PDA

Zobacz pełną wersję : kolumna działowa czy jest szansa na wyburzenie



madziika7
01-07-2020, 08:39
Dzień dobry ,
Marzy mi sie kuchnia z wyspą, jendak w projekcie jej przeszkadzi mi bardzo kolumna zbrojeniowa.
Czy ktoś orientuje się czy jest szansa wyburzenia takiej kolumny?445802

Bardzo proszę o pomoc:)

jajmar
01-07-2020, 09:13
Kolumna zbrojeniowa, takiego określania na słup nie spotkałem.
Wszystko się da , to tylko kwestia ceny. Tu tanio nie będzie, a może być nawet bardzo drogo. trzeba zacząć od wizyty u konstruktora, potem pewnie wyburzenia i dorabianie, wzmacnienie tego co zostaje.

Ktoś bardzo późno zauważył słup an środku pomieszczenia.

madziika7
04-07-2020, 16:47
Nie znam poprawnego określenia takiej kolumny;) wiem, ze zastosowano w niej pręty zbrojeniowe.
Dom w takim stanie kupiliśmy, poprzedni właściciele chcieli mieć w tym miejscu kolumny, ja wolałabym, by ich nie było.
Dziękuję za odpowiedź.

d7d
04-07-2020, 20:48
Może te słup być w innej lokalizacji czy "musi" być całkowicie usunięty?

madziika7
09-07-2020, 17:51
Nie ma za bardzo gdzie go postawić. Może być obok ale ciężko będzie z przejściem do kuchni. Drugim problemem, jest fakt, ze pod posadzka jest ogrzewanie podłogowe. Proszę o poradę, czy jest w ogóle sens Prosić architekta o poradę, czy to bez sensu, bo szanse na całkowite usuniecie kolumny są znikome?

d7d
09-07-2020, 22:06
Prawie zawsze da się wstawić odpowiedni podciąg i oprzeć ten podciąg na ścianach (słupach) o odpowiedniej nośności i usunąć ten przeszkadzający słrop.
Jest to zadanie dla uprawnionego projektanta konstrukcji a nie dla architekta.

Powinna być wizja lokalna i dokumentacja projektowa (wykonawcza / powykonawcza).

grv
10-07-2020, 07:59
Swoją drogą ktoś miał fantazje, żeby tak zaprojektować słupy. Drugi też stoi tak, żeby tylko w niego wyrżnąć idąc prosto korytarzem