PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny nalot na kostce



kanijczyk
19-06-2020, 17:32
Witam. Mam problem i może ktoś tutaj się z tym spotkał z taką sytuacją. Mam kostkę brukową, którą położyłem równo rok temu. Z kostką było wszystko okej do wczorajszego dnia gdy wystąpiły bardzo duże opady. Jak widać na zdjęciu na kostce pojawił się dziwny brązowy nalot, którego nie mogę zmyć. Nalot pojawił się tylko pod brzozą, a w innych miejscach nie. Pytanie czy to ma związek z brzozą? A jeśli jeśli tak to czemu dopiero teraz tj. po roku od położenia kostkicoś takiego się pojawiło A nie wcześniej? Czy miał ktoś podobny problem?445435

kanijczyk
22-06-2020, 10:42
Wklejam brakujące zdjęcie.

Bertha
22-06-2020, 15:55
Pyłek brzozy "zaasymilowany" przez kostke. Przyklejony. Brzoza jest ładna na fotografii lub w lesie czy parku. Obok domu to zaraza,

kanijczyk
26-06-2020, 12:13
Dzięki za podpowiedzi. Zastanawiam się dlaczego to się pojawiło dopiero teraz, a nie na wiosnę albo poprzedniego lata. Ktoś wie czym można to zmyć z kostki?

libra100
26-06-2020, 14:00
Dzięki za podpowiedzi. Zastanawiam się dlaczego to się pojawiło dopiero teraz, a nie na wiosnę albo poprzedniego lata. Ktoś wie czym można to zmyć z kostki?

Może rok temu nie było takiego intensywnego opadu, który wgniótłby pyłek w kostkę. Próbowałeś myjką ciśnieniową? Jeśli nie pomoże poczekaj, w ostateczności zastosuj rozcieńczony kwasek cytrynowy bądź mrówkowy, tylko najpierw przeprowadź próbę na mało widocznym fragmencie kostki.

Pytajnick
26-06-2020, 15:26
Dzięki za podpowiedzi. Zastanawiam się dlaczego to się pojawiło dopiero teraz, a nie na wiosnę albo poprzedniego lata. Ktoś wie czym można to zmyć z kostki?

Impregnowałeś czymś kostkę ?