PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament - malowanie dysperbitem



massi
21-06-2020, 21:07
Cześć, skończyłem murować fundament i na dniach zamierzam malować dysperbitem. Chciałem zapytać czy konieczne jest malowanie fundamentu gruntem przed pomalowaniem dysperbitem ? Czy dysperbit trzeba rozcieńczyć z wodą ? Jaki polecacie ?

fukujin
22-06-2020, 07:33
To właśnie Dysperbit jest środkiem gruntującym i mazidłem, na lekki sen inwestorów.

mmmarcinnn
26-06-2020, 17:02
95% nowych domów jest izolowanych Dysperbitem i jak nie są na mokradłach to wystarcza.
Malujesz min 2 warstwy: pierwszą pół na pół z wodą, drugą normalnie.

donvitobandito
26-06-2020, 17:21
Dokładnie. Izolacja pionowa, na przepuszczalnych gruntach nie jest w ogóle potrzebna.

swierol
26-06-2020, 20:47
Ja jestem mimo wszystko innego zdania. Skoro jest możliwość i czas to trzeba to wykorzystać a nie kombinować, że mam grunt przepuszczalny to się obejdzie bez izolacji i zaoszczędzę kilka set złotych. Ja proponuje grunt Ico.... Szybki Grunt 30l i poźniej Ico... Fundament 20l. Jedno kosztowało 300 drugie 450zł tylko nie pamiętam w jakiej konfiguracji. Grunt jest mega wydajny i juz tworzy pewną warstwę przeciwwilgociową, może i nawet lepsza niż dysperbit. Trzeba odczekać chyba 72h przed kładzeniem styropianu aby mógł odparować rozpuszczalnik.

CityMatic
26-06-2020, 21:26
Dokładnie. Izolacja pionowa, na przepuszczalnych gruntach nie jest w ogóle potrzebna.
:( rada - jeśli nie wiemy nic to można tak radzić? - nie wiemy nic o warunkach w jakich stoi dom, jaki jest grunt, czy będzie piwnica cokolwiek co może uzasadniać takie, a nie inne postępowanie autora postu.

CityMatic
26-06-2020, 21:27
Ja jestem mimo wszystko innego zdania. Skoro jest możliwość i czas to trzeba to wykorzystać a nie kombinować, że mam grunt przepuszczalny to się obejdzie bez izolacji i zaoszczędzę kilka set złotych. Ja proponuje grunt Ico.... Szybki Grunt 30l i poźniej Ico... Fundament 20l. Jedno kosztowało 300 drugie 450zł tylko nie pamiętam w jakiej konfiguracji. Grunt jest mega wydajny i juz tworzy pewną warstwę przeciwwilgociową, może i nawet lepsza niż dysperbit. Trzeba odczekać chyba 72h przed kładzeniem styropianu aby mógł odparować rozpuszczalnik.

Dobrze kolego piszesz - jedno z dobrych i skutecznych rozwiązań które zapobiegają nasiąkania i przesiąkania przez fundamenty wilgoci:yes:

Robinson74
26-06-2020, 22:26
Dokładnie. Izolacja pionowa, na przepuszczalnych gruntach nie jest w ogóle potrzebna.
Hehe, nawet dziecko wie, że grunt przepuszczalny, np. piasek, już kilkanaście cm pod ziemią jest dość wilgotny.
Stała wilgoć + beton = ?
Aha, wiem, "beton lub wodę" jak to mówią budowlańcy.

donvitobandito
27-06-2020, 07:43
Hehe, nawet dziecko wie, że grunt przepuszczalny, np. piasek, już kilkanaście cm pod ziemią jest dość wilgotny.
Stała wilgoć + beton = ?
Aha, wiem, "beton lub wodę" jak to mówią budowlańcy.

