PDA

Zobacz pełną wersję : Lepszy mahoń czy sosna??-drzwi wejściowe



DaNka2
24-05-2005, 15:59
Chcę wymienić drzwi wejściowe i nie wiem czy lepsze są mahoniowe czy sosnowe... Słyszałam że z sosnowych wycieka żywica, czy to prawda?? Jakie wy polecacie??:>

pitbull
25-05-2005, 08:08
Z sosnowych moze wyciekac, zwlaszcza jesli na drzwi pada bezposrednio slonce i nie ma podcienia. Mahon nie jest tak zywiczny.

cinko
25-05-2005, 08:12
osobiście polecałbym machoń lub dąb .Zupełnie inna struktura drewna .
Ale idzie za tym również cena .Sosna jest materiałem miękkim.Słyszałem przypadki również iż żywica wyciekała z mahoniu ,ale to dotyczyło okien.
W drzwiach rzadko się takie przypadki zdarzają, zwłaszcza jeżeli powierzchnia drzwi pokryta jest woskiem .

DaNka2
25-05-2005, 16:25
hmm mam do wymiany dwoje drzwi wejściowych i na jedno bedze padać światło bo są od wschodu i nie są niczym zasłoniete...

ttt
19-06-2005, 18:02
Chcę wymienić drzwi wejściowe i nie wiem czy lepsze są mahoniowe czy sosnowe... Słyszałam że z sosnowych wycieka żywica, czy to prawda?? Jakie wy polecacie??:>

Najpierw sprawdz czy to jest machoń ja myślę ze to meranti . Machoniu u nas prawie się nie używa ale meranti wiele. Wielu producentow okien i drzwi nie wiem dla czego nazywa meranti machoniem a to bzdurai oszustwo. Meranti jest drewnem stosunkowo mieNkim a machoń twardym i trudnym w obróbce. w Polsce sprzedaje go kilka firm np. w Poznaniu i śżczecinie w kolorze machoń i meranti są podobne. Ale cena machoniu jest dużo, dużo wyższa.

25-06-2005, 07:18
Sosna, bo ładnie pachnie;) :wink:

rafałek
25-06-2005, 16:04
My zamówiliśmy mahoniowe, jak się okazało są w dokładnie tej samej cenie co sosnowe :o , więc się nie zastanawialiśmy.

Dominik!
08-10-2005, 08:45
Z technologicznego punktu widzenia nie ma zasadniczej różnicy pomiędzy sosną a meranti (mahoniem). Wybierz to, co Ci się bardzie podoba. Ja osobiście bardziej lubię usłojenie meranti, ale de gustibus non disputandum est...