PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt indywidualny na bazie projektu typowego - kosz



grzejnik1
08-07-2020, 20:43
Witam, chciałbym zapytać jakiej ceny mogę się spodziewać za projekt indywidualny na bazie projektu typowego? Dom ok 120 m. Chce powiększyć szerokość dom( dokładnie garażu i dać większą łazienkę, pozostałe rzeczy raczej mniej istotne typu usuwanie okien, dodawanie ścian itp) Czy osoba która będzie robiła taki projekt musi mieć dostęp do oryginału czy wystarczy pokazać na stronie internetowej " ooooo chce taki tylko trochę większy"?

Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów lub kierowania budowa?

e_nygma
08-07-2020, 21:37
Nie wiem jak inni , my przerabialiśmy projekt jak w moim podpisie i płaciliśmy więcej niż byśmy kupili gotowiec ale nie pasujący nam.
Może jakby się poszukało tańszego projektanta było by taniej , tego nie wiem . Zapłaciliśmy 3500 za zrobienie wg naszych uwag / w 2015 r/

LuuKee
08-07-2020, 22:07
Witam, chciałbym zapytać jakiej ceny mogę się spodziewać za projekt indywidualny na bazie projektu typowego? Dom ok 120 m. Chce powiększyć szerokość dom( dokładnie garażu i dać większą łazienkę, pozostałe rzeczy raczej mniej istotne typu usuwanie okien, dodawanie ścian itp) Czy osoba która będzie robiła taki projekt musi mieć dostęp do oryginału czy wystarczy pokazać na stronie internetowej " ooooo chce taki tylko trochę większy"?

Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów lub kierowania budowa?

Na etapie adaptacji wprowadzasz zmiany istotne do gotowego projektu, a zmiany typu usunięcie okna, możesz wprowadzić przed samym oddaniem do użytku.
Kierownik Janowi, projektant stempluje ibaie podpisuje.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
08-07-2020, 22:59
Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów ... ?

wchodzisz na stronę :
http://www.izbaarchitektow.pl/
zakładka :
" Wyszukiwanie czynnych architektów "
wpisujesz : Nazwisko i Szukaj
jeśli wyskoczy Ci Nr wpisu - znaczy że osoba jest architektem zrzeszonym w IARP i posiada wymagane uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w zakresie architektury
jeśli nic się nie pojawi : znaczy że osoby brak w IARP, nie posiada wymaganych uprawnień do projektowania architektonicznego.

martingg
09-07-2020, 10:02
Witam, chciałbym zapytać jakiej ceny mogę się spodziewać za projekt indywidualny na bazie projektu typowego? Dom ok 120 m. Chce powiększyć szerokość dom( dokładnie garażu i dać większą łazienkę, pozostałe rzeczy raczej mniej istotne typu usuwanie okien, dodawanie ścian itp) Czy osoba która będzie robiła taki projekt musi mieć dostęp do oryginału czy wystarczy pokazać na stronie internetowej " ooooo chce taki tylko trochę większy"?

Gdzie mogę sprawdzić czy dana osoba ma wszystkie uprawnienia do wykonywania projektów lub kierowania budowa?

4000-25000 taki przedział.

swierol
09-07-2020, 10:36
Właściciel biura architektonicznego, który w ten sposób zrobił mi projekt wziął chyba 3800 dwa lata temu. Za domy do 100m2 brał 4000zł. Mówimy o nowym projekcie wyrysowanym na podstawiem jednego czy kilku projektów ogólno dostępnych w internecie.