PDA

Zobacz pełną wersję : Używane pustaki



TomekP00
03-07-2020, 13:07
Witam,
Chciałbym zapytać, czy takich pustaków można użyć do budowy domu (był z nich wykonany budynek gospodarczy ok. 25 lat temu). Teraz chcielibyśmy go rozebrać i wykorzystać je przy budowie domu parterowego dach blachodachówka). Łączenia są słabe więc można wyciągać je w całości już część jest zdjęcia, jednak nie wiem czy na pewno się nadają. W załączniku zdjęcie poglądowe, pozdrawiam i dziękuję

445863

CityMatic
03-07-2020, 21:47
A dlaczego nie? każdy materiał jeśli jest trwały(nie rozsypuje się) nadaje się do powtórnego użycia. Stare cegły są nawet w cenie, oczywiście beton komórkowy nie jest materiałem poszukiwanym, ale robisz to dla siebie więc jeśli praca Cię nie "zmęczy" to dlaczego nie?:cool:

witus83
27-07-2020, 14:28
Ja bym nie ryzykował. Akurat koszt pustaków w ogólnym rozrachunku kosztów budowy to niewielka kwota. Nawet pustaki nieodpowiednio przechowywane w hurtowni potrafią być do wyrzucenia. W betonie komórkowym bardzo trzeba uważać na wilgoć która w nich jest...więc zdecydowanie odradzam

Misterhajt
01-08-2020, 15:16
Rozbierz ten budynek, poukładaj ładnie pustaki i wezwij fachowca do budowy z tego materiału.
Jak pierd*#&@ kielnią, to go więcej nie zobaczysz ;)

bajprzeznet
01-08-2020, 23:21
Przy cegle bym się nie bał, ale takie pustaki jak złapią wilgoć to potrafią w rekach pękać, a co dopiero jak walniesz młotkiem.
Jeśli są suche i mocne to do garażu itp ok, ale na dom jednak bym zainwestował w nowe. Na 100m2 ich koszt nie przekroczy pewnie 10 tys zł, a tych i tak pewnie by nie starczyło.
Owszem 10 tys do sporo kasy,....ale przy budowie domu to niestety mała kwota na tym etapie.