PDA

Zobacz pełną wersję : Termoizolacja istniejącego dachu skośnego od wewnątrz



Darkman123
19-07-2020, 20:56
Dzień dobry,
jestem kompletnym laikiem i będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc.
Właśnie mierzę się z rozwiązaniem izolacji termicznej w remontowanym domu. Mam poddasze użytkowe, które było "ocieplone" ok 6-7cm wełny między krokwiami. Izolacja była żadna, więc w tej chwili ekipa zdejmuje zabudowę GK i wełnę.
Nie celuję w dom pasywny, ale chciałbym lepiej zaizolować termicznie dach i zgodnie ze sztuką. Ogólnie na poddaszu planowane są sypialnie i łazienki, będzie wentylacja mechaniczna. W tej chwili wiem, że mam krokwie 15cm i nad nimi pełne deskowanie. Nie wiem co jest wyżej. Najchętniej zrobiłbym jedynie ocieplenie między krokwiami, gdyż poniżej sufit jest już nisko i nie chcę zabierać przestrzeni.
W tej chwili rozpatruję płyty PIR AL 140mm pomiędzy krokwiami, uszczelnione pianką niskoprężną. Ewentualnie rozważam jeszcze dołożenie na krokwie 3cm PIR lub 2cm folii termoizolacyjnej. Jeśli będzie 3cm PIR to najchętniej wciąłbym w nią stelaż do GK by nie obniżać sufitu. Będę wdzięczny za podpowiedź czy takie rozwiązanie będzie w miarę OK.
Czy jest sens dawać PIR pod krokwie.
Jak z wilgocią, jeśli PIR będzie dotykać do deskowania.

Z góry dziękuję za Wasze uwagi.

CityMatic
20-07-2020, 07:14
Po zdjęciu tego co obecnie posiadasz, wykonaj stelaż pod przyszłą zabudowę, a izolację zrób pianą Pur będzie to najlepsze rozwiązanie i najbardziej izolacyjne w Twoim przypadku.
446327

Darkman123
20-07-2020, 16:12
Dzięki za odpowiedź. Jakoś do pianki PUR nie jestem jeszcze przekonany z racji słabszej termoizolacyjności. Teraz patrzę, że ta zamknięta, jest w miarę OK. zaletą jest też, że różnice w grubości krokwi nie mają znaczenia.
Czy pod pianę (od wewnętrznej strony) potrzeba jeszcze folii?
Czy potrzebne jest pozostawienie szczelin wentylacyjnych między deskowaniem, a pianą?
Z góry dzięki