod GK też zrobię. Jeśli będę dogrzewał to spokojnie zrobię resztę jeśli nie to poczekam na przyłącze i zrobię szpachlowanie, podwieszę sufit. Myślę, że taki układ jest ok?

tylko pamiętaj że ocieplenie układa się po robotach mokrych kiedy tynki i wylewki już sa suche. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko zawilgocenia materiału termoizolacyjnego nawet pomimo jego hydrofobizacji

Davidcz
29-06-2020, 22:23
tylko pamiętaj że ocieplenie układa się po robotach mokrych kiedy tynki i wylewki już sa suche. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko zawilgocenia materiału termoizolacyjnego nawet pomimo jego hydrofobizacji

Tynki suche, posadzki już prawie też a ocieplenie planuje na jesień