PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewanie posadzki na piachu - fundamenty



massi
21-07-2020, 16:53
Hej, mam zasypany fundament, kończę kanalizację. Od tygodnia myślę nad dobrym rozwiązaniem wylewania posadzki na gruncie. Mam w projekcie 10cm. Poziom złapie z bloczków bo posadzkę wylewam równo z nimi. Problemem dla mnie jest wylanie tego mniej więcej równo. Z jednej strony mam bloczki a z drugiej czego mam sie trzymać? Musiałbym zrobić jakąś prowadnice, wypoziomować ją i
łatą sciągać nadmiar betonu. Ale z czego ją zrobić? Macie jakieś pomysły ? Jak wy rozwiązaliście ten problem.
Chciałbym mieć to mniej więcej równo wylane, dzieki temu lepiej będzie się styropian układać.

jajmar
21-07-2020, 19:15
Rurka lub inny profil stalowy , ustawiasz na półsuchej zaprawie, ściągasz po tym, a potem sukcesywnie przesuwasz łatając ślad.

ag2a
21-07-2020, 20:21
poszukaj na yt masz gotowe rozwiązania pokazane

bajprzeznet
22-07-2020, 01:41
Dokładnie rurki lub najlepiej profil , łatwo wypoziomować.

Ja miałem dużo desek szalunkowych wiec robiłem sobie pas taki jakby szalunek na szerokość łaty i tak równałem, i tak nie byłem wstanie zrobić tego za jednym zamachem tylko podzieliłem sobie całość na pare cykli.

Ogólnie tylko jeden kwadrat wyszedł dosyć krzywo, reszta miała różnicy średnio do 1cm.
Styropian kładło się dobrze, a nierówność o której mowie zgubili przy robieniu posadzki.