PDA

Zobacz pełną wersję : Umowa z kierownikiem budowy



Joantryb
24-05-2005, 19:27
Pilnie potrzebuje wzoru umowy jaką ktoś z was zawarł z kierownikiem budowy

71kkk
10-06-2005, 09:57
hej, przesylam umowe z kierownikiem budowy, jak jeden ja dosala to ucikl, prowadze budowe domu pokazowego - kierbud dosal, pzreczytal i podpisal mowiac- no to jak dwa tygodnie w plecy, to nic nie zarobie.
wiec umowa chyba jest ok dla odpowiedzialnego kierbuda.pozdro kkk
[/list]

Mamcia
12-06-2005, 14:12
Jeśli mogę bardzo prosić o przesłanie mi takżę tedo tekstu- jestem na podobnym etapie.

Slawlak
14-06-2005, 07:05
Czy i ja mógłbym prosić o przesłanie lub zamieszczenie tutaj takiej umowy ?? Właśnie w tym tygodniu mam spotkanie z potencjalnym kierownikiem budowy, a on twierdzi, że zakres jego prac określony jest w prawie budowlanym, i że wystarczy podpisać umowę w zakresie warumków finansowych.

TASIJA
14-06-2005, 12:45
Ja też będę wdzięczna za taki wzór...
Pozdrawiam

Slawlak
16-06-2005, 13:48
Co powiecie na taki tekst umowy ?? Prosze o opinie.

Umowa o pełnienie funkcji Kierownika budowy


Zawarta w dniu ................. r. między: .................................................. .................................................. .............................,
zwanymi dalej Inwestorami, a ........................................., zam. w ....................., ul. ......................., legitymującym się dowodem osobistym nr .......................... zwanym dalej Kierownikiem budowy.
§1
Inwestorzy zlecają, a Kierownik budowy zobowiązuje się kierować budową domu mieszkalnego jednorodzinnego położonego w ............................ przy ul. ........................, na działce nr .............
§2
Kierownik budowy oświadcza, że posiada uprawnienia budowlane do wykonywania funkcji kierownika budowy, uzyskane na podstawie Decyzji…………………

§3
Zgodnie z treścią Umowy o roboty budowlane zawartej pomiędzy Wykonawcą a Inwestorami, rozpoczęcie funkcji nastąpi w dniu ………………

§4
Inwestorzy przekazują Kierownikowi budowy projekt budowlany budynku, decyzję o warunkach zabudowy i decyzję – pozwolenie na budowę.

§5
Do obowiązków Kierownika budowy należy zakres czynności, jaki dla kierownika budowy przewiduje Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. Nr 03.207.2016 tekst jednolity z późn. zm.).

§6
Kierownik budowy zobowiązuje się dokonać zgłoszenia rozpoczęcia budowy i odebrać dziennik budowy.

§7
Kierownik budowy zobowiązuje się na bieżąco prowadzić dziennik budowy i kierować robotami, przebywając na budowie co …… dni / ….. razy w tygodniu, jak również w …

§8
Kierownik budowy zobowiązuje się zawiadamiać Inwestorów o konieczności zakupu materiałów budowlanych z podaniem ich ilości.
§9
Kierownik budowy zobowiązuje się nadzorować zapewnienie przez Wykonawcę porządku i czystości na placu budowy.

§10
Kierownik budowy zobowiązuje się zawiadomić Inwestorów niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistnieniu nieprawidłowości przy wykonywaniu robót.

§11
Kierownik budowy zobowiązuje się nadzorować bezpieczeństwo pracy osób zatrudnionych na budowie i przebywających na terenie budowy.

§12
Wartość powierzonych prac w zakresie kierowania budową strony określają na kwotę .................. (słownie: ………………...................................... złotych), przy czym wynagrodzenie będzie wypłacane w następujący sposób:
– ..…% należnego wynagrodzenia w dniu wykonania fundamentów,
– ..…% w dniu zakończenia stanu surowego,
– ..…% w dniu ukończenia instalacji,
– ..…% po wykonaniu tynków wewnętrznych,
– ..…% po wykonaniu tynków zewnętrznych,
–….. % po zakończeniu budowy i zgłoszeniu tego faktu do właściwego organu administracji oraz uporządkowaniu terenu.
Wypłata wynagrodzenia Zleceniodawcy nastąpi przelewem na jego rachunek w banku ……………………………... , konto nr ………………………………………………………........................ .... w terminie ..... dni od zakończenia odbioru kolejnego etapu robót.


§13
W wypadku gdyby Kierownik budowy nie stawiał się na terenie budowy w określonych w umowie terminach bez usprawiedliwienia nieobecności bądź nie wykonywał swoich obowiązków w sposób rzetelny, Inwestorzy mają prawo odstąpić od umowy.

§14
Kierownik budowy ma prawo odstąpić od umowy w wypadku, gdyby obie strony nie mogły uzgodnić wspólnego stanowiska co do prowadzenia robót budowlanych, a Inwestorzy żądali rozwiązań niezgodnych z normami budowlanymi czy zasadami bezpieczeństwa.

§15
W razie odstąpienia od umowy przez którąś ze stron Kierownikowi budowy należy się wynagrodzenie za wykonane etapy.

§16
W zakresie nienormowanym niniejszą umową znajdują zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego, w tym odpowiednio przepisy z zakresu umowy zlecenia, oraz przepisy ustawy Prawo budowlane.

§17
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

.................................................. ........................... ……………………………………….....................
Inwestorzy Kierownik budowy

Jest to rodzaj kompilacji z różnych wzorów umów które udało mi się znaleźć.

wojtek_f
20-06-2005, 10:12
Slawlak,
twoja umowa jest ok, ale mam wątpliwości co do paragrafu 12.
"wypłata wynagrodzenia Zleceniodawcy..." hmmm..., raczej "Zleceniobiorcy" czyli "Kierownikowi budowy"

Pozdrawiam, :D

Wojtek

Slawlak
20-06-2005, 11:45
Oczywiście że masz rację, jest to jakaś odmiana czeskiego błędu :) Dzięki za zwrócenie uwagi.

MartaL
08-07-2005, 11:42
Czy też mogę prosić o przesłanie wzoru umowy?
Będę wdzięczna