PDA

Zobacz pełną wersję : Monitoring wifi - kilka pytań



krzych22
19-07-2020, 08:17
Witam,
W związku z pojawiającymi się kradzieżami oraz włamaniami w mojej okolicy chcę założyć 3 kamery.
Do każdej z kamer jestem w stanie doprowadzić zasilanie ( tylko i wyłączanie ), transfer obrazu po wifi - co "serwera" -zapis na dysku HDD.
Co do kamer - jedna z nich musi być dosyć precyzyjna, tak aby np z 30 -40m można było na niej odczytać nr tej pojazdu.
Oczywiście kamery muszą działać w nocy + podgląd live przez aplikację lub stronę.
Możecie polecić kamerę która sprosta zadaniom ? Są różne ale nic mi nie mówią ich dane. Szukam rozwiązania w miarę budżetowego.
Wszystkie kamery będą zainstalowane na zewnątrz.

Kaizen
19-07-2020, 11:41
Jakim zadaniom? Przed złodziejem WiFi nie zabezpieczy, bo łatwo zagłuszyć. Jak sprawdzić, czy paczkę wrzuconą przez kuriera zeżarł pies, czy w ogóle nie wrzucił - każda.
Jak samochod stanie prostopadle do kamery w dzień, to cień szansy na odczytanie rejestracji z 40m jest - w ruchu, w nocy lub pod kątem nie ma szans.

fotohobby
19-07-2020, 11:51
Kamery wi-fi to tylko przeciw kradzieżom, typu "okazja czyni złodzieja" - czasem przejdzie przypadkowy lump, dobrzy coś interesującego na placu i w tym momencie kamery mogą go zniechęcić.
Raczej nie pomyśli o zagłuszaniu :)
Ale jeśli w danej okolicy grasuje zorganizowana szajka, to mogą sobie poradzić.

Natomiast fakt, faktem - zagłuszenie kamery generuje alarm w sofcie monitorującym, więc jest to zawsze jakieś ostrzeżenie.
Ciekawe też jestem, czy w momencie zagłuszenia kamer wi-fi zapisujących obraz na kartę SD zainstalowaną w kamerze ten zapis działa, czy nie ?

krzych22
19-07-2020, 13:06
Panowie w domu mam instalację alarmową opartą na czujnikach ruchu + podłączenie do firmy ochroniarskiej.
Nie chodzi tu o sprawdzenie paczki, lecz podgląd przydomowy,
Jeśli chodzi o odczytanie tablic - kamera jest pod kątem ok 30 stopni do podjazdu.
Ogólnie jakich kamer szukać 2mpx ? 4 mpx ? nic mi to nie mówi a na pokazowych zdjęciach obraz mają ten sam ;)

fotohobby
19-07-2020, 15:06
4mpix z dobrą optyką

krzych22
20-07-2020, 07:51
OK, to teraz druga sprawa, kamery z centralką mogą się łączyć przez domową sieć wifi ? czy muszą tylko przez swoją ? chodzi mi o to aby podłączyć kamery do obecnej sieci wifi, a centralkę do routera - jest to możliwe ?