PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki przekrój kabla na działce



jarek665141
02-07-2020, 09:10
Witam mam dylemat jaki przekrój kabla zastosować . Posiadam działkę z altanką . W altance mam podłączony licznik wyłącznik różnicowy i dwa nadprądowe . Działka jest duża i za jakiś czas mam zamiar postawić domek . Zamierzam się przekopać pod altanką aby od wyłącznika różnicowego doprowadzić główny kabel zasilający pod domek i tu moje pytanie czy ziemny kabel 3x2,5 mm2 wystarczy czy zastosować grubszy ? Z góry dziękuję za odpowiedź

elpapiotr
02-07-2020, 11:06
Masz zamiar jednym kablem o przekroju 2,5 mm2 obskoczyć cały domek? To co tam będzie - jedna lampka i jedno gniazdo 230 V ?

jarek665141
02-07-2020, 12:06
Dlatego napisałem , że mam dylemat. Jaki według ciebie będzie odpowiedni ?

elpapiotr
02-07-2020, 15:45
Bez urazy, ale dlaczego laik bierze się za elektrykę, nie wiedząc, co z czym i jak wykonać.
Druga sprawa, że zasilanie do domku jedną fazą to na dzień dzisiejszy poroniony pomysł.
Przecież należy pamiętać o istotnych elementach wyposażenia domu typu ogrzewanie, podgrzewanie wody itd.
Takie rzeczy robi się na etapie projektowania, a nie zakopać jakiś tam kabelek i po kłopocie.
Po trzecie wreszcie, gdzie kolega napisał o przyłączu do tej altany, zabezpieczeniu przedlicznikowym i mocy przyłączeniowej?
Te sprawy są najważniejsze, by później coś projektować.

jarek665141
02-07-2020, 17:12
Dobrze dziękuję za pomoc. Problem dzięki pomocy rozwiązany :) temat do zamknięcia . Pozdrawiam serdecznie :)