PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie i izolacja strychu ponad poddaszem użytkowym



Fast_project
05-07-2020, 23:10
Witam,
kupiłem domek 110m2 od dewelopera, aktualnie docieplają poddasze i przygotowują profile do klejenia folii paroizolacyjnej na taśmy dwustronne, a na do płyty gk.

Cały dach od szczytu do murłaty jest ocieplony wełną 15cm współczynnik 0,039.
Nad skosami i sufitami poddasza użytkowego (3 sypialnie, łazienka i schowek) jest dodatkowa warstwa wełny 10cm.
Co do wykonania prac nie mam wątpliwości bo są te 2 warstwy wełny także wokół okien + folia parozizolacyjna i na stropie powyżej tych pomieszczeń użytkowych.Na koniec będą tam przykręcanie płytki gk.

Wątpliwości mam co do dodatkowego ocieplenia i folii pod szczytem, gdyż na poddaszu nieużytkowym planuję już teraz zrobić podłogę z OSB spoczywającą na ścianach działowych pomieszczeń (na dodatkowych belkach).

Jak pisałem wyżej całe poddasze ocieplone jest wełną 15cm więc i strych jest ocieplony. Dodatkowo pod szczytem, myślę że około 3 metry znajduje się folia paroizolacyjna. Poniżej przedstawiam rysunek z przekroju jak to aktualnie wygląda.

Przekrój budynku 445913
Folia tylko od szczytu (widok od korytarza na końcu którego będzie właz z schodami strychowymi) 445914

Folia jest około 3 metry od szczytu, a do sufitów pomieszczeń użytkowych jest jest kolejne pewnie 3 metry gdzie tej folii już nie ma. Oznaczyłem ten odcinek na czerwono i w okręgach. I to jest moja największa wątpliwość co do tego wykonania.

Moje wątpliwości to:
1. Czy ta folia paroizolacyjna spełni jakąkolwiek funkcję skoro między sufitami pomieszczeń użytkowych, a folią od szczytu jest przerwa?
2. Jeszcze nie pytałem wykonawców, więc nie jestem pewien czy pod kalenicą czy gdzieś w szczycie są jakieś wentylacje skoro całość jest ocieplona. Na co w takim przypadku ocieplonego całego poddasza z strychem zwracać jeszcze uwagę, aby nie uciekało ciepło, wełna nie łapała wilgoci, a i aby się coś pod lub nad folią spod szczytu nie skraplało.
3. Czy przejmować się ciepłem jakie będzie uciekać z korytarza , przez właz z schodami strychowymi, czy są to istotne wycieki aby mogły zagrozić wełnie na strychu? Właz na strych będzie przy końcu korytarza.
4. Czy w przypadku ocieplonego strychu warstwa wełny 10cm nad sufitami pomieszczeń będzie wystarczająca?

Jedna uwaga co do strychu...elektrycy wszystkie kable internetowe, skrętki i antenowe poprowadzili właśnie na strych więc tam będzie musiał być zamontowany switch LAN.

Z góry dziękuję za spostrzeżenia, uwagi i porady.
P.S. Z zawodu jestem elektronikiem więc moja terminologia może być niewłaściwa, więc przepraszam za ewentualne nieprofesjonalne nazewnictwo.

eventum27
09-07-2020, 16:26
Odszkodowania prawnik (https://www.eventum.com.pl/oferta/odszkodowanie-za-blad-medyczny-lekarski/)