Tylko, że to normalna sytuacja. Po pierwsze Dysperbit i tak w tym wypadku nic nie pomoże- bo jak już robić to konkretnie tj. masa kmb.
A nawet gdyby nie zrobić niczym to i tak nie wpłynie to w żaden sposób na użytkowanie domu. Ludzie robią izolacje pozioma z dziadowskiej folii zamiast papy, pod chudzika również nie dają papy i popełniają inne rażące błędy. A potem dyskusja o dysperbicie na pionowa izolację, która w większości wypadków i tak jest nie potrzebna...

swierol
27-06-2020, 07:56
Tylko, że to normalna sytuacja. Po pierwsze Dysperbit i tak w tym wypadku nic nie pomoże- bo jak już robić to konkretnie tj. masa kmb.
A nawet gdyby nie zrobić niczym to i tak nie wpłynie to w żaden sposób na użytkowanie domu. Ludzie robią izolacje pozioma z dziadowskiej folii zamiast papy, pod chudzika również nie dają papy i popełniają inne rażące błędy. A potem dyskusja o dysperbicie na pionowa izolację, która w większości wypadków i tak jest nie potrzebna...

Papa pod chudziaka? Pod którego chudziaka?

donvitobandito
27-06-2020, 08:55
Papa pod chudziaka? Pod którego chudziaka?

Na chudzika mi chodziło

massi
30-06-2020, 13:06
nie mam piwnicy, 6 warstw bloczków. Przymierzam się do malowania dysperbitem z firmy IZOHAN. Najpier stosunek 1:1 z wodą. Na drugi dzień (czy mogę wcześniej?) bez rozcieńczania. Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Co dwa/ trzy dni pada i prognoza dalej taka jest. Mam wtedy zalany fundament do ponad jednej warstwy bloczków. Dzisiaj odpompowłem, cały dzień podeschnie i jutro zagruntuje. Ale po jutrze ma padać. Czy coś się stanie jeśli zamoczy mi ten ściany z tym gruntem? Będe musiał je malować na nowo ? oraz co jeśli nie będzie padać i uda mi się pomalować drugą warstwę dysperbitu a na 3 dzień zacznie padać i zaleje mi ściany pomalowane dysperbitem?. Czy coś się może wtedy stać ?
Czy lepiej poczekać aż tydzień będzie sucho ?

Sandek
01-07-2020, 03:21
Smarowałem Izohanem swoje fundamenty. Dokładnie Izohan WL, WK ( jako klej do styro ), izolacja lekka. Zaznaczam, że ściany miałem suchutkie przed gruntowaniem. Po zagruntowaniu, już po ok. 2h ściana wydawała się sucha. Kolejne warstwy szły na drugi dzień.
Gdybym miał to robić drugi raz, na pewno czekałbym aż ściana obeschnie.

massi
02-07-2020, 07:57
Rozmawiałem z budowlańcem z budowy obok gdzie budują szeregówki. Mam w projekcie 2x dysperbit. On twierdzi ze gruntowanie dysperbitem liczy sie jako jedna warstwa, potem tylko raz malować bez rozcieńczenia. Cały czas myślałem że gruntowania nie wlicza się jako warstwa dysperbitu. I potem maluje się jeszcze 2 razy. On mówi dobrze ?

02-07-2020, 20:29
Ja mam dobre warunki gruntowe i najpierw rozcienczalem dysperbit z wodą jako grunt a potem 2 razy na gotowo. Od środka i na zewnątrz. Tak też miałem w projekcie. Jak nie masz piwnicy i dobre warunki gruntowe to bym się nie bawił w masy kmb.

massi
16-07-2020, 08:29
Cześć. Nie chce rozpoczynać nowego tematu, mam zrobiony fundament. Bloczki, pomalowany, ocieplony, rapówka i folia kubełkowa. Czekam na koparke aby to zakopać. Pytanie czy będa mi jeszcze potrzebne te deski z osiami budynku co wyznaczył geodeta ?? Czy mogę je już usunąć ?

CityMatic
16-07-2020, 09:46
Możesz już usunąć.