PDA

Zobacz pełną wersję : Chciałem pompę ale doprowadzają gaz! Co robić?



waka
30-06-2020, 12:12
Cześć.
Byłem już praktycznie zdecydowany na pompę wody tcap ale gmina ciągnie gaz i jest opcja się podłączyć.
Kilka pytań w związku z tym.
1. Czy muszę robić jakiś projekt na instalację gazową? Instalacje w domu czyli rurki itp. muszę zrobić we własnym zakresie, czy gmina to robi?
Jeżeli sam to ile takie coś kosztuje, oczywiście w przybliżeniu.
2. Dom 230mkw z mieszana instalacją, mniej więcej pół na pół. Jak to mniej więcej wychodzi z kotłem gazowym i cała maszynownią.
Przy pompie tcap 12kw całość w super standardzie(mieszacze, bojlery, sprzęgła itp itd) wychodzi około 40tys.

Na co się decydować? Pomóżcie proszę bo mam mało czasu na decyzję.

fotohobby
30-06-2020, 12:22
Póki nie masz projektu w domu nie zrobisz nic. Za projekt i instalację płacisz Ty.
Jeśli będziesz miał gaz "pod płotem" to w zależności od odległości od przyłącza do kotłowni, rodzaju kotła i komina zapłacisz od 15tyś zł wzwyż (bez mieszaczy i sprzęgieł).

waka
30-06-2020, 12:24
Dzięki

Kaizen
30-06-2020, 12:30
Jak zdążą, to zebrać oferty i policzyć. W linku o PC z sygnaturki masz link do pomocnego arkusza.

LuuKee
30-06-2020, 21:08
Cześć.
Byłem już praktycznie zdecydowany na pompę wody tcap ale gmina ciągnie gaz i jest opcja się podłączyć.
Kilka pytań w związku z tym.
1. Czy muszę robić jakiś projekt na instalację gazową? Instalacje w domu czyli rurki itp. muszę zrobić we własnym zakresie, czy gmina to robi?
Jeżeli sam to ile takie coś kosztuje, oczywiście w przybliżeniu.
2. Dom 230mkw z mieszana instalacją, mniej więcej pół na pół. Jak to mniej więcej wychodzi z kotłem gazowym i cała maszynownią.
Przy pompie tcap 12kw całość w super standardzie(mieszacze, bojlery, sprzęgła itp itd) wychodzi około 40tys.

Na co się decydować? Pomóżcie proszę bo mam mało czasu na decyzję.
Za skrzynkę płacisz 2500zl od skrzynki do domu wraz z projektem cena waha się od 100-200 za m bieżący. Potem koszt montazu kotła i osprzętu, oraz samego kotła z zasobnikiem itp, zapewne wyjdzie Cię koło 20 łącznie, w sumie napisał ktoś wyżej. Dużo taniej od pc. Kiedy zwróci Ci się ta różnica? Odp. Nigdy

Na moje bierz gaz.
Pc na sam wiatr nie chodzi i prąd też trzeba placic:) będę dobrać mózg o taryfach itp. Większość to brednie. Albo każą Ci założyć fotowoltaiczne za 50tys. Która też Ci się nie zapewne nie zwroci. Bo za pompę i fotowolraike zabulisz tyle co za gaz i prad do
Do końca życia.