PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobienie tynku wokół profili led



libra100
16-07-2020, 14:50
mam profile led wpuszczone w ścianę na klatce schodowej, zostały przykręcone do silki a następnie otynkowane. Wykończenie tynku jest jakie jest (zdjęcia), i chciałabym wyrównać krawędzie przy profilach. Jesteśmy laikami remontowymi, ale coś tam dłubiemy i czasem nawet nam wyjdzie, natomiast w tym wypadku nie wiemy jak się do tego zabrać. Myślałam by nakleić listwę narożnikową po obu stronach profilu, a następnie zaszpachlować gipsem szpachlowym, a może wystarczy tylko zakleić profil taśmą malarską, zaszpachlować i zerwać taśmę, póki masa będzie jeszcze mokra?
Będę wdzięczna za wszelkie porady!

446200

446201

446202

pawnook
17-07-2020, 12:18
Profil nie jest za glebiko wklejony? Wg mnie powinien byc na rowno ze sciana (tak u sibie robilem) i wtedy zaklejasz odpryski na rowno (goldband, rotband lub jakis gips szpachlowy) i na to gladz zaciagajac po krawedzi profila.

libra100
20-07-2020, 08:19
Profil nie jest za glebiko wklejony? Wg mnie powinien byc na rowno ze sciana (tak u sibie robilem) i wtedy zaklejasz odpryski na rowno (goldband, rotband lub jakis gips szpachlowy) i na to gladz zaciagajac po krawedzi profila.

Najpierw montowaliśmy profil, potem ściana była tynkowana, może faktycznie jest za głęboko. Możemy go jeszcze odkręcić myślę, i podłożyć jakieś dystanse. Dzięki za podpowiedź.