PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia przez siebie wiercona- kiedy stop?



Karo717
19-06-2020, 20:33
Witajcie. Wiercimy ręcznie studnię głębinową, rury 160. Na 2m pojawiła się już woda. Szło jak po maśle jeszcze przez 2-2,5 metra. Później pojawił się suchy piach z kamieniami. Do 7 metra tak szło, było bardzo ciężko ale daliśmy radę. Teraz zaczął wychodzić jakiś dziwny szary piasek i jest jeszcze ciężej, to się dzieje na ósmym metrze. Z 15 metrów obok u sasiada jest studnia wiercona przez firmę, ma głębokość 9,40m . U kolejnego sąsiada obok jest studnia na ośmiu metrach. Powiedzcie nam proszę, kiedy mamy się zatrzymać? Kiedy będzie ta woda? W rurze stoi woda od czwartego metra już dawno. Powie mi ktoś kiedy stop? Skąd mam wiedzieć że to już ta woda kiedy przez nity wlewa się podskórna do rury.. Błagam powiedzcie bo inaczej mój mąż wyzionie ducha, uparty facet

kryzys
20-06-2020, 07:30
Szary piasek a zwłaszcza gruby lub z drobnym żwirkiem powinien być ok , to że teraz masz wodę nie znaczy że będzie jej dużo i może być tyle ile w rurze ,

Karo717
20-06-2020, 07:54
Panie Kryzys, co to znaczy że okej? Można przestać już kopać??

kryzys
20-06-2020, 11:27
Z reguły siwy piasek zwłaszcza jak jest gruby lub bardzo gruby zwiastuje dużo wody , najlepiej byłoby sprawdzić wydajność ale mało wiarygodne to będzie bo rurę osłonową masz bez mikrodziurek które i pomagają i przeszkadzają podczas szlamowania bo z jednej strony urobku idzie ileś tam więcej razy ale z drugiej strony pozbawiamy drobnego piasku i tworzymy naturalny filtr z grubszej frakcji , jak będziesz robił filtr z siatką studniarską to nie rób go na całej długości słupa wody tylko tak 1,5 do 2 metrów licząc od dna bo takie studnie lepiej działają jak ciśnienie słupa wody jest wyższe i samo ciśnie wodę do rury podczas pompowania .
siatka studniarska najlepsza 14-ka.