PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę "odgrodzić" pokój od hałasów z zewnątrz, tylko nie wiem czym.



TakiAdam
01-07-2020, 09:18
Witam,
Za niedługo planuję remont pokoju i mam pomysł na zrobienie 'Studia' do nagrywania. OK ale jest problem, mam hałaśliwą rodzinkę i nie wiem jak te 'studio' właśnie wyciszyć, odgrodzić pokój, aby nie było dźwięków z zewnątrz.
Miałem pomysł na 'Piankę Akustyczną' ale to nie wyciszy dźwięków z zewnątrz, lecz zmieni ton mówienia... (tak do końca nie wiem, czy tak właśnie robi ta pianka).
Więc, bardzo bym poprosił o pomoc, bo już szukałem i szukałem co na ten temat i nic z tego nie za bardzo rozumiem :/
Pozdrawiam,
Adam

Bertha
01-07-2020, 09:39
Uncle Google - izolacje akustyczne - enter.

TakiAdam
01-07-2020, 13:00
Dzięki ci bardzo :)
Nie pomyślałem o tym...

fukujin
02-07-2020, 13:50
Hałas przenosi się przez wszystkie elementy budynku, dlatego musisz w pełni odciąć się od nich i zbudować "kapsułę" o konstrukcji szkieletowej. Podłoga na legarach wygłuszona wełną, pod nimi podkładki antywibracyjne, ściany i sufit z izolacją z wełny, nie stykające się ze ścianami i sufitem domu, na to minimum podwójne płytowanie. Oczywiście jeśli to ma być prawdziwe studio nagrań. Może lepiej takie studio zbudować w ogrodzie? Widziałem kilka takich realizacji i wyglądają super. Możesz obejrzeć programy w stylu małe i wspaniałe, tam pojawiają się czasem takie perełki.

bartez_xx
04-07-2020, 16:27
Czyli chcesz odgrodzić dźwięki od zewnątrz do wewnątrz, tak?
Jakie ściany? Płyta GK czy coś innego?

Tomek W
07-07-2020, 10:31
nie ukrywam że najlepszym rozwiązaniem byłoby udac się do akustyka by zaprojektował indywidualne rozwiązanie dla twojego przypadku. Musisz wiedzieć że aby izolacja akustyczna była efektywna to wszelkie ustroje akustyczne powinny być wykonywane od strony źródła dźwięku. Izolowanie po drugiej stronie może spowodowac że boczne przenoszenie się dźwięków będzie na tyle duże że efekt nie będzie zadowalający. datego też w tym wypadku najlepiej będzie wykonać indywidualny projekt .