PDA

Zobacz pełną wersję : Nieszczelne polączenie wylotu spalin z kominka z kominem



jakul
26-07-2020, 22:02
Witam,
mam problem z ostrym, gryzącym zapachem wydostającym się z okolic komina. Nie jestem w stanie zlokalizować skąd dokładnie przedostaje się ten smród i zastanawiam się, czy to możliwe, żeby wystąpiła nieszczelność w miejscu połączenia wylotu rur z komina (przez ścianę budynku wykonaną z porotermu) z kominem systemowym , który dobudowany jest na zewnątrz budynku? Czy ten zapach może przenosić się przez pustak poroterm aż do stropu?
Może się to wydawać głupim pytaniem, ale problem jest uciążliwy i nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać. Kominiarz stwierdził, że wszystko jest ok, ale dopiero w ubiegłym roku wlot rury został prawidłowo zaklejony szamotem, a do tej pory był upchany przez "fachowców" skrawkami wełny mineralnej i na ścianie zaklejony płytą z wełny z aluminium.
Czy ktoś miał może podobny kłopot?

Kaizen
27-07-2020, 01:40
To pewnie z tej wełny.

jakul
27-07-2020, 21:57
Dzięki za odpowiedź, ale wełny już nie ma.

Kaizen
27-07-2020, 22:01
Dzięki za odpowiedź, ale wełny już nie ma.

No to zostaje szamot. To nie jest prawidłowe uszczelnienie - ma być złącze trwale elastyczne (ze sznurem).

Kominki Piotr Batura
28-07-2020, 19:49
No to zostaje szamot. To nie jest prawidłowe uszczelnienie - ma być złącze trwale elastyczne (ze sznurem).Że szamot capi?!